231 Shares 5339 views

Przepis na klasyczny vinaigrette

Jakoś, uważa się, że słowo „vinaigrette” oznacza „mieszanina”, „ciasto”, choć jego etymologia jest bliżej do francuskiego „ocet”. I możemy być dumni, że w tradycyjnej rosyjskiej sałatki pochodzenia, choć to się nazywa na obcych obyczajów. Jest to danie warzywo zimno było tradycyjne na dworze królewskim, a od połowy 19 wieku to było serwowane doprawiona octem. I sałatka początkowo nie było tak proste, jak jemy dzisiaj. Tylko że to było dużo składników dostępnych dla zwykłych ludzi, że zmieniła się nie do poznania, a sałatka go przez popularne danie.

Ogólny przepis na klasyczny vinaigrette było. Skład sałatki składało się z 2 buraków, od 3 do 5 ziemniaków, 3 małe ogórki, marynowane grzyby, fasola biała, szczupak, okoń filet – wszystko w ilości 100 gramów, 50 gramów kaparami (wielu pewnie nie wiedzą, że to mocno pąki egzotyczne ciernie, błonnika i użyteczne substancje organiczne), trochę świeżego kapusta, gorczyca 1 łyżeczka, trochę cukru, 3 łyżki olej roślinny i pół szklanki trzech procent ocet.

Jak zrobić klasyczny vinaigrette? Buraki gotować lub piec. Ziemniaki i fasola gotować. Zander smażyć, sól i pieprz. Wszystko to, w tym grzyby i ogórki pokroić w drobne plasterki. Rozdrobniony kapusta i przeżyć w gorącej wodzie do miękkości, a następnie usunąć w cedzidło i wycisnąć. Mieszać mieszaninę wlać sos i wymieszać ponownie.

Przepis na klasyczny vinaigrette byłaby niepełna, gdyby nie powiedziano nam, jak przygotować się do sałatek. Najprostszy przepis nie dzieje. Nadebrałem zimnej wody miesza się w nich cukier, musztardę, pieprz, sól, a następnie wylano powoli do tej mieszaniny octu. To wszystko. Ale przyprawa jest wyjątkowo smaczne.

Z biegiem czasu skład sałatki niezmienionej od końca XIX wieku do receptury klasyczny winegret jest już włączone, oprócz buraków cukrowych, ziemniaków i ogórków kwaszonych, gotowana marchew cebula. Świeże kapusta zastąpione kapustą. Objętości wszystkich warzyw wzięliśmy w mniej więcej równych proporcjach, wystarczy użyć trochę więcej cebulę, a czasem zamiast zielonej cebuli cięcia. Oprócz warzyw plasterki jajka na twardo i śledź moczony w mleku. W tym przypadku, kiszona sałatka nie wprowadził.

Sos był inny, też. Struktura składa się z wypełnieniem: nadal te same trzy procent ocet, olej roślinny, sól, pieprz.

Ze względu na fakt, że dokładne proporcje składników mierników nie sprzyjały, gotuje sztuka jest. tak aby nie zepsuć smak sałatek nieodpowiednich smaków. Aby uniknąć pereperchit nie przesadzić i nie sprawiają, że zbyt pikantne warzywa powstał lub pieczone, gotowane lub w mundurkach. Przyprawy i dodać jedną godzinę, tylko pod koniec gotowania. Po chwili, gdy warzywa wchłonąć odpowiednią ilość składników, sałatki smakowało, a potem coś brakowało do smaku dodaje.

Dziś pytanie, jak zrobić vinaigrette, już na nikogo nie powoduje problemów. Jednak z obfitości na półkach, zatrzymaliśmy się gotować ją prawie całkowicie i już stał się klasykiem podzabyvat vinaigrette przepis. Jednak z upływem czasu, a chcę spróbować tego pyszne sałatki, które koniecznie stała na środku stołu jako danie zasadnicze znaczenie. Vinaigrette jest teraz częścią naszego czasu jeszcze i grochu, a także wszelkiego rodzaju zieleni. Niektóre gospodynie są dodawane do niej świeżych ogórków i pomidorów, rzepy i jabłka. Zamiast tego używa się wielu sok z cytryny ocet.

Dobrze, smak i kolor towarzyszy tam. A jeśli chcesz, możesz również oferować swój przepis. Ale najsmaczniejsze pozostaje dokładnie vinaigrette, którą uraczył nawet w czasach sowieckich, kiedy nie było żadnych dodatków, a więc byliśmy zadowoleni z tego, co mieliśmy.