311 Shares 6900 views

Otworzyć klas integracyjnych w grupie przygotowawczej do matematyki i rozwoju języka

Otwarte zajęcia – ważną częścią procesu edukacyjnego i szkoleniowego, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jest to sposób, aby pokazać rodzicom metod pracy i umiejętności nauczycieli, a także dzielić się doświadczeniami z kolegami z innych instytucji. Dzisiaj mówimy o tym, jak prawidłowo trzymać otwartą zintegrowany lekcji w grupie przygotowawczej.


reguły

Przed planowanym otwarciem sesji, trzeba się nauczyć dla siebie kilka niezmienne zasady, według których posiadaniu takiego zdarzenia:

 • Rodzice – obserwatorów. Jeśli zaprosił ich do otwartego zintegrowanego lekcji w grupie przygotowawczej należy pamiętać, że nie powinny one uczestniczyć w tym procesie. Jak każdy troskliwego stosunku, będą starali się pomóc swoim dzieciom. To nie powinno być. Lekcja otwarta – nauczyciel testy i dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Współpracowników. Jeśli przeprowadzi otwartą zintegrowany lekcji w grupie przygotowawczej do dzielenia się doświadczeniami z kolegami z innych Dow, można przynieść je w niewielkim stopniu, aby uczestniczyć w tym procesie.
 • Równość. Wszystkie dzieci są równe i jednakowo ważne dla opiekuna. Jest to niemożliwe, aby podzielić je na Wasia, których rodzice są członkami, a Pietia, którego rodzice – księgowych. Niech wszyscy te same zadania w złożoności, niemożliwe jest nadanie młodszemu pokoleniu poczucie nierówności.
 • Otwarte klas zintegrowanych w grupie przygotowawczej nie powinny odwracać uwagi od procesu edukacyjnego. To jest jak teatr. Rodzice – publiczności. I nie mogą być one rozpraszać, trzeba kontynuować edukację dzieci, i być w stanie komunikować się z dorosłymi i po zajęciu.

GEF

Istnieją dwa sposoby na otwartych zajęciach. To jest zastosowanie jednej z dwóch norm jakościowych – GEF i FGT. Otwarte klas zintegrowanych w grupie przygotowawczej dla GEF będzie dobrym wyborem. Zmierzające do unifikacji kształcenia i kilku jednorodzinnym interakcji z dziećmi, standard ten pozwoli na dobrej lekcji pokazowej dla rodziców i zademonstrować wszystkie umiejętności i wiedza zdobyte doshkolyatami za czas spędzony w Dow.

Wśród nielicznych wad jest to warto zauważyć, że wygląda na uniwersytecie, dzieci będą siedzieć przy stole i sumiennie odpowiedzieć na pytania nauczyciela. W rezultacie, jest mało prawdopodobne, aby trwale utrzymać uczniów w jednym miejscu. Zaczyna spadać skupić i efektywne zatrudnienie stopniowo zejść do zera.

FGT

Otwarte klas zintegrowanych w grupie przygotowawczej FGT stwarza szereg problemów. Musisz trzymać go w formie gry, ale w tym samym czasie, aby jasno określić, co jest możliwe, a co nie. Masz dwie możliwości: albo ostrzegają przed i udziału rodziców w procesie, czy aby jasno określić granice tego, co jest dozwolone dzieci do seniorów nie pomaga im w rozwiązywaniu problemów. W każdym razie, stosowanie tej normy jest lepiej dostosowany do pierwszej otwartej klasie w przedszkolu, aby wykazać się umiejętnościami rodzice opiekuna.

cele

Rozwijanie otwartego zintegrowanego lekcji dla dzieci z grupy przygotowawczej, pierwszą rzeczą, decyduje z jego celami. Jak już wspomniano mimochodem, a różne cele mogą być, w zależności od publiczności zajęciach otwartych. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, co musi być zrobione dla dzieci:

 • Zabezpieczanie materiału pokrycia w roku.
 • Wykazanie wiedzy i umiejętności nabyte.
 • Możliwość zastosowania w praktyce wiedzy zdobytej i działać.
 • Demonstracji i wzmacnianie umiejętności komunikacji i interakcji z rówieśnikami.

Są to podstawowe, wspólne cele, które nie są uzależnione od obiektu klasy. Musisz być w stanie pokazać rodzicom, że ich dzieci nie są daremne swój udział przedszkola i wiele się nauczyłem, nawet bez ich pomocy.

Wymiana doświadczeń

Jeśli masz zamiar trzymać otwartą zintegrowany lekcji w grupie przygotowawczej dla nauczycieli, a następnie zastanowić się, jakiego rodzaju doświadczenia można im dać. Przede wszystkim tych klas są utrzymywane w celu dzielenia się swoimi metodami pracy z dziećmi:

 • Lekcja pokazowa.
 • Zaangażowanie kolegów w pracy z dziećmi.
 • sesje dyskusyjne i streszczanie.

