491 Shares 7811 views

kubek soku: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania opinii

Taka powszechna roślina jak łopian, prawdopodobnie, wiemy wszyscy. Dzięki spiny ulotek inżynier ze Szwajcarii wymyślił szeroko wykorzystywana obecnie zapięciem – rzep.


Zakład jest aktywnie wykorzystywane w medycynie ludowej. Szczególnie skuteczny jest sok z łopianu, właściwościach leczniczych i przeciwwskazań które odkrywamy w swoim artykule.

opis

Jest to roślina dwuletnia. Kwitnie w drugim roku. Najcenniejsze są tylko starsze liście i inne części łopianu. W pierwszym roku nie rosną tylko liście, a następnie jest trzpień, który ma czerwonawy odcień. Łopian ma specyficzny zapach.

Rośnie wszędzie w stepie i lasostepu stref, jak również w lasach, choć nie jest to możliwe, aby rzadziej spotkać.

Obrabiany korzeń łopianu wykonać wczesną wiosną lub późnym latem i jesienią. Liście są używane do wywary, wyciągi. Mogą być stosowane w żywności. Wielu postrzega tę roślinę jako chwast. W międzyczasie przygotowuje sok z łopianu (właściwości lecznicze i przeciwwskazania, które powinny zbadać uprzednio) i akceptując ją, można pomóc sobie, aby uzyskać dobry stan zdrowia.

struktura

Łopianu zawiera dużo inuliny polisacharydów, białek i olejku. Obejmuje on również kwas askorbinowy i inne kwasy (kwas stearynowy, kwas palmitynowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, kwas kofeinowy), taniny, substancji, żywicy i białka, jak również wiele mikro- i makroelementy: bor, miedź, mangan, cynk, żelazo, cynę, oraz tytanu.

Te korzenie mają do 45% inuliny, taniny w tłuszczach, jak i gorzki,, sole mineralne, bardanovoe olejki eteryczne, kwasy organiczne, witaminę B.

Liście są bogate głównie garbniki, kwas askorbinowy, karoten, olejek eteryczny.

Na przydatność rośliny postawić na równi z żeń-szenia. Jest to szczególnie widoczne sok łopianu.

właściwości lecznicze

I przeciwwskazania rośliny i ich korzystne cechy przejawiają się w różny sposób. Rozważmy najpierw jego właściwości lecznicze.

Wiele kobiet stosuje wywar z liści łopianu lub olej do włosów, dzięki czemu włosy mocniejsze, ich struktura jest znacznie lepsza. Jednakże, korzystny wpływ na rośliny, nie jest ograniczona.

Łopian jest używany jako żółci strumienia, moczopędne. Aktywuje metabolizmu, aktywności trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz nerek.

Roślina jest bardzo przydatny na oparzenia i użądlenia, aby złagodzić swędzenie i stan zapalny.

W celach terapeutycznych, należy nasiona, pąki, liście i kłącza.

Ten ostatni stosowany jest jako naturalny środek konserwujący. Traktują układu mięśniowo-szkieletowego, wzmacniają układ odpornościowy i walki z rakiem. Ponadto, źródłem wielkiej przejawia się jako napotne, moczopędne i przeczyszczające. Jego szerokie zastosowanie w kosmetyce, które przygotowywane są na bazie oleju korzeń łopianu do włosów przetłuszczających się i płyny do czyszczenia skóry, zwłaszcza w obecności trądzik u młodych mężczyzn i kobiet lub w celu zaostrzenia skóry, jeżeli istnieją oznaki rozkładu.

Ale efekt najbardziej dramatyczne dokonał z soku z liści łopianu. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania w tej sprawie wyrażone są najbardziej wyraźnie. W nim jest najsilniejsza koncentracja wszystkich substancji, które składają się na roślinę.

Jest to bardzo dobra pomoc w procesach zapalnych. A jeśli spojrzeć z bliska na szampon do włosów, reprezentowany na półkach, większość z nich można spotkać w składzie pod uwagę jest tylko roślina.

Ale oprócz liści można zrobić sok z innych części łopianu. Jednakże, jeśli używasz powinny uwzględniać, z którego jest przygotowany, podobnie jak we wszystkich częściach rośliny koncentrują się różne substancje, które z kolei mają różny wpływ na organizm. Najczęściej gotować sok z liści łopianu. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania jednak zbadać, z widokiem i kilka innych części.

Inulina, skoncentrowane w korzeniach roślin, aktywnie pomaga w leczeniu cukrzycy. Fakt, że dana substancja jest substytutem cukru. W związku z tym, może to obniżyć poziom glukozy we krwi i traktuje naczynia i wątrobę. Wraz ze spadkiem poziomu cholesterolu oraz inne możliwe do neutralizacji szkodliwych substancji.

Tak więc, sok z korzeni roślin będzie bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych i zatrucie metalami ciężkimi, trucizn roślinnych.

Sok z liści łopianu właściwościach leczniczych i przeciwwskazań jest trochę inna. Niezbędny bardanovoe olej wielki wpływ na skórę, ma wyraźny właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne łojotokowego. Dzięki temu narzędziu traktuje dobrze dotkniętych wrzodów skórnych.

Przeciwwskazania

Badaliśmy który ma sok z łopianu właściwościach leczniczych. I przeciwwskazania, opinie teraz również badane.

Zakazy wykorzystujące osty, jednak nie tak bardzo. Po pierwsze, nie jest zalecany dla kobiet w ciąży do picia, jak również wielu innych ziół. To samo odnosi się do okresu laktacji.

