545 Shares 8408 views

Język ciała – znaczenie gestów w oratorium

Każdy mówca wie, że w celu skutecznego mowy należy starać się zyskać zainteresowanie słuchaczy od pierwszych minut. Pozytywną rolę w sukcesie mowy odgrywa pierwsze pozytywne wrażenie, które powstało wokół mówcy. To z kolei zależy od wyglądu, postawy, głosu, intonacji, pewności siebie i szczerości.

Osoba jest tak zorganizowana, że poprzez kanał wizualny zajmuje do 60% wszystkich nowych informacji. Oznacza to, że większość nowych informacji ma być przetwarzana w naszym mózgu przez oczy. Około 1/3 wszystkich danych jest postrzegane przez kanał słuchowy i tylko 10% według słów. Dlatego każdy mówca powinien nauczyć się języka gestów i ruchów ciała i stosować swoją wiedzę do każdego mowy.

Głośnik może mieć wyrafinowany wygląd, szczerze wierzyć w to, co mówi. Może zapamiętać mowę, nie patrzeć w gazetę i popatrzeć na prezentację bezpośrednio w oczach swoich słuchaczy. Ale jeśli mówca ignoruje język ciała i zachowuje się jak "staunch żołnierz żołnierz", to jego postrzeganie będzie kilkakrotnie przez słuchaczy, ponieważ w tym przypadku informacje nie będą wspierane obrazami wizualnymi.

Dlatego język ciała jest zadaniem # 1, jeśli masz zamiar opanować sztukę mówcy. Główny nacisk należy położyć na badaniu gestów, ponieważ po twarzy są to najbardziej ekspresyjne części naszego ciała. Rozważmy kilka zaleceń, które pozwalają szybko opanować te umiejętności.

1. Wybierz 1-2 popularnych mówców (polityków, hostów telewizyjnych) i uważnie oglądaj filmy w swoich gestach

Staraj się podkreślić te gesty, które najczęściej używają. Zwróć uwagę na to, jak język ciała wpływa na postrzeganie tego, co ludzie mówią. Co powoduje zaufanie do ich zachowania i dlaczego są interesujące do słuchania? Oczywiście dużo łatwiej jest opanować gesty dotyczące treningów na żywo, ale odwiedzanie ich nie zawsze jest możliwe i czasochłonne, więc używamy do szkolenia tego, co jest pod ręką – naszego telewizora lub odtwarzacza dvd.

2. Nie ma wielu widoków. Naucz się gestów w praktyce

Teraz spróbuj opowiedzieć historię przed lustrem, używając maksymalnej liczby różnych gestów. Jednocześnie musisz podłączyć swoją wyobraźnię i wyobrazić sobie, jak możesz pokazać swoje myśli za pomocą tego lub tego gestu.

3. Aby wyzwolić swój język ciała, ćwiczyć w przyspieszonym tempie, robi wszystko przesadnie

Nie martw się, że w przyszłych występach stanie się jak wiatrak. Po osiągnięciu wolności i naturalności ruchów, gesty stają się znane i wyraziste.

4. Twoje gesty powinny być inne

Im więcej masz inne gesty w swoim arsenale, tym łatwiej będzie komunikować się z dużą i złożoną widownią. W takim przypadku łatwiej będzie nawiązać dobry kontakt i zrozumieć zrozumienie słuchacza.

5. Z pomocą gestów wygodniej sobie radzić podczas odpowiadania na pytania

Ręka może i powinna być pokazana na tym, który teraz zapyta. W przypadku kilku pytań, najpierw udzielamy odpowiedzi na ten, który najbardziej Ci się podobał, a potem do innych.

Zalecamy przeczytanie książki "Nowy język organów". Ta nowa książka Alana Pease'a i Barbary Pease pozwoli nam dokładnie zbadać język ciała, rozróżniać szczerość i oszustwo, podejmować właściwe decyzje i, oczywiście, po prostu zrozumieć ludzi, którzy zawsze mieli znaczenie w naszym niestabilnym świecie.

Życzymy twórcom talentów twórczych, pozytywnie, miłości i przyjemności! To niewątpliwie przyniesie korzyść wszystkim.