366 Shares 5176 views

Charlz Ledbiter, książki: duchowość, historia, science fiction

Wielcy ludzie z przeszłości są zapomniane na marne, ponieważ mogą nauczyć nas wiele ważnych lekcji, które mogą pomóc, nie tylko w tym życiu …

znajomy

Charlz Ledbiter był masonem, biskup, pisarz, założyciel Kościoła katolickiego Liberalnej oraz członkiem Towarzystwa Teozoficznego. Na jego formacji duchowej jako osoba dotknięta wuj William Keyps – anglikańskim księdzem. Leadbeater nie był nudny, którzy go znali, mówią o nim jako o śmiesznym, wnikliwe i dobrodusznym człowiekiem.

Zainteresowanie mistycyzmem

Już jako dorosły, zaczyna wykazywać prawdziwe zainteresowanie ezoterycznych. Wszystko zaczęło się od wizyty w ośrodku Ulyama Eglintona. To wtedy Leadbeater budzi nowe uczucie, które nie jest związane z jego duchowej godności. On jest w praktyce, przekonany, że siły pozaziemskie go wyciągnąć, on tęskni za ich nauczyć.

Teozoficznym

Charles Leadbeater szczyt zainteresowanie mistycyzmem był moment, po przeczytaniu książki "The Occult Świata" A. P. Sinnetta. W 1883 roku zdecydował się podpisać wniosek o członkostwo w Teozoficznego. Z tego powodu rok później spotkał się z bardzo tajemniczym i nadal osobowości – Helena Bławatska – podczas wizyty w Londynie. Jest to użyteczne wprowadzenie do Charles pomógł iść dalej – otrzymuje on list od Mahatmy KH, w którym zgadza się przyjąć Karola w jakości studentów.

Kolejne cztery lata Charlz Ledbiter poświęca szkolenia. On pochłania każde słowo mistrza i pokazuje pierwsze sukcesy. W tym czasie uczył specjalną praktykę medytacji. Później powiedział, że to ona dała impuls do ujawnienia zdolności jasnowidzenia. Leadbeater wkrótce nauczył się wykorzystywać astralnego wzroku. Po tym, że była w stanie opisać swoje prawdziwe doświadczenia w książkach.

W 1890 Charlz Ledbiter spotkał się z Annie Besant. Relacje rosną do przetargu przyjaźni, która prowadzi do współpracy owocne i długoterminowe. Prawie wszystkie jego książki Leadbeater pisał A. Besant. Wiele z jej pomysłów znajdują odzwierciedlenie w jego twórczości.

okultyzm

Wraz z Anni Besant Leadbeatera spędził dużo czasu okultystyczne eksperymenty. Zbadali minione życie wielu znanych ludzi swego czasu. Ponadto, są one zgłaszane nieznane szczegóły z życia ludzi takich jak Giordano Bruno, Frensis Bekon, Szekspira.

Szczególną uwagę zwrócono na okultystycznej chemii. Leadbeater opisano strukturę z wielu pierwiastków chemicznych. Studiował również szkice myśli, emocji, a nawet muzyki.

Plan Astralny

W 1896 roku Charles Webster Leadbeater napisał swoją najsłynniejszą książkę „Astralnym”, który próbuje podsumować prostym językiem teozoficznej wiedzy. Powodem wydania tej książki było rosnące zainteresowanie duchowością i wzrost masy bledne informacje. Widzowie byli chętni, aby usłyszeć prawdę w osobie, z ujścia wielkich mistrzów, z ust kogoś, kto wie, co pisze. Książka zebrane i uporządkowane informacje ogólne o niewidzialnego świata, który otacza każdy. Ona stała się dla wielu naśladowców alfabet Leadbeatera, po umożliwieniu Podstawy koncepcji okultyzmu.

Książka „Astralny” uważany jest za szczyt twórczego pisania, Charles Leadbeater, ponieważ to ona zdobyła największą popularnością wśród publiczności. W rzeczywistości, wszystkie jego dzieła są godne uwagi, a każdy wiersz napisany niesie ze sobą tyle sens, że jest konieczne, aby ponownie ją przeczytać kilka razy, aby zrozumieć ukrytej wiedzy.

Na przełomie XIX i XX wieku był już uznawany za jeden z najjaśniejszych postaci teozofii.

