652 Shares 3728 views

Bezpretensjonalny kotów Rasa: Rosyjski niebieski

Przy wyborze zwierzaka, wiele przywiązują dużą wagę do tego czynnika, jak rasy kota. Rosyjski Niebieski został wyhodowany w 19 wieku i od tamtej pory uważana za jedną z najbardziej popularnych nie tylko w Rosji, ale także w Europie i Ameryce. Jest absolutnie bezpretensjonalny i nieagresywne zwierzę. Dlatego można rozpocząć ten kotek i seniorów i rodzin z dziećmi.


Najważniejszą cechą ras uznane zielone oczy. U młodych kociąt są niebieskie, ale około trzech miesięcy zaczynają zmieniać kolor. W tym wieku, i to najlepiej kupić zwierzaka. Żółte oczy są uważane za wadę. Ponadto, wybór należy zbadać futro. Rasa Rosyjski niebieski kot jest inny jednolity niebieski (z srebrzysty odcień) kolorze. Nawet niewielka ilość pojedynczych włosków innego koloru jest uważane za małżeństwo. U młodych kociąt czasami zaobserwować pasy. Wada ta nie jest wiek idzie. W każdym razie, futro powinno być gęste, jedwabiste i miękkie w dotyku, nawet bardziej luksusowe.

Jeśli mówimy o charakter, rosyjski niebieski kot rasy charakteryzują playfulness i życzliwość wobec ludzi. Zwierzęta te opracowane wielki instynkt myśliwski. Dlatego ci, którzy są w domu mysz, kot rasy Rosyjski Niebieski nadaje się również idealnie. Jeśli gryzonie nie ma, warto kupić specjalne zabawki dla zwierząt. W tym przypadku kot poczuje się naprawdę szczęśliwy.

Zwierzę tej rasy zwykle wybiera rodzinę jednej lub dwóch osób, która obejmuje szczególną miłość. Wszystkie inne gospodarstwo domowe pozostaje nieco obojętna. Jest to niezwykle istotne, aby tolerować chamstwa rasa kota. Rosyjski Niebieski nie będzie tolerować, że jej zbyt ściśnięte lub, powiedzmy, pociągnął za ogon, i pamiętaj, aby oddać. W przeszłości te piękności są jednym z najbardziej popularnych ras szlachty. Dlatego też, nawet współczesny Rosyjski Niebieski jest oznaczony przez arystokrację. Na przykład, ten kot jest bardzo podejrzliwy w stosunku do obcych. Będzie to dokładnie ocenić nowy człowiek, a nie przyjść do niego w pierwszej kolejności. Jednakże, jeśli gość będzie traktować ją z dobrocią, szybko staje się zabawny i czuły.

W żywności, te koty są absolutnie wybredni. Można karmić je „poza stołem” lub specjalną suchą karmą. W tym ostatnim przypadku konieczne jest, aby dbać o to, że zwierzę zawsze mają dostęp do wody. Ponieważ włosy z tych kotów jest krótki (patrz koty Rasy Rosyjski Niebieski zdjęć na tej stronie), grzebień i kąpać je zbyt często nie jest to konieczne. Wystarczy raz w tygodniu, należy użyć szczotki z naturalnego włosia. Więcej prywatny rozczesywania potrzebne podczas pierzenia – dwa razy w tygodniu.

Rosyjski Niebieski – kot jest bardzo czyste. To automatycznie dba o jego futro. Ale, oczywiście, jeśli twój ulubiony nigdzie mocno zabrudzona, to zdecydowanie powinien kąpać. Zmień wypełniacz w zasobniku trzeba tak często, jak to możliwe. Jeśli zwierzęta nie lubią zapach z „szatni”, może przekształcić się w higieny osobistej, każde miejsce, które uzna za dogodne.

Na ogół ci, którzy chcą mieć dom czysty, skromny, a jednocześnie niezwykle piękne zwierzę, po prostu idealny prawo do rosyjskiego niebieskiego kota. Zdjęcia prezentowane na tej stronie wykazać cały wdzięk i elegancję arystokratycznych przedstawicieli tej wspaniałej rasy.