503 Shares 4362 views

Spiżarnia – co to jest? Opis i zdjęcia galera

Kultura żeglugi morskiej i słownictwa ewoluowały na przestrzeni wieków. Nazwy części statku mają własne specyfiki. Na przykład, galera – ulubione miejsce wszystkich członków załogi statku. W całej historii żeglugi zajmował ważne miejsce w życiu marynarzy.

Spiżarnia – co to jest i do czego służy

Spiżarnia zwany pokój na statku, który jest przeznaczony do gotowania. Zajmuje szczególne miejsce i dedykowany obszar, w zależności od wielkości statku. Nazwa pochodzi od holenderskich Kombuis słownych, tłumaczy się jako „żywność” lub „pieca”, już w 15 wieku. Tak zwana płyta żelaza, na której gotowane na żaglowcach. Nawiasem mówiąc, w epoce Piotra I pomieszczenia w Rosji nazywa się chacie.

Powinieneś wiedzieć, że słowo „galera” homonim jest nieobecny, ponieważ odnosi się do profesjonalisty powiedział. Ale jest homophone słowa (czyli, co zbiegło się w dźwięku) – „Campus”. Nie należy ich mylić, gdyż ten ostatni jest nazywany miastem instytucji, w których, z wyjątkiem budynków dla klas, są akademiki, biblioteki, obiekty sportowe i wiele innych.

Ale najbardziej popularny sposób na „kuchennych” synonimami – to „kuchnia”, „chata”, „kashevarnya”, „cookhouse”.

Wyposażenie kuchenne lokalizacja

Na statku, w kuchni musi przestrzegać pewnych zasad. Więc kucharz nie gotować pierwsze danie podczas pitching będzie rozlewać. A kiedy sztorm na morzu, stół pokryty wilgotną ściereczką do płyty przed ześlizgnięciem się z podłogi. W przeciwieństwie do tabel na statku, który obwód są zamykane, tak aby nie wypaść drobne przedmioty. O godzinie przyjmowania pokarmu na statku uzgodnić z wyprzedzeniem i przy stole postanowił siedzieć całą załogę.

Znaczenie słowa „kambuz” na statku nie trzeba tłumaczyć nikomu. Tutaj żeglarze nie tylko jedzenie, a wytrzymałość na swoim ciężkim życiu. W pokoju znajduje się sprzęt, kojący biegunach. Na przykład, środek zabezpieczający jest piec na specjalnym zawieszeniu oraz jego ogrodzenie jako ochrona przed sprzętu spada.

Ważne jest, aby wspomnieć wspomnieć kambuzie, że takie przesłanki nie mają nigdzie. Na żaglowcu znajduje się na dziobie, na małych łodzi – na niższych pokładów, a na statkach handlowych – Na górze.

nowoczesny sprzęt

Coca praca w dawnych czasach nie było łatwo: brak lodówki, wykorzystanie węgla. Z przepisami w magazynie tylko wołowiny lub mięsa w postaci żywej, znajdujących się na pokładzie w komórkach.

Galera jest nowoczesny statek jest wyposażony w różne urządzenia. Obowiązkowy element kuchni – kuchenka. musi spełniać następujące wymagania:

 • Zwartość. Na statku jest obliczana każdy centymetr przestrzeni.
 • Siła. Piec musi wytrzymać maksymalne obciążenia.
 • Obecność uchwytów. Z urządzenia nie powinny wpaść potraw okres pitching.
 • Możliwość przygotowania jednocześnie na kolację co najmniej 3-kurs dla załogi.
 • Izolacja zewnętrznej powierzchni bocznej.

Oczywiście, kuchenka galera na trawlera różni się od urządzeń o dużym statku. Ale ogólne parametry są przechowywane w celu zapewnienia odpowiedniego zespołu odżywianie żeglarzy.

Gorąca woda w kambuzie

Co istotne, zarówno wyposażone kuchni. Co to jest przestrzeń wymagane przez specjalną czajnik, zrozumiałe. Są one potrzebne do gotowania, produktów leczniczych, mycia naczyń, przygotowywania kawy.

Parametry tego urządzenia wymagań jasne:

 • Duża pojemność zbiornika (pożądanej ilości wrzącej wody przez dłuższy czas).
 • Ogrzewanie wnętrza pojemnika. Zewnętrzna część pozostaje zimna.
 • montaż pionowy i montaż, co jest wygodne dla galer, z niewielkimi rozmiarami.
 • Szybkość ogrzewania wody.
 • Ochrona przed korozją.

Trzeci składnik wiążący jest lodówka. Jej celem – aby utrzymać produkty w okresie żeglarskiej. Urządzenie jest zgodne z takich wskaźników:

 • Niezawodne mocowanie, aby uniknąć stronniczości.
 • Konieczne objętość, w zależności od liczby członków załogi.

Rola kuchnia na statku

Bez kambuzie i koki w podróży morskiej nie może zrobić, jak wszyscy, czy Junga lub admirała potrzeby na śniadanie, lunch i kolację. I żaglówek i statków oraz podwodnych okrętów podwodnych mieć ludzi, którzy przygotowują jedzenie, i zawsze jest przestrzeń dostępna dla tego celu.

Coca jest bardzo wiele zależy od statku. Dobrze karmione żeglarze wykona lepiej skierowane polecenie docelowej. Dzięki staraniom kucharza okrętowego na środowisko statku jest spokojny, lub odwrotnie, napięta, bo na statku znajduje się kawiarnia, gdzie można zjeść lub sklep, gdzie można iść na zakupy spożywcze.

W całej historii, statki często stają się nosicielami chorób zakaźnych. WHO ustanowiła międzynarodowe przepisy sanitarne dotyczące transportu wodnego.

Celem ustanowienia takich zasad – ochrona zdrowia pracowników i pasażerów, zapobieganie transmisji z jednego kraju do drugiego. Przepisy te stanowią, że pokarmy, które są na pokładzie, muszą być bezpieczne i załoga – uczenie zasad sanitarnych i ściśle przestrzegać ich.

Teraz jest jasne, jaką rolę w życiu marynarzy odgrywa kuchni. Co ważne jest, aby umieścić w trudnej i niebezpiecznej zawodu marynarza, nie ma wątpliwości.