161 Shares 995 views

Jak zrobić żurawia papieru własnymi rękami: krok po kroku

Origami już dawno przestała być tylko rodzajem rękodzieła. Jest to sztuka, wylot, sposobem poznania siebie i świata. Duch chwyta, gdy widzisz zwykły arkusz papieru w ręce rzemieślników przekształca się w kwiat, zwierzę lub ptaka. Wyglądasz i się zastanawiać: jak zrobić papierowych żurawi, króliki, smoki tylko z jednego arkusza papieru bez użycia nożyczek i kleju? Każda czy siły do opanowania techniki origami? Odpowiedź jest prosta: każda osoba, nawet dziecko, jeśli chcesz być w stanie dowiedzieć się, jak złożyć origami. Legenda o małej dziewczynce, Japonka jest potwierdzeniem tego faktu.

papierowych żurawi: trochę historii

Przez wiele lat, word of mouth o legendzie, Sadako dziewczyna, która doznała podczas ataku nuklearnego na Hiroszimę w 1945 roku. Ona w czasie jego choroby papierowych żurawi mistrzów, myśląc, że będzie odzyskać kiedy zrobić tysiące takich figur. Ale udało się wykonać Sadako tylko 644 żurawia. Umarła. Reszta figur całkowicie położył jej przyjaciół marzy o tym, jak uniknąć wojny i nędzy na świecie. Od papieru żurawie są symbolem pokoju i dobrobytu. Prawie każdy mieszkaniec Japonii wie jak zrobić żurawia papieru, zdolnej do tworzenia własnych rąk. Ludzie teraz uwierzyć, że jeśli krotnie tysiąc papierowych żurawi i pomyśl życzenie, to niekoniecznie prawda. Prawda czy nie, ale można spróbować i nas.

Jak złożyć żurawia papieru: krok po kroku

 1. Arkusz papieru kwadratowe wygięte ukośnie.
 2. Otrzymany podwójna strzałka zginane pionowo, – od kąta narożnika.
 3. Wyprostować górną trójkąta do kwadratu.
 4. Włącz urządzenie po przeciwnej stronie.
 5. kątowe długo okład.
 6. Wyprostuj trójkąt do kwadratu.
 7. rogi stronie górnego kwadratu złożonego do środka, a następnie zwrócić się do pozycji wyjściowej.
 8. Usuń górny kwadrat na linii fałdy.
 9. Włącz urządzenie.
 10. Uruchom kąt pochyla się w kierunku centrum.
 11. Usuń górny kwadrat na linii fałdy.
 12. Zginać górnych rogach bocznych elementach z centrum miasta.
 13. W lewym dolnym rogu wewnątrz wyginać w górę.
 14. Dolny prawy kąt ku górze wewnątrz.
 15. Jeden z narożników zginać do wewnątrz.
 16. Rozłożone elementy dźwigu papieru głowy, ogon i skrzydła. Dmuchać wewnątrz produktu, tak, że wstał i przybrał formę.

Jak włączyć papierowych żurawi w ekskluzywnych upominków?

Choć cały zhuravliki origami i wykonywane na tej samej technologii, można myśleć o tym, jak zrobić żurawia papier wykonany przez ręce, unikalnych i oryginalnych. Składane rysunek papier, można malować swoje kolory. Możesz też ozdobić rzemiosła aplikacja papieru, tkanin, materiałów naturalnych. Papieru dane czasami tworzyć całą kompozycję. Może to być panele ścienne z dźwigiem, wianka dużej liczby ptaków, kartki luzem z żurawi origami. Zainwestował część jego duszy, jego umiejętności i wyobraźni w produkcji światowej charakteru – papier dźwig – będą tworzyć piękną ekskluzywną pamiątkę. Taki prezent z pewnością docenią rodziny i przyjaciół. A może wkrótce będą prosić o jak zrobić własny dźwig papieru.

Origami mistrz powiedzieć, że praktyka ta forma sztuki przynosi zadowolenie, spokój i harmonię w duszy ludzkiej. I to jest dokładnie to, co jest potrzebne dla współczesnego człowieka. Możemy tylko starannie przeanalizować informacje na temat jak zrobić żurawia papieru, wziąć kawałek papieru i zanurzyć się w magicznym świecie origami. Ale najważniejsze – aby wierzyć, że mały Crane przyniesie Ci wiele radości!