395 Shares 8752 views

„Piotr” – powieść o krytycznym momencie w życiu Rosji

Tołstoj powieść „Peter” utworzona około pół dekady. Trzy książki zostały napisane, zaplanowano kontynuację epopei, ale nawet trzecia książka nie została ukończona. Przed napisaniem autor głęboko studiował źródeł historycznych, w wyniku czego jesteśmy w stanie zobaczyć portret założyciela imperium.


„Piotr” – powieść o zwyczajach i tradycjach tamtej epoki, które są wspaniałe portrety postaci historycznych czasu Piotra. To przyczynia się znacznie do języka, który przenosi smak XVII wieku.

Dzieciństwo i młodość król

Po śmierci cara Aleksieja Michajłowicza dnia, a później jego syn Fiodor Alekseevich władzy dążyła do osiągnięcia aktywny i energiczny Sophia Alekseevna, ale bojarzy przewidywania tron Piotrowy – zdrowy i żywy syn Naryshkina. „Piotr” – powieść, która opisuje tragiczne wydarzenia w Rosji, rządzone przez stare i szlachty, a nie umysłu i biznesowych przenikliwości, gdzie życie toczy się po staremu.

Wszczęte przez łuczników Sophia wymagają, aby pokazać, że dwóch młodych książąt Iwan i Piotr, który później przychodzi panować. Ale mimo to, tak naprawdę w stanie wykluczyć ich siostra Sophia. Ona wysyła Wasyla Golicyna na Krymie do walki z Tatarami, ale sromotnie kopię wojska rosyjskie. Tymczasem Petrusha rośnie od Kremla. „Piotr” – powieść, która wprowadza czytelnika do tych osób, które w przyszłości będą współpracownik Peter: Aleksashka Menshikov, Frantsem Lefortom, mądry bojar Borys Golicyn, Fedorom Zommerom. Niemiecka osada młody Peter spotkał się z Anna Mons, która później stała się królową niekoronowaną. Tymczasem jego matka poślubia syna do Evdokia Lopukhina że nie rozumie aspiracje mężem i stopniowo staje się ciężarem dla niego. Tak szybko się rozwija działania w powieści Tołstoja.

„Piotr” – powieść, która w pierwszej części przedstawia warunki, w jakich kute nieelastyczny charakter autokrata: konflikty z Sophia, wychwytywanie Azowskiego, Grand ambasady, praca w stoczniach w Holandii, a powrót krwawym stłumieniu a muszkieterów zamieszek. Jedno jest pewne – bizantyjski Rosja pod Piotrem nie stanie.

autokrata dojrzałość

Jak buduje nowy król kraju, pokazuje drugi tom Tołstoja. Peter nie spać bojarów, podnosi Brovkina aktywną kupca, daje swoją córkę za żonę Sanka dawną panem Volkov. Młody król pragnie doprowadzić kraj do morza w celu swobodnego i bezcłowego handlu i bogatsze. Zorganizował budowę floty w Woroneżu. Później, Peter unosi się nad brzegiem Bosforu. W tym czasie zmarł Frants Lefort – prawdziwy przyjaciel i asystent, który znał króla lepiej niż on sam. Ale myśl zawarta Lefort, który nie mógł wyrażania Peter zaczynają być wdrażane. Jest on otoczony przez ludzi przedsiębiorczych i energiczne, a wszystkie omszały i skostniałymi bojarzy jak Buynosova, mamy siłę, aby wyciągnąć ich snu. Kupiec Brovkin zyskuje więcej mocy w stanie, a jego córka, szlachetny Boyarynya Volkova, rosyjski oraz opanowanie języków obcych i marzenia o Paryżu. Syn Jakuba – Navy Gavrila studiowania w Holandii, Artamosha, zdobyć dobre wykształcenie, pomaga ojcu.

Wojna ze Szwecją

To już zostało ustanowione na podmokłych i bagnistych brzegach Newy Petersburg – nową stolicę Rosji.

Natalia, ukochana siostra Piotra, w Moskwie nie drzemać bojarów. Położyła się na sztukach, organizuje europejską dziedziniec ukochany Peter – Catherine. Tymczasem wojna zaczyna się od Szwecji. Około 1703-1704 roku mówi w trzeciej książce Tołstoja. Peter stoi na czele armii, a po długim oblężeniu bierze Narva i ogólne – komendantem twierdzy Horn, który potępił bezsensownej utraty życia, poszedł do więzienia.

osobowość Piotra

Peter – centralna postać dzieła. Powieść wprowadził wiele aktorów, którzy go widzieli i nadpisane za granicą linijki, a reformatorski król, który jest pracowity i nie uciekać od brudnej roboty: on hews siekierą w budowie statków. Król dociekliwy, łatwo się porozumieć, jest odważny w walce. Powieść „Piotr Pierwszy” jest obrazem Piotra w dynamice i rozwoju: od drobnych niewykształconego chłopca, który ma dziecko zaczyna planować stworzenie nowego rodzaju wojska, do celowego budowniczego rozległego imperium.

Na swojej drodze, będzie on zmieść wszystko, co utrudnia Rosja, aby stać się pełnoprawnym państwem europejskim. Najważniejsze dla niego w każdym wieku – zmiatając stare, stęchlizny, wszystko, co utrudnia postęp.

Pamiętne zdjęcia z epoki Piotrowej stworzony A. N. Tołstoja. Powieść „Peter” jest łatwe do odczytania i natychmiast chwyta czytelnika. Język jest bogaty, świeże i historycznie dokładne. Artystyczne umiejętności pisarza opiera się nie tylko na talent, ale na dokładnym badaniu źródeł pierwotnych (dzieła N. Ustryalov, Sołowjowa, Golikow, pamiętnikach i notatkach współczesnych rekord tortury Piotra). Na podstawie powieści ustawić filmach.