704 Shares 5778 views

akromegalią choroba: Przyczyny i objawy

W naszych ciałach co drugi istnieje ogromna różnorodność procesów. Każde zaniedbanie może doprowadzić do niepożądanych i trudnych konsekwencjach. A w naszych czasach pojawia się przed takimi chorobami jak vsrechalos akromegalii. Przyczyny i objawy tej choroby, dowiesz się dalej. Należy jednak zauważyć, że w przypadku braku takiego leczenia choroby jest śmiertelne.


Przegląd

W ten sposób reprezentacja jest chorobą hormonalnego. Oznacza to, że osoba wytwarza zbyt dużo hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za przysadkę mózgową. Nienormalne ilość somatotropiny opóźnia wzrost lub poprawę ludzkiego szkieletu.

Akromegalii (przyczyny i objawy muszą wiedzieć, w celu przypisania prawidłowego leczenia) mogą rozwijać przez długi czas – rok. To nie ma znaczenia, co dana osoba ma podłogę. choroby akromegalii ułatwia wzrost wytwarzania hormonu wzrostu, jak również jego niejednorodną przepływ krwi.

Przyczyny rozwoju choroby

Teraz konieczne jest, aby zrozumieć, dlaczego może pojawić się problem. Wśród najczęstszych przyczyn mogą być identyfikowane w następujący sposób:

 • Dziedziczność. W tym przypadku choroba może objawiać się nawet w dzieciństwie. Charakteryzuje proporcjonalny rozwoju szkieletu. Następnie pacjent rośnie bardzo duża. Jeżeli nieprawidłowość pojawił się w dorosłego, ma pewne części ciała może być zwiększona.
 • Guza przysadki.
 • Zaburzenia innych gruczołów wydzielania wewnętrznego.
 • chorób zakaźnych.

W zasadzie, choroba akromegalii może być spowodowane w wyniku naruszenia w organizmie.

symptomatologia patologia

Mogą one być wyświetlane lub zwłaszcza w postaci chorób wtórnych. Wśród oczywistych objawów można wymienić:

 1. Zwiększenie twarzy szkielet, palmy, stopy. Skóra jednocześnie rozszerza. Szczególnie zauważalny wzrost w twarz, zmień kęs.
 2. Głos staje się surowszy językiem silnie wzrasta, więc nie umieścić w jamie ustnej.
 3. Bardzo zmęczenie.
 4. Ból głowy.
 5. Pogorszenie funkcji seksualnych u mężczyzn i kobiet.
 6. Zdolności umysłowe spadać.

Jeśli na początku choroby mięśni nadal zachowują swoją moc, a następnie w miarę upływu czasu będą zanikać. Szkielet odkształcona w ten sposób, że krawędzie nie mogą się przemieszczać. To sprzyja rozwojowi zapalenia oskrzeli i innych chorób układu oddechowego.

Należy zauważyć, że akromegalii, powody, które widzieliśmy, może sprowokować rozwój innych schorzeń: cukrzycy, deformacji dużych stawów, nadciśnienie tętnicze. Może to mieć wpływ na płuca i serce. Fakt, że te systemy nie mogą sprostać rosnącym potrzebom ciała.

Należy również zauważyć, że u niektórych pacjentów podczas snu przestaje oddychać, a drożność dróg oddechowych odnotowano został złamany.

Funkcje diagnostyczne

Akromegalii (przyczyny i objawy choroby już zorientowali się) muszą być prawidłowo zdefiniowane. Aby to zrobić, należy odwiedzić Centrum Diagnostycznego i endokrynologa. Będziesz musiał przejść przez badania laboratoryjne: moczem (w ilości wapnia), krew (na zawartość fosforu).

Nadal trzeba wykonać badanie RTG, które dadzą możliwość zobaczyć zmiany w układzie kostnym. Tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI) pozwala sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek tworzenie guza w przysadce mózgowej. Ważne jest również, aby utrzymać badania okulistycznego i neurologicznych.

