767 Shares 2350 views

VAZ turbo: zacząć, turbirovanie użytkownika

Prawie wszyscy właściciele samochodów są teraz starają się jakoś odróżnić swój samochód od potoku, dokonać Specjalny samochód. Lepsza jakość jazdy odbywa się niemal natychmiast po nabyciu. Często na drodze można znaleźć turbo WHA. Z instalacją silników turbo w „AvtoVAZ” może znacząco zwiększyć pojemność silnika. Ale bez turbiny, ale z instalacją elementów tuningowych, znaczny wzrost wydajności nie będzie w stanie odbierać. Zobaczmy, jak zbudować turbodoładowany silnik o WHA.


Co należy wiedzieć o doładowania

Turbodoładowanie – jest wymuszonego powietrza do komory spalania, przez tworzenie na wlocie do strefy ciśnienia wlotowego przewodu. Gdy kierowca pojazdu naciśnie na pedał i przepustnica otwiera, kolektor dolotowy pobiera znacznie więcej powietrza niż w przypadku gdyby została zastosowana przy ciśnieniu atmosferycznym. Wraz ze wzrostem ilości tlenu zwiększa się do gaźnika lub wtryskiwacza i część paliwa. Dzięki temu zwiększa się moc silnika.

Komora spalania ma stały rozmiar i objętość z nim – to stała. Przy normalnej silnik jest umieszczony tylko dla ograniczonej ilości mieszanki paliwa. Aby zwiększyć moc należy umieścić w większej objętości cylindra paliwa. Jest to realizowane przez stworzenie nadciśnienia, które ściskają mieszaniny. Wtedy ona zajmują mniej miejsca. Do tego potrzebuje i turbodoładowanie.

Zalety instalacji turbin do silników VAZ

Instalacja sprężarki turbo ma wiele plusów. Mechanizm ma wystarczająco niski ciężar. Turbiny są często uniwersalne – można je było dostosować do dowolnych silników, gaźników i innych układzie paliwowym. Zestaw może być zainstalowany na silnikach strojonych, a instalacja nie ingeruje dalszych udoskonaleń. turbodoładowaniem może być dowolnej wielkości.

Od czego zacząć?

Tuning nie jest dla każdej maszyny. Ważne jest, aby mieć pewność, aby zwrócić uwagę na stan samochodu. Lepsze zrozumienie samochodu do podłoża. Głównym problemem – jest korozja. Należy rozumieć, że metal w samochodach z „AvtoVAZ” jest dość cienkie i wysokie obciążenia jest przeciwwskazane. Powinno to spowodować poważne obciążenie i zardzewiały metal dosłownie oderwać.

Zacznij poprzez zastąpienie metalu w komorze silnika na mocniejszy. Kiedy wszystkie usterki naprawiane ciało, można kontynuować na strojenie. Jeżeli pojazd został zakupiony specjalnie dla strojenia, najpierw musimy zrobić to przenieść w stanie katabatic. Ponadto, zmieniając prowadzenie przewodów w dobrym stanie silnika lub zmienić go na shestnadtsatiklapanny. Również przeprowadzenia kontroli układu hamulcowego i transmisji.

Jest to pierwszy punkt, w którym, aby rozpocząć instrukcji turbirovanie. Gdy żelazko jest z powrotem w doskonałej bliski stanu fabrycznego, można kontynuować. Co więcej, wiemy już wystarczająco dużo o sprzęt dla turobonadduva.

odpowiednie silniki

Najprostszym sposobem, aby turbo VAZ-Modułowe 16-zaworowy. Charakteryzuje się dość prostej konstrukcji, a przez to również łatwe do strojenia i konserwacji. I najważniejsze – jest idealnym miejscem do uprawiania sportów samochodowych, ponieważ minimalny koszt jest w stanie wyprodukować wystarczającą moc.

Starsze silniki wyposażone w układzie paliwowym gaźnika, podobne do strojenia są prawie niemożliwe. Ale niektórzy rzemieślnicy nadal budować turbo Łada 2106. Silniki wtryskiwanego paliwa 8-zaworowe byłby odpowiedni do użytku cywilnego, ale sport jest konieczne i ważne, każda moc. Eksperci w autotuning zaleca się stosowanie silników 16-zaworowych Vaz.