Jak rozwijać jasnowidzenie

Kolejnym kamieniem milowym mieszka teozof Charles Leadbeater było napisać książkę „Jak rozwijać jasnowidzenia”. W tej pracy położył nacisk kładzie się na praktycznej stronie tej kwestii, w przeciwieństwie do „Astralnym”. Motywacją do napisania książki była znowu publiczność. Po przeczytaniu „płaszczyznę astralną”, który pod wrażeniem tak wielu ludzi były inspirowane i chciał doświadczyć cudów opisanych w praktyce. Jak to zrobić poprawnie, musiałem powiedzieć ten, który rozpoczął je w świat innej rzeczywistości.

Książka „Jak rozwijać jasnowidzenie” czysto praktyczną teorię jest podana jedynie w celu zilustrowania zasadę działania mózgu. Składa się z praktycznych ćwiczeń i wskazówek do ich realizacji.

„Po drugiej stronie śmierci”

Temat, który cieszy umysły ludzi od czasów starożytnych – życie pozagrobowe. Co stanie się z osobą po śmierci? Gdzie iść i dusza? Czy ona znaleźć spokój lub być skazani na wieczne męki i cierpienia? Kto z nas nie chciałby, aby uzyskać co najmniej przybliżoną odpowiedź na te vospros?

Książka „po śmierci” opowiada o życiu pozagrobowym duszy, o sposobach przejścia, oczyszczania i przyszłości, która czeka uwolnionego ducha. Produkt zaczyna się od ogólnych teorii na temat śmierci, w której potępił niektóre wypowiedzi religii i teologii prawosławnej, mówiąc o absurdalności wielu widoków.

Ponadto Leadbeater wyjaśnia prostym językiem takich pomysłowych koncepcji jak nieba, piekła i czyśćca. I stara się przekazać czytelnikowi, że groza śmierci zniknie, ponieważ jest całkowicie nieuzasadnione. Następnie autor przechodzi do dowodów życia wiecznego i rozwiać złudzenia religijne, którzy przez wiele lat mieszkał w ludzkim umyśle, zatruwając normalne postrzeganie życia i śmierci jako zjawiska naturalnego.

Poza faktem, że Leadbeater był znanym teologiem, do pewnego stopnia, to również utalentowany nauczyciel i historyk. Jego niezwykła historia zwrócił ostatni. Nawet w swoich podróżach po świecie astralnym, zapłacił ogromną ilość czasu na badania i studium wielkich cywilizacji i narodów minionej przeszłości.

W 1889 roku, AP Sinnett poprosił Leadbeater wypracować z jego dwóch synów. Charles chętnie się zgodził i choć czas przygotowania nie było tak dużo, a on Leadbeater żył bardzo słabe życie, on z powodzeniem przygotowany chłopców na uniwersytecie. W rezultacie życie opracowane w taki sposób, aby stały się one prezes Towarzystwa Teozoficznego. Ten moment w życiu teozofii kolejny potwierdza swoją niezwykłą zdolność i chęć do nauki.

Jako pisarz, on również zyskał sławę, ale czytelnicy, którzy nie chcą, aby przejść do szczegółów uwierzyć ezoteryczny, odczytał jego książki jak science fiction. W końcu, to jest wybór każdego z osobna.

Leadbeater nie ukrywa faktu, że niektóre punkty w swoich książkach historycznych były na tyle inteligentne ze względu na brak prawdziwych i wiarygodnych danych. Na tej podstawie można stwierdzić, że w jakiś sposób zrobił pisać science fiction. Jego książki są pełne zupełnie nowych pomysłów, świeżego spojrzenia na znane rzeczy. Nawet dzisiaj, jego praca chwyta czytelnika od pierwszej strony i nie pozwala przejść do ostatniej linii.

skandal

W 1906 Leadbeater był zaangażowany w sprawy sądowej wysokim profilu, który jest dzisiaj wygląda po prostu śmieszne i małostkowe. Chodziło o rzekome niemoralną rady, które dał do kilku nastolatków, aby złagodzić stres psychofizyczny długo znany i prosty sposób. Ale w tamtym czasie to było prawdziwe wyzwanie moralności, bo z tego, co sprowadza się do Leadbeater ogromną liczbę wysokiej klasy strażników moralności.

Rozpatrzenie sprawy trwało około dwóch godzin, podczas których stale fleszowanych kontrowersje, ale dla Charles zakończyła się pomyślnie i wkrótce odzyskano w Teozoficznego.

Charlz Ledbiter była wyjątkowa osobowość swojego czasu. Opuścił godnego Dziedzictwo – wiedzę, która jest solidnie zamocowany w jego pismach. Jasno zrozumieć, co było Charlz Ledbiter, którego książki i wciąż duże zapotrzebowanie – dość trudne. Jednak jego talent i ogromny wkład w rozwój teozofii są po prostu bezcenne.