Głównym celem klasie otwartej, do której zaprosił innych nauczycieli, można sformułować następująco: „Z drugiej strony widzieć i być widzianym” W rzeczywistości, eksperymenty z tymi samymi dziećmi, którzy próbują różnych metod nauczania, nie prowadzi do niczego dobrego. Dzieci po prostu mylić.

matematyka

Wreszcie dotarliśmy do bardziej konkretnych rzeczy. Otworzyć zintegrowaną działalność w grupie przygotowawczej do matematyki najlepiej wykonanej przez GEF. Standard ten jest odpowiedni do poważnej nauki. Niestety, w większości przypadków w grupie przygotowawczej jest niemożliwa do przeprowadzenia „czysty” aktywność. Najlepiej jest łączyć różne elementy. Na przykład, matematyki i botanika (biologii / środowiska). Możesz poprosić dziecko, aby policzyć, ilu z tych lub innych roślin malowane na zdjęciu.

Więc, co powinien wiedzieć i umieć dzieci w otwartej sesji grupy przygotowawczej?

 • Aby móc liczyć do dziesięciu (jeden, dwa …).
 • Znając sekwencję liczenia do dziesięciu (pierwszy, drugi …).
 • Aby móc porównać numery i poznać ich prawidłową kolejność.
 • Aby móc porównać przedmioty o kształcie i wielkości.
 • Być w stanie wykonywać podstawowe operacje z liczbami.
 • Aby móc przeznaczyć dodatkowy element w serii.
 • Maksymalnie unikalnych kombinacji określonych przedmiotów. Na przykład, biorąc pod uwagę trzy kolory. Jest to konieczne, aby zmienić je utworzyć wiele sekwencji jak to możliwe.

Aktywność jest najlepiej wykonać w formie poluigrovoy. Nie skupiaj się na rachunku, ale nie pozwalają dzieciom być rozproszony wystarczy zapomnieć lekcji.

rozwój mowy

Niestety, dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że dzieci większość czasu spędzają na gadżety – telefony, komputery, tablety, laptopy. Kwota komunikacji i mówienia praktyki one uzyskać, coraz mniejsze codziennie. Ale to nie znaczy, że nauczyciel jest zobowiązany do przeprowadzenia klasę na rozwój mowy. Oznacza standardowy FGT Przy podejmowaniu jakichkolwiek działań z doshkolyatami bliskim kontakcie z nauczycielem. W ten sposób, poprzez komunikację i formy gier i muszą być przeprowadzone.

Otworzyć klas integracyjnych w grupie przygotowawczej dla rozwoju mowy mogą obejmować nie tylko przedmiot. Czytać książki, wiersze, i omówienie ich treści może być przeprowadzone, a po szkole. W rzeczywistości jest to bardziej zadanie rodziców, a nie nauczycieli – upewnić się, że uzupełniane słownictwo dziecka. Ale jeśli nadal postanowił posiadać klasę otwartą, należy ustawić następujące cele:

 • Zwiększyć słownictwa uczniów.
 • Poprawa artykulacji.
 • Rozwój pamięci słuchowej.
 • Rozwijać poczucie rytmu w muzyce.
 • Nauka prawidłowego stosowania pod względem intonacji.

Do podawania DOW lepiej pamiętać, że opiekun nie jest w stanie poradzić sobie z wychowaniem dzieci, u wszystkich pacjentów. Dlatego lepiej byłoby zaprosić profesjonalny rozwój mowy terapeuta mowy, który po treningu z dziećmi będzie w stanie nadrobić każdego planu. Zawsze można negocjować z rodzicami na dodatkową opłatą zaproszonych ekspertów.

Wzięte razem,

Jeśli mówimy o jakości kształcenia dzieci, dzielić jego poddani zupełnie nielogiczne. 5-6 lat dzieci nie są jeszcze w wieku, kiedy mogą być zróżnicowane tematy dydaktyczne siedzących na ławkach. Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone w formie zabawy, tak aby dzieci nie zdają sobie nawet sprawy, że mają coś do przekazania.

Na przykład, nauczyciel siedzi z dziećmi czytać książki. Podczas gdy dzieci spojrzeć na zdjęcia, można wytłumaczyć im, że tu jeden niedźwiedź, ale to drzewo – brzoza, i tak dalej. Po zakończeniu klasie nauczyciel wypytuje o wszystko przeczytać, że dzieci pamiętają, co sądzą o bajce. Więc uczyć dzieci nie tylko otrzymywać informacje na rozprawie, ale także je przetwarzać. Ponadto, można zmusić się do wyciągnięcia wniosków, zamiast posłusznie wchłonąć informacji (co nie jest faktem, że jest prawdą), jak to robi się w szkole.

wynik

Dlaczego więc powinny przynieść rezultaty otwartych zintegrowanych lekcji? Ponieważ są one utrzymywane głównie dla rodziców, pozwoli im zrozumieć słabości swojego dziecka. Wytłumacz im, że to nie był konkurs, do kogo dziecko jest lepiej, a jednym z pierwszych sposobów definiowania przyszłości przedszkola. jest on lepiej pamiętał różne rośliny? Będzie on biologiem. Dobrze i wyraziście czyta? Być może czas, aby zastanowić się na scenie teatralnej. Najlepszy ze wszystkich stawia i rozwiązuje zagadki logiczne? Będzie to programista lub ekonomistą. Delikatnie wskazać rodzicom w mocnych i słabych stron swoich dzieci, a może można komuś pomóc z wyborem życia.