842 Shares 8837 views

Sabelnik: Właściwości lecznicze roślin

Potentilla bagno jest krzewu z rodziny Rosaceae. Ma długie pełzające kłącza i podnosi trzpień zalesiona. Liście pierzaste rośliny, podłużne, owalne z zębów, owłosione poniżej. Kwiaty pięciornik we właściwej formie, ciemny kolor czerwony. Zakład znajduje się w zalesionej okolicy, lasów i torfowisk, jezior tundry obrzeżach, na brzegach rzek. Krzew ma nazwę, która odpowiada kształtem liści i pędów, które przypominają ich wygląd szablę.

Instalacja zawiera duże ilości flawonoidów, tanin i żywic, olejków eterycznych, kwasów organicznych i antocyjany. W związku z tym ma właściwości lecznicze z pięciornik. Należy do grupy roślin nazywany „adaptogeny”, i jest w stanie pomóc ludzkie ciało, aby dostosować się do pewnych warunków. Za pomocą eksperymentów ustalono, że właściwości lecznicze Comarum bagno przeciwzakrzepowe działanie dzięki jego składników.

Jak zaradzić tej rośliny jest znany od dawna. Wzmianka krzewinki pojawił się w 17 wieku w legendach mieszkańców Laponii. Potentilla właściwości terapeutyczne, które objawia się w postaci stymulacji biologicznej stosować w ciemnej nocy polarnych jak herbata. Łodyg i liści rośliny zawiera wiele pierwiastków śladowych, takich jak miedź, magnez, potas i fosfor, duża ilość witaminy C.

Szeroko stosowany w medycynie ludowej ziele pięciornik otrzymał. Właściwości lecznicze rośliny przeniesione do ciała ludzkiego za pomocą wywary napary z tym w następujących chorób i składał bez barier:

– choroby zwyrodnieniowej stawów;

– reumatyzm;

– osteochondroza;

– rwa kulszowa;

– ból brzucha;

– krwawienia;

– zaburzenia jelita i żołądka;

– grypa;

– choroby wątroby;

– raka żołądka lub raka piersi;

– gruźlicę;

– zakrzepowe zapalenie żył;

– niedociśnienie;

– zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Zakład pomaga pozbyć się bólu gardła. aby to zrobić, held gargle wywar z kłącza. W ten sam sposób możliwe jest, aby złagodzić stan pacjenta do zębów, guma do przewietrzania. Potentilla właściwości terapeutyczne, które pojawiają się jako działanie antyseptyczne, w postaci cząstek stałych stosuje się ran, Fester.

Większość uzdrawiającą moc roślin leży w jego kłącza drzewiastych. Leżą one w glebie bagna, tworząc długą splotu wąsy, których długość dochodzi do kilku metrów. Takie „poduszki” z kłączy może wytrzymać ciężar człowieka. Podczas cięcia wąsy cinquefoil Należy pamiętać, że roślina jest umocowany w ekosystemie zasypywanie. Z tego powodu, w celu uniknięcia szkodliwych skutków, należy unikać nadmiernej zbioru kłączy w tym samym miejscu.

Potentilla właściwości terapeutyczne, i które są zamknięte w części anteny, często stosuje się do wytwarzania środków farmaceutycznych do końca. Ponadto, każda część ma pewne warunki do gromadzenia. Ta pora roku, oraz szczególne dni w kalendarzu księżycowym, a locus.