330 Shares 5277 views

W jakiej temperaturze kąpać noworodka. Wskazówki i sztuczki

Kąpielowy baby – jest to ważny problem, że rodzice stoją dosłownie po przyjeździe ze szpitala. Z procesem kąpielowego związany z wieloma pytaniami. W jakiej temperaturze kąpać noworodka? Czy muszę coś dodać do wody? Czy warto się gotować? Kiedy mogę zacząć kąpać dziecko? Co jest potrzebne do pływania? W tym artykule zostaną podane odpowiedzi na te pytania, a także kilka pomocnych wskazówek i zaleceń.


W jakiej temperaturze kąpać noworodka

Zacząć kąpać dziecko tylko raz uzdrowił rany pępowinowej, w przeciwnym razie można doprowadzić infekcję. Dzieje się tak średnio tydzień. Dziecko, aby być wygodne, a potem nie bał się wody, jej temperatura powinna wynosić 36-37 stopni. Temperatura ta jest ciało dziecka, co jest dość logiczne. Temperatura wody jest często mierzona przy łokciu, jak są bardziej wrażliwe niż skóra dłoni. Zastanawiasz się: „W jakiej temperaturze kąpać noworodka?” – termometr temperatury najbardziej poprawne specjalny środek do wody. Przy zakupie termometru, należy sprawdzić jego jakość. W przeciwnym razie, kupując tanie towary, ryzykujesz dużo okruchów zastraszania. Od niskiej jakości kopii może wyświetlić temperatury z dokładnością do czterech stopni (na przykład 36 przedstawia, w rzeczywistości – 40).

Jak kąpać dziecko

Kąpać noworodka należy przegotowanej wody, ostuzhennoy do wymaganej temperatury. Typowo, taka procedura jest stosowana w pierwszym miesiącu. Ponadto dziecko może wziąć kąpiel w zwykłej wody z kranu. Wodę powszechnie dodaje się oddzielnie przygotowane (kilka kryształków w szklance wody) roztworu manganu, bulion rumianku lub kolejno. Rosół może być wykonane przez lub kupić gotowy koncentrat w aptece. Kąpiel dziecka po raz pierwszy, tak aby go nie przestraszyć, lepiej owinąć go luźno w pieluchy, a następnie obniżono do wody, delikatnie otwarte, wlewając trochę wodę. Przechowywać w tym miękiszu trzeba lewą rękę, szef ta powinna być umieszczona w ramieniu. Patrz uważnie, aby zapobiec przedostawaniu się wody do uszu. Czysta woda do mycia twarzy, następnie spienić swoje ręce i umyć głowę, uważając, aby utrzymać wodę od upadku na twarz. To jest po klatce piersiowej, pach, długopisy, pachwiny. spłukać dziecko musi być czysta woda. Kąpać się wodą z mydłem nie mają więcej niż trzy razy w tygodniu, aby uniknąć wysuszenia delikatną skórę. Kąpiel dziecka w wieku 4 miesięcy i starszych z właściwym podejściem będzie dużo łatwiejsze i bardziej interesujące. Wywary z ziół i roztworem nadmanganianu potasu stosowanych już nie potrzebujemy, i zabawek do kąpieli przyciągnie bardzo małe dzieci.

Co jest potrzebne dla dziecka w kąpieliskach

Do kąpieli dziecka trzeba zaopatrzyć się w następujących miejscach:

  • do kąpieli;
  • Nadmanganian potasu ziołowe;
  • miękki gąbka;
  • dziecko mydło lub środki dla niemowląt kąpielowych;
  • jednostka kadź;
  • kilka pojedynczych ręczniki;
  • Specjalna termometr do wody;
  • specjalny stojak do wanny dla dzieci;
  • w przyszłości będą stanowić użyteczne zabawki do kąpieli.

Reasumując

Przy odpowiednim podejściu do kwestii: „W jakiej temperaturze kąpać noworodka” – nie należy polegać na ich zmysłu dotyku, a lepiej jest kupić dobry termometr. Jeśli wszystko jest wykonane prawidłowo, wkrótce będzie pływanie dla dziecka ulubionej rozrywce. Mieć więcej cierpliwości, wrażliwości i miłości do swojego dziecka, a wszystko można dostać!