Co jest potrzebne do budowy silnika turbo?

Dla tych, którzy chcą dostać 200+ zasilania, to najlepiej, aby uzyskać blok silnika z „Łada Kalina”. Można również użyć bloku z VAZ-2110, jednak, gdy konstrukcja pojazdu dla motorsportu każdy szczegół jest ważny. Dla silnika wymaga również wał korbowy z „Kalina”, gdzie korba ma średnicę 75,6 mm. Tłoki turbo VAZ lepiej przenosić kute wstępnie obrobioną wgłębienie na nich w pożądanym stopniu kompresji.

turbosprężarka

Ta sprężarka jest w oddzielny zespół, który jest uruchamiany za pomocą pasa napędowego.

Ten ostatni zajmie moment obrotowy z wału korbowego. Sprężarka nie jest połączony z smarowania i chłodzenia układu silnikowego. Krotnie nadmiar ciśnienia, który czasami pojawia się w przewodzie wlotowym, w niektórych trybach pracy, połączonych z dodatkowym zaworem powietrza. Często samochody dostrajającemu korzystać z dwóch wariantów sprężarek – to odśrodkowy i śruba. Pierwszym z nich jest wykonana w kształcie ślimaka, który znajduje się wewnątrz wirnika. Sprężarka śrubowa ciśnienia uzyskuje się przez jednoczesny obrót dwóch wałów wyposażonych w łopatki.

samochody samodostrajanie używali go sprężarek odśrodkowych. Są one bardziej dostępne, mają małe wymiary, łatwa do zainstalowania. Ze względu na fakt, że cechy techniczne są ograniczone prędkość obrotowa wału korbowego silnika, nie może produkować więcej niż 0,7 bar ciśnienie. Sprężarka może podnieść moc silnika o 15% do 30% przy maksymalnej prędkości do 40 tysięcy na minutę. Jest to dość poważny wskaźnik.

Wśród zalet sprężarek można zidentyfikować wysoką trwałość i niezawodność, małe wymagania silnika, łatwość instalacji, dostępność. Podczas pracy podbieracza turbosprężarki dzieje się z prędkością trzy lub więcej. Silnik reaguje natychmiast do pedałowania – nie w tym przypadku, tak zwane „turboyamy”, co się dzieje, kiedy zainstalować inne turbinowe. Jednak przy wysokich prędkościach obrotowych silnika (ponad pięć tysięcy) wzrost mocy jest prawie niezauważalna.

turbina gazowa

Prędkość może rozróżnić między cechami obrotów turbiny. może on osiągać 200 tys. obr / min, ciśnienie może osiągnąć 2 bar. Ta turbina jest w stanie zwiększyć moc silnika do 50 procent. łożyska turbiny obraca się z ogromnymi prędkościami i nie wymagają smarowania. System ten jest połączony do układu smarowania silnika spalinowego. Turbina potrzebują pewnego czasu na zdobycie niezbędnego rozpędu. Dlatego zacznie działać dopiero po trzech tysięcy obrotów. Jeśli spróbujesz dramatycznie naciskać pedału gazu przy niskich obrotach wału korbowego, ciśnienie spalin jest zbyt niska, aby obsługiwać urządzenie. Można poczuć dipów. Zjawisko to określane jako „turbo lag”.

wybierz turbosprężarkę

Jeśli ustawisz mały element, to będzie działać w małych i średnich prędkości wału korbowego. Przy tak wysokiej sprężarka nie będzie działać. Z wielką jednostką wszystko dokładnie odwrotnie. Najczęściej ustawić modele TD04L od Subaru, Mitsubishi, TD05 – Garett turbiny, turbina chiński wątpliwej jakości – T3 i T4.

chłodzenie

Na VAZ ochłodzonego doładowania proste. Dwurzędowego zainstalować grzejnik z VAZ-2110, ponieważ są one znacznie bardziej wydajne. Można również zainstalować intercooler. Jeśli jest zbyt duża, może to spowodować problemy.

