249 Shares 2665 views

Odbijanie ból w klatce piersiowej i powietrza: przyczyny i leczenie

Pod wypluć oznaczało niewiele wyjście biernego gazu przez jamie ustnej, dzięki zmniejszeniu szczeliny. Towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk w głównym, aw niektórych przypadkach i zapach. Najczęściej jest to nieszkodliwe zjawisko, które występuje ze względu na fakt, że żołądek dostaje dużą ilość powietrza z żywności, wody lub podczas szybkiej rozmowie – ludzie po prostu nie może pomóc to przełknąć.

Jednak odbijanie powietrza i ból w klatce piersiowej, temperatura może być wystąpiły ciężkie objawy ze strony przewodu pokarmowego. Te przypadki i zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Jeśli częste odbijanie

Zwykle, w naszym żołądku zawsze pewną ilość gazu w nim, który stymuluje produkcję i wydzielanie funkcji motorycznych jego ścian. Jednak czasem, z jakichkolwiek powodów, ilość gazu staje się zbyt wysoka, co powoduje zwiększenie ciśnienia, które pobudzają skurcz mięśni brzucha równolegle ze spadkiem sygnał dolnego zwieracza przełyku. I nie są częste odbijanie powietrza.

Ból w klatce piersiowej, a także inne nieprzyjemne objawy, które są z nim związane, co do zasady, dowody z problemów napotykanych w przełyku lub żołądka, takich jak zaburzenia motoryki w tych narządach, a przepukliny przeponowej, a zagięcia lub zwężenia żołądka i podobnych patologii ,

Ale odbijanie może wystąpić w przypadku problemów z pęcherzyka żółciowego, wątroby, a nawet choroby serca. Weźmy się bliżej przyjrzeć.

choroba refluksowa

W większości przypadków, powietrza i odbijanie się bólem w klatce piersiowej są głównymi objawami takich chorób, jak choroby refluksowej przełyku (w medycynie, jak jest to znane żołądkowo-jelitowy).

Schorzenie to jest ruch żywności w bolusie w przeciwnym kierunku – od żołądka do przełyku. W tym przypadku pacjent jest zgaga, częste odbijanie i ból w lewej stronie klatki piersiowej lub za mostkiem. Głos staje się ochrypły, kaszel, a szkliwo na zębach zaczyna się gwałtownie pogarszać.

Najczęstszą przyczyną niewydolności obejmują zwrotną zwieracza przełyku, nie tworzy niezawodne barierę dla cofania zawartości żołądka.

Ból w klatce piersiowej tak zwane zapalenie śluzówki wyścielającej przełyku, spowodowane przez stały kontakt z kwaśnej treści żołądkowej. Ponadto rozwój zapalenia i pomoc enzymy trawienne, które są częścią soku żołądkowego.

Choroba jest traktowane w zależności od nasilenia występowania. Tak więc, podczas krótkich walkach tyle zmian w diecie i diety, w celu poprawy stanu pacjenta. A ciężkie przypadki wymagają ciągłego leków zmniejszenie kwasowości i zmniejszyć produkcję kwasu w żołądku. Jeśli ta terapia nie jest sukcesem, pacjent wymagał operacji.

Achalazja

Inną chorobą przełyku, które mogą towarzyszyć objawy takie jak odbijanie powietrza i ból w klatce piersiowej po jedzeniu, w jego trakcie, a nawet niezależnie od posiłku – to Achalazja.

Cardia – to część żołądka, która jest w bliskiej odległości od przełyku, u zbiegu z nim. warstwa mięśni żołądka w normalnym stanie jest otwarty po spożyciu żywności i zamyka się, gdy zaczyna się jej rozkładu. niepowodzenia w pracy mogą wystąpić wpustu Abuse przywspółczulny układ nerwowy, co prowadzi do choroby.

Za podejrzane objawy Achalazja wymienione powyżej do przyłączenia się i trudności w połykaniu, pojawiając się nagle i bez wyraźnego powodu.

Achalazja – ciężka choroba i jej leczenie wymaga przywrócenia drożności wpustu, co jest możliwe tylko w rozwarstwienia chirurgicznej mięśnia lub balonu dylatacji. farmakoterapia łagodzi objawy choroby i jest w tym przypadku charakter pomocniczy.

uchyłki przełyku

Odbijanie powietrza i ból w klatce piersiowej może być spowodowane i uchyłki przełyku. U podstaw problemem często leżą wrodzone właściwości rury żywności, które prowadzą do występu z jego ścian w postaci torebki.

Ale uchyłki może nosić i nabyte charakter. W tym przypadku, powodują stan zapalny w tej części przewodu pokarmowego o różnej etiologii, przełyku kontuzji i przewlekłe wyrzucić zawartość żołądka.

Głównym objawem choroby jest zgniły zapach podczas odbijanie, uczucie ciała obcego lub guzek w gardle, a także ból i trudności w połykaniu żywności. Ślinienie się zatem, co do zasady, zwiększa, a na szyi podczas pochylania głowy, w niektórych przypadkach możliwe jest wykrycie miękka w dotyku występu.

