490 Shares 2846 views

Orbitrek jest symulatorem najnowszej generacji

Smukłe nogi, cienka talia, napięta sylwetka – czyż to nie sen każdej dziewczynce? I jakie są jedyne sposoby, z którymi młodzi ludzie wymyślali, od wyczerpującego szkolenia, po to, aby pociągnąć bieliznę i gorsety. Ale niestety wszystkie te małe sztuczki nie podnoszą poczucia własnej wartości. Powinieneś być w domu przed lustrem i wszystko wpada na miejsce. Jest jednak dość skuteczny sposób, aby szybko przynieść ciało w przyzwoity kształt i pozbyć się nadmiaru cali w pasie, a następnie dokręcić pośladki i nogi. Ta orbita jest nowoczesnym symulatorem generacji.

Co to jest orbitrack?

Prawdopodobnie spotkałeś się z tą jednostką, jeśli przynajmniej raz w siłowni lub klubie fitness. I nawet go wykorzystał, ponieważ eliptyczny symulator-orbitrek rozgrzewał się przed głównym kompleksem. Naśladuje jazdę na nartach, doskonale rozprowadza krew przez ciało i powoduje stopniowe rozdzielenie wewnętrznych warstw tłuszczu.

Czy symulacja eliptyczna traci przytomność?

Jeśli weźmiemy pod uwagę orbitrek-symulator, którego recenzje są często pozytywne – jako sposób na utratę wagi, to na pewno możesz powiedzieć – tak, to pomaga. Ale tylko wtedy, gdy spełnione zostaną określone warunki: schemat, regularne treningi i odpowiednia dieta. Sam sam eliptyczny symulator nie przyniesie wielkich efektów.

Jeśli chcesz zachować się w dobrym stanie, wystarczy trenować tylko trzy razy w tygodniu przez 30-40 minut. Jeśli Twoim celem jest utrata wagi, przygotuj się przynajmniej raz na godzinę przez co najmniej godzinę. W przeciwnym razie będziesz rozczarowany.

Depresja? Wsiadaj na narty!

Jak wspomniano wcześniej, orbitrack jest symulatorem symulującym narty, a narty były zawsze uważane za doskonałe lekarstwo na depresję, stres i zmęczenie! Co może być lepsze niż chodzenie na świeżym powietrzu i umiarkowane ćwiczenia? Cóż, jeśli szukasz szlaku narciarskiego, którego nie lubisz, trener eliptyczny będzie doskonałym substytutem. Ponadto, pozwala łączyć interesy z przyjemnością. Na przykład możesz oglądać ulubione seriale telewizyjne i "deptać na nartach" lub nawet przeczytać książkę.

Jak wybrać orbitrek (symulator)?

Prawidłowy dobór symulatora zależy nie tylko od jego skuteczności i wyników, ale także od bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym punktom, które warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

 1. Długość kroku. Jest to ważny parametr, ponieważ jeśli krok jest zbyt długi lub krótki, będzie to niewygodne i traumatyczne. Jest mało prawdopodobne, że będziesz czuł się pozytywnie przez długi czas, jeśli każdy krok to szpagat. Aby uniknąć tego problemu, lepiej jest wybrać symulator-orbitrek "Elite", w którym reguluje się długość kroku.
 2. Odległość pomiędzy pedałami. Również ważny wskaźnik, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Im mniejsza odległość (do rozsądnego poziomu), tym mniej ryzyka obrażeń.
 3. System oporu. Ten punkt jest szczególnie ważny. Systemy oporu są mechaniczne i magnetyczne. W pierwszym przypadku specjalny pas, który jest zakładany na koło zamachowe, przenosi siły na pedały. W drugim wariancie obciążenie zależy od odległości między kołem zamachowym a magnesem. Z punktu widzenia funkcjonalności taki system oporu jest uważany za bardziej praktyczny. Ale cena symulatora magnetycznego – orbitrek jest nieco wyższa. Średnio, mechaniczne będzie Ci kosztować 8-10 tysięcy, a magnetyczne – 10-15 tysięcy rubli.
 4. Gładkie biegi. Ten wskaźnik jest ważny nie tylko dla wygodnych zawodów, ale także dla bezpieczeństwa. Wszakże ostre ruchy i szarpnięcia są pierwszym krokiem do rozciągania i rozdzierania mięśni.
 5. Warunki niezawodności i gwarancji producenta. Czynnik ten jest ważny, choć uważa się go za ostatni. Faktem jest, że dzisiaj istnieje wiele chińskich falsyfikatów popularnych producentów, które są bardzo niebezpieczne. Dlatego też zawsze pytaj konsultanta o dokumenty wybranego orbitru (symulatora) i zbadaj je, aby upewnić się, że mechanizm jest niezawodny.

Instalacja i uruchomienie symulatora eliptycznego

Pomimo zewnętrznej prostoty orbicie, jest to dość poważny symulator, a ustawienie go jest dość ważnym procesem. Przeczytaj instrukcje dostarczone przez producenta i postępuj zgodnie z zaleceniami. Nie zaniedbuj środków bezpieczeństwa.

 1. Zainstaluj symulator tylko na płaskiej i twardej powierzchni. Nie wkładaj orbitru na dywan lub wykładzinę.
 2. Lepiej jest zainstalować symulatora daleko od okna tak, aby bezpośrednie światło słoneczne nie dotarło do niego.
 3. Nie od razu zacznij ćwiczyć po jedzeniu. Lepiej poczekaj kilka godzin. Również nie jedz bezpośrednio po zajęciach.
 4. Wybór czasu na zajęcia zależy od biorytmu. Dla "lark" jest lepiej rano, a "sowy" zaleca szkolenie po obiedzie.
 5. Nie rozpocznij treningu, jeśli spożyłeś dużo kofeiny lub pił alkohol. Nie zaleca się ćwiczeń, jeśli pacjent przyjmuje silne leki, które mogą powodować senność.
 6. Przed przystąpieniem do szkolenia skonsultuj się z trenerem. Powie ci, jak zrobić lepsze, i zrobić program.
 7. Uważaj uważnie na tętno i ciśnienie. Większość symulatorów wyposażonych jest w specjalne czujniki, które pomogą Ci łatwo dostosować obciążenie.
 8. Nie zapominaj o łatwym rozgrzewce, zanim wstaniesz na symulator. Pomoże to przygotować mięśnie.

Trening ubrania

W szkoleniu na orbicie najlepiej jest wybrać darmowe wygodne ubrania. Nie wybieraj długich spodni. Szorty są najlepsze, w ostateczności, gęste legginsy. Na wierzchu jest doskonała koszulka lub koszulka sportowa. Ważne jest, aby nie było zbyt szerokie. W każdym razie, powinieneś być pewny, w przeciwnym wypadku trening szybko stanie się ciężką pracą, a nie przyjemnością!