Endokrynolog zaleci test na poziom hormonów w organizmie. W zasadzie, egzamin zewnętrzny może dać wiele informacji lekarzowi postawić diagnozę, ale wszystkie z powyższych badań pomoże zrozumieć przyczyny choroby i przepisać odpowiednie leczenie.

etap rozwoju patologii

Akromegalii (przyczyny i objawy zostało już wyjaśnione w tym artykule) jest powolny lub szybki. Ale w każdym razie, istnieje kilka etapów rozwoju, która przechodzi pacjenta:

 1. To sugeruje słabą ekspresją objawów, więc rozpoznanie patologii na tym etapie nie jest łatwe.
 2. Etap ten charakteryzuje się jasne niedożywienie nasilenia objawów.
 3. Na tym etapie, guzy wpływ na narządy wewnętrzne. Oznacza to, że wzrost wielkości i sprężone.
 4. Najtrudniejszy etap, który charakteryzuje się zaburzeniami działania wszystkich systemów metabolizmu. Korpus jest wyczerpany, w wyniku czego matryce pacjentów.

Oczywiście, pożądane jest, aby zapobiec rozwojowi ostatnich etapów, w których występują nieodwracalne zmiany.

Powikłania i rokowanie

Akromegalii (znaki pomóc w ustaleniu prawidłowej diagnozy) – złożoną chorobą. Nieleczony, szybko prowadzi do śmierci. Oznacza to, że dana osoba może umrzeć w ciągu 3-4 lat, szybki rozwój akromegalii. Jeśli patologia objawia się powoli, pacjent może żyć nawet do 30 lat. Jednak jest to uleczalne, a pacjent może w pełni odzyskać.

Choroba powikłaniem jest człowiekiem niepełnosprawność. Zwiększenie władz zakłóca normalnego wykonywania ich funkcji. Naturalnie, aktywność ciała jest całkowicie przerwane. Ponadto, psychika cierpienie. Fakt, że te zmiany zewnętrzne, które już miały miejsce, pozostają w człowieku na zawsze. Daje to zarówno dyskomfort fizyczny i psychiczny.

leczenie

Jeśli znalazłeś się akromegalii, leczenie należy rozpocząć natychmiast, zanim będzie za późno. Istnieją 3 sposoby na wyeliminowanie patologii przedstawione:

 1. Tradycyjne leczenie lekami medycznych. Metoda ta jest stosowana, gdy organy nie zmieniły się znacznie, i nie ma formacji guza; jeśli dana osoba ma przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz poprosi o specjalnych preparatów, które hamuje wydzielanie hormonu wzrostu „oktreotydu”, „Somatulin”. Leki te pomagają w szybkim ustępowania objawów. Oczywiście, taki system leczenia powinien przypisać doświadczonego endokrynologa, ponieważ leki te mogą powodować poważne skutki uboczne.
 2. radioterapia. Wykonana jest w przypadku, gdy występuje guz na przysadkę mózgową. Zwłaszcza jeśli jest złośliwy. Należy zauważyć, że wpływ takiego leczenia przyjdzie nie wcześniej niż w ciągu 1-2 lat. Dotyczyło to w taki sposób, że jeśli farmakoterapia jest nieskuteczna, a operacja jest przeciwwskazane. W przypadku naruszenia przez neurologii i radioterapii jest przeciwwskazane.
 3. W skrajnym przypadku, operacja chirurgiczna. Zwłaszcza, jeśli inne leki nie działają, a patologia postępuje szybko. Dotyczy także operacji w przypadku konieczności guza dociskającej na nerw wzrokowy. Do tej pory, metodologia interwencji poprawie. Naturalnie, po operacji wymaga rehabilitacji, która trwa od kilku miesięcy do kilku lat.

Oprawa jest objawowe leczenie, na przykład, usunięcie głowy, przeciwcukrzycowymi, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

profilaktyka

Masz już pewną wiedzę na temat: „akromegalii: Przyczyny i objawy” (zdjęcie można zobaczyć w artykule). Zrozumiałe jest, że leczenie należy zdecydowanie realizować. Jednak należy również pomyśleć o środkach zapobiegawczych, które pomogą zapobiec rozwojowi patologii prezentowane.

Przede wszystkim zachować zdrowy styl życia i jedzenia w prawo. Wszystko zapalna choroba zakaźna lub nie zadavnivayte i starają się natychmiast leczyć. Ponadto, coraz częściej zwracają się do lekarza, jeśli masz taką potrzebę. Należy również zaangażowany w samoleczenia, ponieważ może przyczynić się tylko do rozwoju choroby i nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów.

Czas przechodzenia przez wszystkie niezbędne profilaktycznych badań lekarskich, które pomogą zidentyfikować chorobę na wczesnym etapie.

To wszystko. Bądź zdrowy!