Ponieważ sok łopianu jest bardzo stężony, reakcje alergiczne, są możliwe. Jak w przypadku wszystkich ziół, nadwrażliwość może wystąpić w przypadku łopianu. Dlatego decydując się użyć soku jako lekarstwo, należy zacząć to robić z małych dawek i niskich stężeniach. Więc organizm przyzwyczaja się do leku. A jeśli luz będzie widać, osty recepcji po prostu zatrzymał się.

aplikacja

Sok z liści łopianu użytecznych właściwości i przeciwwskazań pokazuje najwyraźniej, kiedy przygotowany ze świeżych liści. Zawierają one witaminę C tak, że kwota przekracza 6 razy obecność własnego w cytryny. Ponadto, jak wskazano powyżej, jest ogromna ilość olejków eterycznych i różnych kwasów.

Sok jest stosowany w wielu różnych chorób. Zapobiega to tworzeniu się soli i ma działanie przeciwnowotworowe.

kulinarne specjały

Nie tylko w tradycyjnej medycynie znane liści łopianu. W kuchni, są one również wykorzystywane. Rozważmy kilka prostych potraw.

Aby przygotować sałatkę trzeba szklankę ciętych liści, łyżka chrzanu, dwie łyżki zielonej cebuli i cztery łyżki kwaśnej śmietany. Łopian dokładnie przemyto zanurza na kilka minut, we wrzącej wodzie, a następnie wysuszono, cięcie i dodanie wszystkich składników.

Również liście łopian, jak i matka-i-macocha, owinięte wypchane.

Zupę mogą być wytwarzane z korzeni i liści. W tym celu, wrzącej wody (pół litra) dodano trzy plasterki ziemniaków Passer semoliny z rzepakowy i cebulę w oleju dodaje się pastą pomidorową i rozprzestrzenianie przerwano obrabianego zupy. Na koniec dodać przyprawy i zioła.

Ciekawy obrót łopianu dżemem. Jego wytwarzania na litr wody wlewa się do 50 ml octu, mielone kilograma korzenia łopianu i gotowana.

Kolejny przepis dotyczy innego niż korzeni łopianu liści szczawiu. W celu przygotowania 400 gram ładunku z pierwszego składnika, 200 g – drugie ich gotować się miękkie, przeciska się przez sito, dodać kg cukru i gotowano aż do czasu ponownie.

Ale jak zrobić tłuczone ziemniaki. Cztery ziemniaki wziąć szklankę korzenia łopianu, wstępnie rozdrobnione, dwieście gramów sera, sześć ząbki czosnku, łyżkę kwaśnej śmietany i przypraw. We wrzącej wodzie pokrojone ziemniaki put, rozdrobnione korzenie, przyprawy i sól. Kiedy ziemniaki gotowane, odsączone wody, dodał śmietanę, starty ser i pieprz.

I makaron można gotować z szczawiu, a nawet zrobić pikantne danie w języku koreańskim.

Jak gotować sok prawidłowo

Przygotować napój w następujący sposób. Przepuszcza się przez rozdrabniacz do mięsa firmy umytych i wysuszonych liści lekko, po czym otrzymaną zawiesinę odsączono. Ciecz może być pijany, bez żadnych dodatków (o tym, jak wziąć sok prawidłowo, patrz poniżej).

Jako taki, sok można łatwo zrobić w lecie, kiedy surowiec rośnie w domu. Ale w zimie może być przygotowany. Następnie alkohol jest dodawany do soków i zamienia nalewki. Aby to zrobić, weź pół litra soku, apteki 100 mililitrów alkoholu i pół kilograma miodu. Takie środki mogą być przechowywane przez okres dwóch lat.

Kolejna sprawa – świeży sok z liści łopianu. Właściwości lecznicze, trwałość – to najważniejsze elementy, które są od siebie zależne. W przeciwieństwie do nalewki, soki utrzymuje się znacznie mniejszy. Jednak w porównaniu do innych soków, okres ten jest również istotny. Można go przechowywać w lodówce przez okres do kilku tygodni.

Jak pić sok

Jeśli sok jest brane do leczenia, powinno być pite kursy trwające od dwóch tygodni do miesiąca. W jajnika i nerek (cysty) przed jedzeniem pić:

  • w pierwszych dniach – rano i wieczorem na łyżeczce;
  • w ciągu najbliższych kilku dni – trzy razy łyżeczka;
  • w pozostałej ciągu dni – trzy razy łyżką.

Taka sama dawka jest wystarczająca do leczenia choroby wątroby (pobranych przed posiłkiem). Ale przy kamicy tylko pół łyżeczki trzy razy dziennie przez miesiąc.

W chorobach soku żołądkowo-jelitowego z liści łopianu właściwościach leczniczych także pokazuje. Potem wolno pić przed posiłkami przez pół łyżką w miesiącu.

W przypadku oparzeń, ran, owrzodzeń, brodawek, a nawet ukąszenia żmii (o leczeniu danego obszaru) można stosować sok z łopianu.

Właściwości lecznicze i przeciwwskazania (komentarze ludzi, którzy próbowali sposobem, aby to potwierdzić) są niewspółmierne.

opinie

Patrząc na komentarze pozostawione przez użytkowników, można znaleźć wiele entuzjastyczne recenzje. Po tym wszystkim, to jest tak skutecznym narzędziem, a jednocześnie dostępne dla wszystkich i całkowicie za darmo.

Szczególnie dużo opinii pozostawionych kobiety, spłukać włosy wywar z łopianu. Ci ludzie, którzy traktowali go jako lek mniej. Ale, być może z powodu tego artykułu, liczba wzrośnie.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co jest sok z łopianu właściwościach leczniczych i przeciwwskazań receptur z niego, na pewno spróbować tego środka. Po tym wszystkim, jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jak skuteczne jest to, aby polegać na tradycyjnych metod leczenia, jak określono powyżej.