516 Shares 4156 views

Elinek Elfrida: biografia, cytaty

Elinek Elfrida – utalentowany pisarz z Austrii, uhonorowany Nagrodą Nobla. Stworzyła takich cudów, popularne na całym świecie jako "Pianista", "Children of the Dead", "Mistress". Autor książki są cenione za ich niepowtarzalny styl, nietypowych ruchów działce, gotowość do podnoszenia kwestii dnia. Co wiadomo o życiu Elfriede, jego twórczych dokonań?

Elinek Elfrida: dzieciństwo

Przyszły słynny pisarz urodził się w małej austriackiej miejscowości Mürzzuschlag, stało się to w październiku 1946 roku. Elinek Elfrida niechętnie dzielą się z informacji prasowych na temat jego dzieciństwa. Nie jest to zaskakujące, gdyż rok nie był szczęśliwy dla niej.

ojciec dziewczyny – Żyd z urodzenia, cudem uniknął śmierci w obozach hitlerowskich w czasie wojny. Jest możliwe, że uratował życie swojego zawodu: Fridrih Elinek był utalentowanym chemikiem, który zdołał góry świata, aby uczynić sobie markę w środowisku akademickim. On pozostał żywy, uznane za przydatne do wysiłku wojennego. W 1950 roku ojciec został znaleziony Elfriede zaburzenia psychiczne, przez pewien czas nawet odbyło się w szpitalu psychiatrycznym. Śmierć przyszła do niego w 1969 roku, kiedy w końcu zwariował.

Kiedy został przyjęty do kliniki, Elinek Elfrida został sam z opresyjnym, wymagającej matki. Olga, matka pisarza, starając się, aby jej córka jest gwiazdą, zmuszony do odtwarzania muzyki. W szkole dziewczynka musiała opanować grę na instrumentach takich jak skrzypce, flet, fortepian, gitara. muzyka do szkoły ona połączona ze studiów w szkole prawa publicznego, którego nienawidził. Nie miała chwilkę wolnego czasu.

początku drogi

Wynajmu finału Jelinek Elfriede doznał nerwowego załamania, w połączeniu z przepracowania. I nie przynieść szczęście i dziewczyna studiuje na Uniwersytecie w Wiedniu, którego ściany studiowała historię sztuki. Rzucić klasa przyszły pisarz został zmuszony ze względu na częste ataki paniki. W ciągu roku, nie miała opuścić swój dom podczas pobytu w całkowitej izolacji.

Elfriede często proszony o tym, kiedy i dlaczego zaczęła pisać. Stało się to akurat w momencie dobrowolnego odosobnienia, do którego skazany siebie. Zrób pierwszy wiersz Jelinek wywołanego nudę, to stopniowo zaangażował się i zaczął cieszyć się pisanie. Już w 1967 roku, świat zobaczył swój pierwszy zbiór wierszy, zatytułowany „Shadows Lisa.” Pierwsza powieść napisana przez młodą damę, czekał na skrzydłach do 12 lat, tylko w 1979 roku, „Bucolo” opublikowany.

ślub

Oczywiście, lojalni czytelnicy są zainteresowani, a kiedy i dla kogo poślubił Elfriede Jelinek. Biografie znanych Austriaków wskazuje, że zawarł małżeństwo w 1974 roku. Elekt pisarza, to tylko początek, był Gottfried Hyungsberg kompozytor, znany z tworzenia muzyki do obrazów Rainera Fassbindera.

Kiedy Gottfried popełnił jej ofertę, przyszła gwiazda zgodziła się go poślubić, bez marnowania czasu na myślenie. Młodych kochanków nie przeszkadza co Rainer ma miejsce zamieszkania w Niemczech, a dużą część swojego czasu w Monachium. Jelinek przyjemność odwiedzić żonę w swoim rodzinnym mieście, Gottfried odwiedzany także Austria.

Pierwsze sukcesy

E. Jelinek nie należy do pisarzy, którzy mieli lat, aby osiągnąć uznanie. W 1975 roku, jej pierwsza poważna praca została zaprezentowana publiczności, który został nazwany „Mistress”. Centralna postać – dziewczyna pracownicy, którzy marzą, aby zorganizować swoje życie osobiste. Przeciwległe przyjaciół płci postrzega jedynie jako potencjalnych sponsorów chętnych, aby zapewnić im możliwość rzucenia pracy i skupić się na rodzinie. Powieść nie jest warta przeczytania dla osób, które preferują produkt ze szczęśliwym zakończeniem.

Budowanie na sukcesie Jelinek pomógł jej kolejna książka o nazwie „odrzucenia”. Koncentruje się na historii czterech niekorzystnej sytuacji młodzieży do popełniania przestępstw. Zakończenie tych prac szoku wielu czytelników, ale popularność Elfriede nadal stale rośnie.

„Pianista”

Prawdziwy smak sławy Elfriede Jelinek był w stanie jedynie po wydaniu swojej słynnej powieści „Nauczyciel Piano”, który jest uważany za niemal głównym osiągnięciem twórczy pisarza. Prace działka wzięte z własnego życia, były zmieniane kilka razy i imiona bohaterów. Erica wkrótce będzie trzydzieści, ale ona nie może wydostać się spod wpływu opresyjnym matki, która uniemożliwia jej córkę, aby uzyskać własną rodzinę.

Stopniowo Eric traci zainteresowanie powieści z prawdziwych mężczyzn. Przedstawiciele silniejszej płci trzeba ją jak najszybciej uczestnicy sadomasochistycznych gier, z którego pobiera ona wielką przyjemność.

Co jeszcze sprawdzić

Rozgłos zyskał pracy „Lust”, który Elfriede zadowolony fanów jego twórczości w 1989 roku. W tej powieści Jelinek prezentuje bardzo nietypowe spojrzenie na seks. Tematem była kontynuowana i pisarz w następnej książce, zwany „Chciwość”.

Kiedy kobieta jest proszony o jego najbardziej udane dzieło, zawsze wspomina książkę „Dzieci umarłych.” W tej pracy, wpływa na nazistowską przeszłość państwa, nie wahaj się uciekać się do krytyki społecznej. „Pracownicy, kij i katem” – kolejna praca przez Jelinek, w którym przedmiotem jej krytyki staje się nowoczesny przemysł rozrywkowy, zmuszając ludzi do zapomnieć wartości duchowych.

Wkład pisarza w współczesnej literaturze została doceniona nie tylko przez fanów jej twórczości. W 2004 roku wszedł na szczyt popularności tego niezwykłego autora Elinek Elfrida podoba. Nagroda Nobla została przyznana dziewczyny jako nagrodę za „polifonii muzycznego” w książkach.

Mieszkańcy rosyjskich dzieł słynnego Austriaków zainteresowanych po przyznaniu jej nagrody Nobla. W tej chwili języku rosyjskim takie działa Jelinek jako „Pianista”, „Kochankowie”, „Children of the Dead”, a także wielu innych fascynujących opowieści.

cytaty

Nie tylko zwalnianie ekscytujący produkt przypomina swoim czytelnikom utalentowany pisarz Elfriede Jelinek. Cytaty z kobiet również przejdzie do historii na zawsze. Na przykład fani zakochali się w niej następujące zdanie: „W przypadku braku konieczności zadbać o przyszłość.” Jeszcze inny niezwykłe stwierdzenie: „Wiele kobiet są małżeństwem, inni uważają ich problemy gdzie indziej.”

Najbardziej popularne zakupione Jelinek cytuje poświęcona relacji między przedstawicielami płci przeciwnej, na przykład: „Kobieta jest gotowa oddać całe bogactwo miłości, wciąż nie podda.”