612 Shares 3629 views

Ciekawostki o kotach dla dzieci. Ciekawostki o kota domowego

Wy dano kociaka? Albo sam postanowili je zdobyć? To nie ma znaczenia, najważniejsze jest teraz, aby dowiedzieć się więcej faktów na temat tego zwierzęcia. Miauczy tworzenie dadzą Tobie i Twojemu dziecku wiele pozytywnych emocji. A dowiesz się, jak prawidłowo interpretować pewne nawyki, aby lepiej zrozumieć swojego zwierzaka, a dowiesz się wiele o jego krewnych. Ciekawostki z życia kotów będą pomocne dla dorosłych i dzieci zainteresowanych. Pozwoli to poszerzyć horyzonty dzieci, należy myśleć o wielu rzeczach. W tym artykule, mamy listę najbardziej interesujących faktów o kotach, ich zwyczajach i powiedzieć Ci wiele przydatnych informacji.

Trochę o kotach turystów

Czy wiesz, że zwierzęta te mogą pokonać nie tylko duży, ale ogromne odległości, aby dostać się do swojej matki w domu? Dzięki tej funkcji stała się znana na jednego kota z Nowego Jorku, gdzie gospodarz z powodu jego zaniedbania zapomnieć podczas poruszania się do starego miejsca. Animal niezależnie znaleźć wiele w 5 miesięcy, łamiąc 3,5 tysiąca kilometrów! W tym przypadku, kot wszedł do domu, jak zwykle, skoczył na swoim ulubionym fotelu i zwinięty w kłębek tam. Te interesujące fakty dotyczące kotów pomoże dzieciom zrozumieć, w jaki sposób zaangażowane są te zwierzaki.

W ten sam sposób, a słynny rosyjski kot nazwany CHAPA. Udał się wraz z ich mistrzów do morza, które straciły mu w pół drogi. Ludzie byli zdenerwowany, ale po powrocie do domu, znalazł Chapu wypoczęty, tylko znacznie zabrudzony. Kot pokonał dystans 1,5 tysiąca kilometrów! Powiem interesujących faktów na temat kota domowego do swoich dzieci, wyjaśnić mimochodem, znaczenie przyjaźni w życiu, bo nawet zwierzęta idą do takich poświęceń!

Ciekawostki o zdrowiu zwierząt

Wielu ludzi wierzy, że koty często myć powodu jego czystości. Tak, jest. Jednak nie jest to jedyny powód. Jednak w ten sposób liże zwierzęce z wełny potrzebuje ilość substancji, która zawiera witaminę C. Ponadto, konieczne jest doprowadzenie do równowagi psychicznej kota. Jeśli nie pozwolić zwierzęciu wykonać „rytuał” przez długi czas, staje się bardzo agresywny i może nawet umrzeć z powodu stresu.

Ile kotów żyć? Ciekawostki dla dzieci musi zawierać te informacje. Przeciętne gospodarstwo domowe zwierzę może cię zabawić przez długie 15 lat (z należytą starannością i dobrego odżywiania), dziki kot żyje za mniej – 3-5 lat.

zdrowie ludzi i kotów

To nie jest już tajemnicą, że koty działają najlepiej na zdrowie ludzi. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono specjalne badania, których wyniki są uderzające – większość lekarzy zaleca każdą osobę do przechowywania w domu zwierzaka, najlepiej kota. Uważają, że jest to idealny „przepis” na uzyskanie ludzi z wielu chorób. Innym udowodnione, że mruczenie create doskonale stres, pomaga pozbyć się zmęczenia.

Interesujące fakty na temat psów i kotów nie kończą. Według badań, obecność tego zwierzęcia w domu może zapobiec zawał serca lub udar mózgu. To wystarczy, aby poklepać Fluffy – a ciśnienie zmniejsza się, a złość minie.

„Ciekawe” anatomia itp

Te ciekawostki o kotach dla dzieci lepiej jest powiedzieć dzieciom w domu w obecności zwierzęcia. Więc dziecko będzie postrzegać lepsze informacje i szybciej.

