498 Shares 2104 views

Jak zbudować mikroskop z rękami: do produkcji instrukcji

Przed dokonaniem mikroskopu własnymi rękami, należy zrozumieć fakt, dlaczego może być używany i będą potrzebne, jakie materiały. Należy od razu zauważyć, że aby zbudować taka struktura może być sobą, a nie trzeba żadnych drogich rzeczy.


Dlaczego korzystać z urządzenia?

W zasadzie każdy mikroskop główny cel – wzrost o obiekcie kilkudziesięciu lub kilkuset razy. Używane maszyny reprezentowane nie tylko na lekcjach biologii w szkole, ale również w medycynie, elektronice i innych dziedzinach. Na przykład, dzięki mikroskopem cyfrowym, jest możliwe, aby naprawić bardzo małe chipy, telefony i karty PC.

Najwygodniejszym jest urządzenie elektroniczne, ponieważ jest w stanie znacznie zwiększyć obiekt. Należy zauważyć, że do budowy mikroskopu z ich rąk i lekkie. Trzeba tylko wiedzieć, urządzenia i zebrać niezbędne materiały.

Z tego, co możemy zrobić urządzenie?

Oczywiście, aby skonstruować mikroskop z rękami i może wynosić zero. Często jednak są ludzie, którzy rozumieją, elektroniki, technologii komputerowej i optyka sprawiają, że urządzenie przedstawione na podstawie innych jednostek: aparaty fotograficzne, lornetki, kamery internetowe.

Przed rozpoczęciem produkcji konstrukcji, konieczne jest, aby dokładnie określić z jego funkcji, wybierz elementy, które chcesz. Pożądane jest również, aby urządzenie rysunek na papierze. Naturalnie, wykonane wszystkie niezbędne obliczenia.

Dokonywanie maszynę od podstaw: w niezbędne materiały i narzędzia

W celu dokonania swoje ręce bez mikroskopu gotowych urządzeń, trzeba będzie tego sprzętu:

– rury ze szkła. Jego długość powinna wynosić około 20 cm, a średnica – 6 mm.

– kilka płyt (najlepiej miedziany). grubość materiału powinna być duża (około 1 mm). Jeśli chodzi o typowych wymiarach płyt, są 3 x 6 cm.

– Kilka małych kawałków szkła.

– wywiercić małą średnicę.

– palnik gazowy.

– Hammer.

– śrubokręt.

– śruby i nakrętki.

Jeśli nie masz metal, który posłuży jako podstawa do projektowania, można użyć grubej tektury. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku, urządzenie nie będzie trwała i będzie trwać bardzo długo.

Produkujemy urządzenia: przewodnik

Przed dokonaniem mikroskopu, czytać dzieła sekwencji roboczej:

1. Przede wszystkim szklanej rurce z palnikiem jest to konieczne do wytworzenia kulkę, która będzie służyć jako obiektyw do urządzenia. Należy zauważyć, że element ten w żadnym wypadku nie mogą być dotykane przez ręce, jak na powierzchni pozostaną ślady później zniekształca obraz.

2. W tym momencie trzeba zrobić sprawę do soczewek. Aby to zrobić trzeba blach. Aby korzystać z takiego urządzenia jest wygodny i bezpieczny, należy zaokrąglać narożniki. „Pakiet” należy wywiercić otwory mocujące 4 i jedną kontrolę.

3. Teraz można zmontować całą strukturę razem. W tym celu pomiędzy płytami znajduje się „soczewki” i obudowy przykręcona. Następnie jedna strona soczewki przy użyciu taśmy klejącej może być zatrzymany szkła, a na których obiekt do układania.

Taka konstrukcja mikroskopu jest instrukcja i bardzo proste. Prezentacja urządzenia można używać w domu dla dorosłych i dzieci. Do pracy zawodowej, trzeba będzie bardziej skomplikowany aparat cyfrowy. Następny dowiesz się, jak je zbudować.

Jak zrobić mikroskop elektronowy: niezbędne materiały

kamera internetowa jest zazwyczaj używane do wytwarzania urządzeń reprezentowanych. Zanim zrobisz tego typu mikroskopem, zebrać wszystkie niezbędne materiały i narzędzia:

– PC lub laptop.

– Kamera (korzystnie z ręcznym naciskiem). Należy pamiętać, że musimy obiektyw, więc powinno być łatwo usunięte z pierwotnego urządzenia.

– Kilka dużych i małych części, które następnie zostaną zbudowane podstawy.

– mała średnica rury stalowej, a także specjalne mocowanie, które może być przemieszczane i mocowane na powierzchni metalu.

– Glass.

– Niewielki lustro lub błysk telefonu komórkowego na budowę podświetlenia.

– metalowa płytka do produkcji platformy.

– Zaciski i topienia pistoletu.

Instrukcje dotyczące produkcji mikroskopem cyfrowym

Cyfrowy mikroskop z ich rąk jest bardzo proste, wystarczy wykonać sekwencję kroków:

1. Pierwszym krokiem jest zbudowanie „szkielet” design. Aby to zrobić, metalową płytkę podłączonego do narożników zrobić. Wszystkie elementy mogą być skręcane. Statyw może być stosowany jako metalowa rura o małej średnicy. To ma pewne zalety. Na przykład, za pomocą specjalnych łączników, można powiązać z członem pionowe to kolejny mały kawałek rury, który dołączy do obiektywu. Jeśli to konieczne, można podnieść lub obniżyć pozycję. Ponadto, w konstrukcji platformy mogą korzystać małe pudełko kartonowe, do którego wkładany jest statyw i wylewa terakota (lub inne) kleju. Należy zauważyć, że projekt powinien być stabilny.

2. Następnie można dokonać pokrętłem regulacji ostrości. W tym celu nić z pojedynczego włókna (lub gumy), tulei ślizgowej, przędzy mocowania oczka na statywie. Oznacza to, że trzeba zrobić coś w rodzaju skrzyni biegów, przy czym dokładność naciskiem wzrasta soczewek.

3. Następnie, mikroskop elektronowy z ich rąk jest łatwe. Teraz trzeba odkręcić obiektyw z kamery. Zrób to ostrożnie, tak aby nie uszkodzić element. Następnie należy obrócić go i umieścić w miejscu. Do mocowania użyć kleju topliwego. Gotowa konstrukcja może być przymocowana do ruchomej części podstawki. Pod nim powinien organizować scenę światłem. W tym celu konwencjonalny LED.

4. Ostatnią rzeczą, którą chcesz przetwarzać przewód kamery internetowe. Oznacza to, że należy wyciąć gruby warkocz. W tym przypadku będzie to bardziej elastyczne i nie będzie kolidować z ruchem obiektywu.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić własne ręce mikroskopem. Powodzenia!