240 Shares 8484 views

Mosty UAZ wojskowy: opinie, opisy, rodzaje, cechy i recenzje

Na pewno widzieliście w sprzedaży samochodów UAZ, gdzie właściciele samochodów z dumą mówił o mostów wojskowych, sprawiając, że margines kilku tysięcy. Ten temat nie został jeszcze omawiane. Niektórzy mówią, że takie samochody zasługują na uwagę, podczas gdy inni, przeciwnie, wolą iść do mostów cywilnych. Jakie są i jakie są między nimi różnice? Spróbuj zrozumieć.

gatunek

produkcja pojazdów UAZ używać dwóch rodzajów mechanizmów – pojedynczy stadium głównym i ostatecznym dysku. Pierwsza oś tylna (UAZ), wojsko instalowane na pojazdach typu kombi, drugi – na wzór użytkowy 3151 (innymi słowy, „Bobby”). Mechanizmy prowadzące posiadają konstrukcję w kształcie litery U i są instalowane z wałów kardana. Jednak, montaż takich elementów w pojazdach typu wagonu ( „kijanki” typ) wymaga znacznych ulepszeń technicznych. Odnosi się to do zawiesiny budowy mostów, trakcji dwójnogu. Ponadto, aby zakończyć prace wymagane na centymetr krótszy napędowym. Jak dla elementów transmisji na pokładzie, mają różnice w środkowej części – a mianowicie, mniejszy różnicowego mostu wojskowego. UAZ z takim mechanizmem charakteryzuje się również za pomocą innych środków ustalających zębate. Różnice tutaj trochę. To tylko wałek zamontowane na łożyskach stożkowych. UAZ most wojskowy, który jest uważany za bardziej elastyczna, ma bardziej skomplikowaną konstrukcję w porównaniu z odpowiednikiem domowej. Między kołem zębatym i pierścienia ma dużą nośny pierścień nastawczy i element dystansowy i pierścień dystansowy. Łożyska kół napędowych są zaciśnięte chassis nakrętka.

urządzenie

Gdzie są ostateczne dyski? UAZ 469 pojazdów, mostów wojskowych, które są z tyłu, audycja jest w studzienkach, w których zewnętrzna część szyi są dociskane obudowę osi. koła zębate są montowane na wielowypustowym końcu pół-line pomiędzy łożysk tocznych i kulkowych. Ostatnio stały się w pierścień mocowania tego mieszkania. Pomiędzy łożyska kulka i skrzynia korbowa ma specjalny efekt odrzutnik oleju napędowego. mechanizm rolkowy stałe w obudowie na dwóch śrubach. Wewnętrzny pierścień łożyskowy zamontowany na połowę pierścienia blokującego. Napędzane koło zębate jest dołączony do transmisji kołnierz pokładzie. Na tulei łożyskowej, a wał napędzany jest obsługiwany. Nawiasem mówiąc, ta ostatnia ma gwint lewoskrętny. Napędzane wałki tylna przekładnia są połączone z piastą koła za pomocą zębatych kołnierzy. Transfer Carter formowana razem z korpusem kołka obrotowego. Wałek zębaty jest osadzony w szczelinie między napędzanymi tocznych łożyska kulkowe krzywka (oś dostrzec obciążenie osiowe).

funkcje

Dla takich samochodów jak UAZ „bochenek”, „Farmer”, jak długo modyfikacja modelu 3151, ustalonych mostów cywilnych (w powszechnym „kołchozie”). Jednak niektóre z „Bobby” zamontowany odpowiedniki wojskowe. Ten nowy model ze wskaźnikiem 316, 3159 i modyfikacji „słupkami”, który charakteryzuje się za pomocą powiększonej toru. Ale ponieważ takie rozwiązanie mosty (UAZ), wojsko nie jest prosta – są one wydłużone, bieg, ze zmodyfikowanym „pończocha”.

Jaka jest różnica między wojskiem?