 1. Czy kiedykolwiek zwrócić uwagę na obraz, znajdujący się na powierzchni nosa zwierzęcia? Z pewnością nie. Ale to wiem, po prostu trzeba – to „wzór” jest niepowtarzalny, jak odciski palców u ludzi.
 2. szkielet kota jest utworzona z 230 kości, czyli 24 więcej niż człowiek!
 3. U tych zwierząt, nie ma „normalną” obojczyk. Ze względu na takie cechy anatomiczne są łatwo wycisnąć swoje ciało poprzez bardzo niewielkie otwory, które można uzyskać poprzez ich głowy. Być może widzieliście jako otwór kontrole zwierząt, starając się wycisnąć w jakiś otwór głową.

Niesamowite umiejętności i cechy

 1. Cat – utalentowana akrobatka. Jego przednie nogi zostały zaprojektowane przez naturę tak, że mogą obracać się w niemal dowolnym kierunku, ale obie połówki korpusu Elastyczne Zwierzęta mogą poruszać się w przeciwnym kierunku! Czy to nie ciekawe fakty dotyczące kotów dla dzieci? Zgadzam się, nie wszyscy dorośli są tego świadomi.
 2. Na przednich łap zwierzęcia na pięć palców, na odwrotnej stronie – cztery.
 3. Ucha kot może obracać się o 180 stopni! W każdym z nich znajdują się 32 mięśni. Wydaje się, że zwierzęta łatwo poruszać uszy myagenko, ale jest to niezbędne do korzystania z 12 mięśnie do działania!
 4. Kilka ciekawych faktów na temat kotów dla dzieci po prostu wydają pomyślenia, jest to niemożliwe to uwierzyć, ale to prawda. Na przykład, słysząc to zwierzę lepiej niż pies czy człowiek. Dla porównania, słyszymy w zakresie od 20 kHz, koty – 65 kHz.

Kot i mysz

Fakty na temat kotów dla dzieci będą bardziej zabawne, jeśli rodzina ma już zwierzątko. Więc pospiesz się mruczenie „medycyny” i czytaj dalej.

Kot słyszy w zakresie ultradźwięków! To właśnie ze względu na jego „zasadzki” w pobliżu norek szara mysz nadaje się nawet wtedy, gdy sit gryzoni bez ruchu. " Po tym wszystkim, że komunikują się za pomocą ultradźwięków i słodkie drapieżnika więcej i nie jest to konieczne.

W ciągu zaledwie jednego roku, to zwierzę może uratować myszy od ponad 10 ton zboża.

Na przykład, gdy Pałacu Zimowego w Petersburgu ten żył około 600 kotów. Zwierzęta żyli tam długo przed rewolucją. Według niektórych źródeł, ich potomkowie wciąż tam są do wypełnienia swoich zobowiązań – myszy połowów.

W Austrii, był niegdyś znanym kotem, który strzegł sklepów spożywczych z gryzoniami. Zrobiła to tak skutecznie, że opiera się na starość „emerytury” – to jest stale dostarczany z mlekiem, bulionu mięsnego.

Jak widać, kilka interesujących faktów na temat kotów dla dzieci i zawierają informacje historyczne, które nie boli do wszechstronnego rozwoju.

Co robi historię

Chociaż przyjmuje się, że starożytni Egipcjanie byli pierwszymi udomowione koty, najstarsze zwierzę było w 9500-letniej grobie na Cyprze. Informacja ta prowadzi do egipskich źródeł ponad 4000 lat.

Innocenty VIII (był to czas straszliwej hiszpańskiej inkwizycji) znaleźć te czworonogi asystentów diabła, w wyniku których tysiące bezbronnych kotów zostały spalone na stosie. Niestety, takie masowe zniszczenia spowodowały dramatyczny wzrost liczby szczurów, które zrobił fatalne konsekwencje plaga.

W średniowieczu pussies te związane z czarną magią, w Dniu Świętego Jana brutalnie nadziewany do worków, a następnie wrzucony do ognia.

Istnieje legenda żydowska że Noe modlił się i prosił Boga, aby go i całą zawartość arki przed inwazją szczurów uratować. W odpowiedzi, Wszechmogący wykonane tak, że lew kichnął, a następnie z jego ustach pojawił się kot.

Trochę wizji

Okazuje się, że wśród wszystkich zwierząt w kota największe oczy w stosunku do swojej wagi. Jeżeli zwierzę było wielkości ludzkiego oka osiągnie średnicę 4-5 cm. I większość nie miauczy Creatures rzęsy.