Niewiele ma odpowiednią wydajność, a po prostu nie mają czasu, aby chłodne powietrze jest doprowadzane do cylindrów.

Zawór wydmuchowej

Jest to ważna część projektu. Jego głównym zadaniem – resetowanie powietrza po przepustnica jest zamknięta. Jeżeli zawór nie jest, to ciśnienie może dosłownie złamać wszystkie połączenia. Te zawory na rynku sporo – od przemysłowych zrobić własne ręce.

Zawór „Westgate”

Zawór ten jest niezbędne do przekazania części powietrza obok turbiny. W ten sposób utrzymuje się ustaloną z góry ciśnienia w układzie.

Szybkie zestawy

Aby stworzyć silnik turbo, to nie jest konieczne, aby zebrać zestaw niezbędny sprzęt. Dziś można kupić tylko gotowe zestawy. Są one przeznaczone do silników 16-zaworowych, a także w silnikach wtryskowych 8-zaworowych.

zawory silnika Kit-8

Zestaw turbo silnika 8 zaworu posiada następujące cechy. Jest w stanie generować ciśnienie do 0,5 bar. Z tego zestawu można zwiększyć moc do 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm. Instalacja tego zestawu nie ma wpływu na żywotność jednostki napędowej. Instalacja jest bardzo prosta, a wszystkie szczegóły zestawie – zamontowana. Do instalacji nie trzeba jakoś modyfikacji silnika.

Zestaw turbo obejmuje:

  • Kolektor stalowy.
  • Turbosprężarki.
  • Uszczelek.
  • Wąż oleju.
  • System chłodziwa.
  • Zawór do zwolnienia ciśnienia.
  • Złącznych.
  • Łączniki i inne szczegóły.

Zestaw do jednostki 16-zaworowy jest zupełnie tak samo. Podobne do jego właściwości. Na sprzedaż można znaleźć zestawu turbo silnik 8-zaworowy 250 KM. Wykorzystuje turbosprężarkę o ciśnieniu 1 bara.

montowanie

Należy pamiętać, że określanie układu turbodoładowania silnika – jest to długi proces. Chociaż zestaw producentów i powiedzieć, że można zrobić bez ulepszeń silnika, nie jest to prawdą. Od czego zacząć? Oczywiście, przy zakupie niezbędnych części zamiennych i szkolenia silnika. Należy wymienić pierścienie tłokowe, uszczelki głowicy cylindra, regulator paliwa, przepustnicy i rur i innych części. Wszystkie te mechanizmy powinny być wiarygodne.

Należy również pamiętać, że budowa potężnych samochodów może się znacznie różnić w zależności od modelu turbiny. Instrukcja będzie dość przeciętne. Na przykład, aby zbudować turbo Łada 2106, należy najpierw wymienić silnik.

Musisz zainstalować zespół wtryskiwaczy 16-zaworowego. Pierwszą rzeczą, którą trzeba przygotować silnik. Silnik zdemontowany, przeprowadzone przez cylinder, wał korbowy, korbowody, pompy olejowej. Jeśli to konieczne, przeprowadzać szlifowanie bloku. Tłoki muszą być zakupione po cylindry będą przygotowane.

Następnie zebrać załączników. Na tym etapie zestaw dysz, zmień pompę paliwową. Następnie odbiorników, kolektor wydechowy a turbina stosowane. montowane również wszystkie elementy stalowe. I wreszcie ostatni etap – ustawienie. Na jak profesjonalnie i prawidłowo regulacja zostanie przeprowadzona, maksymalna pojemność będzie zależeć, moment obrotowy i inne charakterystyki silnika. Jeżeli wszystkie operacje do wytwarzania i montażu systemu może odbywać się ręcznie, a następnie dostosować lepiej zwrócić się do specjalistów (zwłaszcza jeśli VAZ turbo na gaz). Nawiasem mówiąc, wiele kontrowersji na temat tego, czy możliwe jest „turbo” umieścić HBO. Eksperci twierdzą, że liczba oktanowa z mieszaniny więcej niż 102. Dlatego gaz elektrowni nie zaszkodzi.