Wraz z rozwojem powikłań i sprawl uchyłka pacjent potrzebuje operacji, aby go usunąć.

Przepuklina rozworu przełykowego przepony

Przepuklina przeponowa występuje podczas skręcenia utrzymywania przepony otwór przełyku i przeponowe i wypychania jamy brzusznej znajduje się poniżej w klatce piersiowej.

Dość często (prawie połowa przypadków), to patologia ma drobne dolegliwości. Z reguły jest to zgaga, który występuje po posiłku lub gdy organizm jest przechylony, odbijanie ból w klatce piersiowej i powietrza. Że to z powodu przepukliny pacjent rozumie tylko po promieni rentgenowskich, które odbywa się przy innej okazji.

Przepuklina przeponowa może być osłabiona, powodując krwawienia, niedokrwistość i inne poważne konsekwencje. Wybór zachowawczego lub chirurgicznego leczenia choroby zależy od stopnia nasilenia objawów.

Co powoduje przepukliny przeponowej

Ważne jest, aby wiedzieć, że przepuklina rozworu przełykowego i ból towarzyszący odbijanie powietrza i klatki piersiowej występuje w wyniku jakichkolwiek problemów, które mogłyby zwiększyć ciśnienie w jamie brzusznej. Może być to przewlekły kaszel, stałe napięcie mięśni brzucha, pojawianie się guzów w przewodzie pokarmowym, ciąża itd.

choroby układu pokarmowego, towarzyszy gwałtowne obniżenie mięśni przełyku może również powodować jego wygląd. zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroba wrzodowa żołądka, trzustki lub żołądka – wszystko to prowadzi do wzrostu przełyku tonu, a on porusza się bliżej klatki piersiowej.

choroba wrzodowa

Jeśli pacjenci mają częste odbijanie powietrza i ból w klatce piersiowej, nudności, wymioty, okresowe, ciężką zgaga, utrata apetytu, jeśli jest zauważalnie cieńszy, jest prawdopodobne, mamy objawy chorobie wrzodowej choroby żołądka.

Choroba ta charakteryzuje się przez pojawienie się owrzodzeń w błonie śluzowej żołądka. Najczęściej powodem jest brak równowagi między agresywnym środowisku (kwas solny, część soku żołądkowego) i zdolności ochronnej śluzowych.

Rozpoczęty choroba wrzodowa prowadzi do poważnych konsekwencji w postaci perforacji – pojawienie się przelotowy otwór, przez który zawartość żołądka przedostaje się do jamy brzusznej, a zatem należy szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

Odbijanie ból w klatce piersiowej i powietrza: lekarstwo

W celu pozbycia odbijanie i dyskomfort doznań, trzeba pozbyć się choroby podstawowej, co powoduje podobne objawy. To wymaga innego leczenia. Jednak we wszystkich przypadkach wykluczonych z diety pokarmów, które powodują wzdęcia lub długo trawione w żołądku, a także napojów gazowanych.

Kiedy prawidłowa diagnoza i odpowiednie leczenie pozostawi spędził wyczerpując odbijanie powietrza i ból w klatce piersiowej. Leczenie środków ludowej może pomóc złagodzić niektóre objawy tych chorób.

  • Tak więc, zmniejszenie kwasowości pomaga buraki i świeże i gotuje.
  • Wrzód żołądka, jest bardzo przydatne sok z kapusty białej, która jest podejmowana w ciągu 2 miesięcy przed posiłkiem (30 min.), Stanowi jedną czwartą z misek. Stopniowo zwiększać dawkę, co prowadzi do całego kubka.
  • Podczas zaostrzenia choroby wrzodowej jest dobre, jak wywar z owsa. Jego przemyto i wysuszono, kukurydza (1 filiżanka) i wlać zmielony do wrzącej wody (2,5 L) i Bates ogień gotuje mieszając przez 45 minut. Bulion szczep przez gazę i napojów w postaci ciepła. Dawka: 0,5 szklanki 2 razy dziennie przed posiłkami. Przechowywać w lodówce.
  • Odbijanie i bóle ma dobrą Chiński magnolia winorośli. Od samego soku owocowego i gotować pić łyżkę trzy razy dziennie po posiłku (w ciągu 20 minut). Działanie trwa 5 godzin i zachodzi w ciągu 40 minut po podaniu.

Odbijanie powietrza i ból w klatce piersiowej w ciąży

Trzeba też wspomnieć o odbijanie i ból w klatce piersiowej, pojawiają się u kobiet w ciąży. Większość z tych problemów występuje w trzecim trymestrze ciąży. To generalnie ułatwia wzrost macicy oraz wzrost produkcji niektórych hormonów, co prowadzi do pewnego osłabienia mięśni żołądka i przełyku. To właśnie te zjawiska i powodują odbijanie z zgaga łączenia. Nawiasem mówiąc, czasami nie mają nic wspólnego z posiłkami.

kobiety w ciąży w takich przypadkach, oferują do regulacji mocy (to jest ułamek, co zmniejsza obciążenie na brzuchu), aby usunąć z menu żywności, który reaguje dużo ciała, aw niektórych przypadkach użycie leków uspokajających.