456 Shares 6504 views

Ostrożność jest właściwością ochronną ciała

Jak często słyszymy lub używamy wyrażenia o uświadomieniu czujności kogoś? Zwykle jest to uważność innej osoby, która chciałaby zredukować. Ostrożność jest czujnością niezbędną do wykrywania zmian wokół.

Własność naturalna

Przyroda stworzyła tę jakość, dzięki czemu organizm może szybko przygotować się na określone działania. W końcu czujność jest stanem, który może się zmienić, ale całkowite bezczynność nie występuje prawie nigdy. Nawet we śnie senuje czujność.

Zwierzęta przez całe życie zachowują swoją uwagę. Gwałtownie reagują na dźwięki i dotyk. Podczas snu może wystąpić nieoczekiwanie. I jak wrażliwa była zawsze marzenie o wojownikach! W końcu trzeba być przygotowanym na to, że w każdej chwili będzie trzeba wzbudzić alarm. Uważność, czujność, czujność i foresight są cechami, które manifestują się podczas takiego odpoczynku.

Czujność i strach

Należy wziąć pod uwagę, że te pojęcia mogą być mylone. A osoba, która wykazywała przeoczenia, może być rozumiany jako tchórz. Ale czujność jest wyrazem ostrożności.

W codziennym życiu bardzo często ludzie mylą strach i uwagę. Ale czujność to uczucie, które pomaga przetrwać. W końcu to uczucie może powstać nawet w związku z atrakcją parku lub stromym wzgórzem na plaży. Być może ekstremalne doświadczenie imprezy nie jest warte, a człowiek, który odmówił jazdy na spektakularną atrakcję, był w istocie czujny, a nie strach. To samo można powiedzieć o tym, kto nigdy nie zapomina o sprawdzeniu przed opuszczeniem mieszkania, niezależnie od tego, czy urządzenia elektryczne są wyłączone. Jest to także przejaw świadomości.

Oznacza to, że czujność nazywana czujnością często pomaga uniknąć nieprzyjemnych sytuacji życiowych. I różne rodzaje ekscesów negatywnie wpływają na stan zdrowia i portfel. Ta jakość jest bardzo przydatna, ale nie zapominaj o złotej średniej.