Wielu ludzi wierzy, że koty są w stanie zobaczyć wszystkich wspaniałych rzeczy wokół nich w absolutnej ciemności. Jednak to stwierdzenie jest nieco mylące. Oczywiście, widzą w tym przypadku, lepszym człowiekiem, ale nie doskonały. Ta funkcja jest ze względu na fakt, że oczy zwierzęcia mają unikalną specjalną warstwę odblaskową, która zwiększa ilość światła docierającego do siatkówki. Nawiasem mówiąc, tuż pod nosem kot nie widzi niczego, dlatego trwało to tak długo szuka smakołyk, jeśli umieścisz go przed nią.

A jeśli jej źrenice rozszerzyły się nawet w jasnym świetle, to w żartobliwy nastrój, albo coś bardzo zainteresowany.

Ciekawostki o kotach

Rozwój dzieci musi być kompleksowa i obejmować różne formy szkolenia. Ale bez względu na to, jak mówił o kotach, więc w każdym przypadku będzie to ciekawe, że dziecko będzie słuchać z szeroko otwartymi oczami z rozkoszy.

Dlaczego zwierzę wącha swoją miskę przed rozpoczęciem spożywania żywności? Nie myśl, nic więcej, nie vrednichaet wylicza grub a nie, jak wielu wierzy, i czyni to w celu określenia temperatury nosie smakołyków, aby się nie oparzyć.

Sleeps cztery nucąc około 18 godzin dziennie, a jak to zrobić na papierze, ponieważ materiał dla nich najbardziej miękki i ciepły.

Gdy ogon kota macha mocno? Dzieje się tak, jeśli stoi przed wyborem, gdy jedno życzenie zablokowany przez innych. Na przykład, gdy zwierzę jest w drzwiach i po prostu słaby z chęcią wyjdzie, ale jest deszcz, ogon ruszy w wyniku konfliktu wewnętrznego.

A to nie wszystko …

 1. Biologicznie kot mózg najbliżej człowieka. U ludzi, a te miłosne zwierzaki emocji spełniać te same obszary mózgu.
 2. Nie zdziw się, że zwierzę jest w stanie przeskoczyć do wysokości, która jest 5 razy więcej niż jego własny rozwój.
 3. Kiedy twój ulubiony ociera, nie należy myśleć, że robi to tylko ze względu na uczucia. Ona chce, aby zaznaczyć swoje terytorium (w tym przypadku właściciel) gruczoły zapachowe, które znajdują się wokół pyska. Podobny zapach uwalnia się z powierzchni nóg i ogona.
 4. Naukowcy wciąż nie może dowiedzieć się dokładnie jak kot mruczy. Niektórzy ludzie uważają, że dzieje się ze względu na drgania strun głosowych, które są w mruczenie głęboko w gardle. Aby to zrobić, mięśnie się w krtani, zamknąć i otworzyć przepływ powietrza około 25 razy na sekundę.
 5. szczęka zwierzęcia nie jest w stanie poruszać się z boku na bok, tak że nie można żuć kawałki jedzenia.
 6. Kołatanie serca kot jest bardzo różni się od człowieka. Częstość skurczów około 110-140 uderzeń na minutę.

Czy masz szósty zmysł zwierząt?

Od czasów starożytnych, ludzie wiedzą o niesamowitej zdolności do przewidywania kłopoty kota, katastrofy, klęski żywiołowe. Na przykład, nawet przed syreny wyjące bardzo głośne dorosłych lotnictwa powietrze przeciągane swoje młode w odosobnionym miejscu. W historii istnieje wiele przypadków, kiedy zwierzęta zapisane ludziom w ten sposób przed trzęsieniami ziemi.

Czy zauważyłeś, że kiedy wasze ulubione silne uszy trzeci, a potem zaczyna się ulewny deszcz? Nie? Należy zwrócić uwagę na to. Chodzi o to, że w tym czasie nastąpiła zmiana w atmosferze presji, drażniący ucho wewnętrzne zwierzęcia.

Kot trzęsienie przewidywanie używając ich wrażliwe łapy i wąsy. Z pomocą tych złapią nawet najbardziej nieznaczne wahania w glebie.

Oto wszystkie fakty dotyczące kotów. Uczyć je z przyjemnością i dbać o swoich ulubieńców!