W pierwszym miejscu, np mostek jest różny od obecności cywilnej przekładni głównej. Z uwagi na ten pojazd przyłożenia zwiększa się o 8 cm (to reduktor się powyżej standard). Głównym parowej ma mniejszą liczbę zębów, ale są one większe. Taka konstrukcja znacznie zwiększa niezawodność. Przełożenie przekładni jest również różne. Mostów wojskowych, to jest 5,38. Co to znaczy? Maszyna staje się bardziej tyagovity na podnoszenie, w stanie łatwo nosić na sobie (lub – przyczepy), ciężkie ładunki. Jednak mechanizm ten nie jest przeznaczony dla prędkości. Tak zwane „kołchoz” mosty – więcej niż ich odpowiedniki prędkość wojskowych. I, oczywiście, różnice odnoszące się do wału napędowego. Jeśli mostki (UUAP) wojskowych, długość elementu, w ich 1 cm krótszy. W związku z tym wymiana lub naprawa wału niezbędne jest określenie mostu, na podstawie których został on zaprojektowany. Zalecane kół o wymiarach 90 – 215 15 cali.

zalety

Tak więc pierwsza zaleta – jest prześwit. On, w przeciwieństwie do modeli cywilnych wynosi 30 centymetrów. „Kołchoz” UAZ posiada prześwit 22 cm. Drugą zaletą – zwiększony moment obrotowy. To jest ogromny plus, jeśli masz zamiar nosić dużych obciążeń lub ciągnięcia przyczepy. Ze względu na duże rozmiary zębów, nie są usuwane tak często jak w cywilnych (jak w przypadku głównej pary). Mostki także (UUAP) wojskowych różnią bardziej równomierne rozłożenie obciążenia pomiędzy stroną oraz przekładnię. I wreszcie można oferują uchwyt tych mostków, dzięki czemu jest obecność mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Wiadomo podczas jazdy off-road (faktycznie, UAZ i był przeznaczony dla niego). Jeżeli samochód utknął w błocie tylko jedną stronę, nie będzie poślizgu mostów jako cywilne (lewa ruchy kół i prawo – nie).

Co te mosty stracenia?

Teraz mamy listę wad tego mechanizmu, dzięki któremu i istnieje spory między „uazovodami”. Pierwszy wadą – jest zwiększenie masy ciała. mosty cywilne – lżejszy i dlatego mniej zużycia paliwa. Również w ich projektowaniu mniej skomplikowanych części, więc „rolnika” bardziej zarządzalny. Tak, i części zapasowe dla „wojownik” trudniejsze do znalezienia (sama skrzynia biegów wojskowy most). UAZ most cywilnej w bardziej komfortową jazdę i szybkości. Ponadto, ze względu na wykorzystanie odpowiedników wojskowych Zębatka prac projektowych takiego głośniejsze. Także na cywilów można ustawić zawieszenie sprężyny i hamulce tarczowe. mostów wojskowych (UAZ-469, jak również) ujmując to możliwe. Co dziwne, ale do utrzymania go jest bardziej skromny mechanizmy cywilne. Uzyskać co najmniej olej – wojsko mosty punkty smarowania ilość więcej.

