399 Shares 2107 views

Album na monety z rękami – duma kolekcjonera i zbierania piękności

Mówią, że pierwszy numizmatyk – kolekcjonerem monet – pojawił się natychmiast, jak tylko pierwszego na świecie wybite monety. W tym przypadku to nie był tylko numizmatyk i rzymski bóg Janus, popłynął na Półwyspie Apenińskim z wyspy Krety i vybivshee monety na cześć boga Saturna. Nie wiadomo jednak, czy on zbiera monety czasu, a także gdzie je przechowywać. Oferuje on aktualnych numizmatów – specjalny stempel-album na monety albumu, przerzucanie stron jest przejrzysty, mogą być postrzegane jako awersie monet i ich odwrocie.

Często nie wszystkie takie albumy wprowadzane na rynek, spełniają gusta wymagających numizmatów z tego powodu wolą zrobić album na monety z własnymi rękami. One nie lubią pokrycia, zwłaszcza jeśli pyszni grafikę lub logo bez konieczności faktycznego numizmatyka znaczenia. Inne namaścić na kolor tła na monety (są przekonani, że moneta ma prawo, aby pokazać tylko na czarnym tle lub szkarłat satynowe aksamitu a la Sbierbank, a nie zbyt daleko od prawdy.) Trzecie nie są zadowoleni z braku możliwości dodawania w znaczek-album wszystkie nowe arkusze z rozbudową kolekcji … w ogóle, dużo zastrzeżeń, a rozwiązanie problemu, oczywiście.

Można zrobić bardzo dobry album na monety własnymi rękami, a wraz z gotowym i prezencji pokrywy zawinięte przezroczyste arkusze są znacznie bardziej gęste niż zwykłych plików – od wizytowniki. Dla „lutowania” arkuszy do wielkości monety wystarczy lutownica, władca żelazo i kawałek grubego papieru lub tektury, odmierzonych dla przyszłej komórce. To mądry, aby ćwiczyć z lutownicą, jako posiadacz karty ma wszyte ciasno, a wszystkie „praktyka czyni mistrza” jest najlepiej pozostawić „Projekt”. wrzutowa starannie wykonane zaostrzony nóż lub skalpel do wyściełanej pokładzie.

Ale wciąż zrealizować marzenie kolekcjonera sprawie nieprzerwanej ekspansji kolekcji (który jest jednym z jego ukrytego znaczenia) może pomóc album na monety z własnych rąk, przeznaczonych do folderu mocującego. Jest to wygodne w tym, że można ręcznie ustawić rozmiar komórki do medalu, a ponieważ pochodzą one w różnych rozmiarach. Na przykład, 5 centów 1961 goda wybijania średnica wynosi 25 mm, a następnie grosz miedzi 1924 rok – 32 mm. Nie wspominając o różnych nominałach monet.

Najpierw trzeba szukać prostych plików, jak to możliwe z grubego plastiku (dla większej twardości) – to przyszłość na monety arkuszy. Pliki są w formacie A4, więc nie będzie problemu na tym samym arkuszu papieru grubego raschertit dla przyszłych placach komórkowych wymaganych rozmiarów. Arkusz ten leży na pliku, a drugi – plik; wynikowy „kanapka” lepiej jest usunąć zszywki. W tym czasie włączone do sieci lutowania powinny już właściwie rozgrzać. Jej żądło jest konieczne przeprowadzenie dokładnie ciętych linii (2-3 opcjonalnie), aby zapewnić zabezpieczenie z żeliwa lub drewnianą linijką. Przed rzeczywistego działania pożądane jest praktyką; Będziesz zaskoczony, jak szybko można nauczyć się robić wszystko doskonale od pierwszej chwili. Na koniec może przenikać tylko w komórkach linii do wkładania monety, po umieszczeniu w kolekcji szlachetnych uszczelnienia każdą sekcję przezroczystą listy centymetrem i obrzeża do folderu.

Alternatywnie, można wszystkie komórki w plikach, aby ten sam rozmiar, ale uzupełniać album na monety z rękami wkładek kartonowych z okrągłymi oknami przy średnicy monety. Wewnątrz kartonu worka przyklejony w taki sposób, że moneta swobodnie wejść i jednocześnie dokładniej „gapi” w oknie. Top zakładce można łatwo wyciągnąć go z arkusza, jeśli to konieczne.

Teczki Teczki niech inna pojemność, maksymalna – 100 plików. Jeśli każdy arkusz do obliczania 16 monet, 1.600 egzemplarzy – więcej niż przyzwoitym kolekcji. Powodzenia kolektory uzupełnianie monety!