opinie

Niektórzy kierowcy w odpowiedzi na pismo „mostów wojskowych lepiej cywil” zgodzić się tylko 50 proc. W odniesieniu do zwiększonego prześwitu, te centymetrów nie dają wiele korzyści. Tych, którzy potrzebują, winda zawieszenia i zainstalować więcej „zło” koła. W rezultacie, wysokość jazdy można zwiększyć 1,5-2 razy – to wszystko zależy od chęci i umiejętności właściciela samochodu. Kierowcy skarżą się także zwiększonego hałasu. Mimo to, mostów wojskowych mieć wpływ, nawet jeśli urządzenie jest wykorzystywane do celów cywilnych. I czasem, aby dostać się do miejsca docelowego (polowanie lub rybołówstwo), mamy kilka godzin, aby słuchać tego „melodii”. Jest to szczególnie zauważalne na asfalcie. Dla wielu ważnych konsumpcji i dynamiki – z mostów wojskowych, można po prostu zapomnieć o tych dwóch czynników. Recenzje właścicieli samochodów powiedzieć, że samochód jest ledwo do prędkości ponad 60 kilometrów na godzinę, a zużycie paliwa wzrasta o 10-15 procent. Jeśli chodzi o usługi, opinie mówią problemu wycieku oleju. Zaczyna się na ostatnim dysku. Więc rada dla tych, którzy zamierzają wziąć UAZ: natychmiast zmieniają olej. O tej pozornie prostej operacji, nikt jeszcze nie wymyślono. Ludzie kupują ten samochód i nawet nie myśleć o tym, że od czasu do czasu trzeba wymienić olej w silniku i skrzyni biegów, nie wspominając o mostów. Oczywiście, ta machina wojenna , i to jest bardzo trudne do „zabić”, ale jeśli jeździć 10 lat na tym samym oleju w skrzyni biegów, samochód jest mało prawdopodobne, będzie można powiedzieć dziękuję. Jeśli chodzi o cross-country, opinie podkreślić szczególną budowę mostów wojskowych. Są one wykonane w postaci jazdy na nartach. Dlatego, aby być zatrzymany na mostach wojskowych, trzeba mieć dobrą okazję. I zasobu są one bardziej trwałe, dzięki zastosowaniu pozostałych zębów.

Również opinie wskazują na brak blokad. Nie można umieścić hamulce tarczowe na UAZ 469. mostów wojskowych oni „nie trawią”. Ale wraz z tym, istnieje możliwość kołach 30 cali. Jeśli używasz mosty cywilnych, konieczne jest wzmocnienie przeguby homokinetyczne, główną oś i parę.

O problemu przepływu a nie tylko oczami właścicieli samochodów

W odniesieniu do hałasu: sądząc po opiniach, jest to bardzo subiektywna opinia. Ktoś beszta mostów wojskowych dla hałasu, ale dla niektórych to nie ma znaczenia – „Jak przed hałasować, a teraz” Względne zużycie paliwa – kiedy właściwie regulować układ dolotowy takie UAZ będzie zużywać do 1,5 litra więcej niż jego odpowiednik cywilnego. Ponadto, niektórzy właściciele samochodów wskazują na brak części zamiennych, jak mosty wojskowe nie produkują od kilku dekad. Jeśli uda się znaleźć coś, to tylko na demontażu, a nie fakt, że okazała się być w dobrym stanie. Z drugiej strony, most – to nie jest „Materiały eksploatacyjne” jako filtr, gumy i oleju. I kupić przekładnie i inne części do niego jest konieczne, ale nie codziennie.

Elementy off-road

Jeśli masz pierwszeństwo offorud, zdecydowanie lepiej postawić most wojskowy. Ale jeśli często iść na normalnej powłoki asfaltowej, jednoznacznie wybrany do celów cywilnych takich. Nic dziwnego, w całej policji „Bobby” put „kołchozie” mostów. Na obszarach miejskich komfort i dynamika priorytetem.

wniosek

Zatem, rodzaj mostu zależy od dalszych celów maszynie – to po prostu pójść na polowania i rybołówstwa, lub być przygotowany do pełnej Offroad. Jednak warto zauważyć, że nawet UAZ cywilnej do „drenażu” kauczuk jest w stanie dotrzeć i Wade. Ale w codziennym użytkowaniu funkcja ta nie jest konieczna: nawet na most cywilnej czuje „Echa wojny” – Konstrukcja ramy, sztywne zawieszenie liści.

Więc zorientowali się, jak budować mosty (UAZ), wojsko, jakie są ich zalety i wady w porównaniu z cywila. Jak widać, trzeba najpierw wiedzieć, w jakim celu będzie on używany.