624 Shares 6968 views

Zapobieganie paleniu. Wpływ palenia tytoniu na organizm

Uzależnienie od nikotyny – problemem, który dręczy ludzkość znacznie więcej niż dziesięć lat. Ostatnio, to jest szczególnie dotkliwy, jak rozpowszechnianie informacji, w tym reklamy, dzieje się z prędkością światła, a udane ruchy marketingowe prowadzić do ukrytej reklamy papierosów w książkach, czasopismach i dzieł kina.


Że jest palenie

Na pierwszy rzut oka to pytanie może wydawać się bardzo trywialne, ponieważ każdy przeciętny uczeń może powiedzieć, że termin ten oznacza regularnego stosowania produktów przemysłu tytoniowego. Jednakże, jeśli myślisz o tym, ten zwyczaj ma kilka cech, które czynią go wyjątkowym, a nawet poważniejsze niż jakikolwiek inny.

Oto niektóre cechy tego złego nawyku, tak powszechne we współczesnej ludzkości.

Mit o przyjemności fizycznej

Przede wszystkim należy zauważyć, że palenie nie czyni człowiek absolutnie nie ma zabawy. Ani palaczem na planecie Ziemia nie znaczy, że on naprawdę lubi smak lub zapach papierosów.

Nawet fakt, że palenie wywołuje ostre zwężenie naczyń krwionośnych i natychmiast pobudza mózg, nie można nazwać przyjemnością, ponieważ organizm jest szokiem.

Kilka słów o przyjemności psychologiczny

Zdecydowana większość palaczy uzasadnić ich słabość uzyskanie satysfakcji innego rodzaju. Sformułowania w tym przypadku może być inaczej, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego aspektu. Niektórzy twierdzą, że dym dla zabicia czasu, podczas gdy inni – o zwalczaniu stresu, inni – aby zwiększyć pewność siebie. Jeśli myślisz o wszystkich tych wyjaśnień może być zredukowana do zatwierdzenia otrzymania jakiejś psychicznej przyjemności.

Ponieważ wszyscy palacze są w pełni świadomi tego, jak katastrofalne mogą być skutki palenia papierosów, za każdym razem procedura tzw redukcji stresu wywołuje w rzeczywistości nowy wstrząs dla organizmu. Nawet jeśli w danym momencie człowiek nie myśli o szkodliwości popełnionego działania w jego pamięci, posiada informacje, z którymi aktywnie uzyskuje dostęp do podświadomości. Tak więc, nawet nie wiedząc o tym, podczas gdy sam człowiek palenia programy sami na stres.

Co robi leku

Z medycznego punktu widzenia dłuższego czasu okazało szkodliwości takiej pozornie nieszkodliwych zwyczajów: niedrożność naczyń krwionośnych, stymulację nowotworów osłabienie centralnego układu nerwowego, dusznica bolesna, prowokacja chorób przewodu pokarmowego – to tylko najbardziej oczywiste i często wykrywalne konsekwencje.

Złe zęby, cierpiący na układ krążenia, płuca palacza, zdjęcie które można zobaczyć na większości opakowań wyrobów tytoniowych sprzedawanych na terytorium Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, Wielkiej Brytanii i innych krajach, w tym psychologiczne napięcie tylko wzrosnąć.

Nie należy również zapomnieć o tym wszystkim, pozornie banalne rzeczy: nieprzyjemny zapach, który następnie zaburza palaczy, którzy są we wspólnocie, potępienie społeczne, które prędzej czy później muszą się zmierzyć. Nawet ślady palców elementarnych żywicy powoduje, że organizm do pobudzenia emocjonalnego. Tak więc, o dowolnej psychologiczne przyjemność po prostu nie mogą być brane pod uwagę.

Wyraźna świadomość szkodliwości

Ten temat został już dotknął, ale teraz należy zwrócić szczególną uwagę i rozważyć z nieco innego punktu widzenia. Każdy palacz jest w pełni świadomy, że czynności dokonane przez nich zaszkodzić organizmowi, ale nadal nie porzucić nałóg. Rak i palenie jest związane, zgodnie z bezwzględną większością lekarzy, związek ten jest stale ilustrowany, ale nawet znając niebezpieczeństwo, ludzie nie rzucić palenie. Poza tym zdecydowana większość rozpoznać obecność raka płuc po prostu wyjść z szafy są wystawione na papierosy.

Tak więc, można powiedzieć, że nawet wielkie zrozumienie uzależnień nie pomaga w walce z nim. Być może przyczyna leży w stopniowego szkody. Problemem jest to, że wpływ palenia na organizm jest prawie niemożliwe, aby prześledzić – więc stopniowe pogorszenie jego stanu. Jeśli lek lub alkohol zależność przyczyna po zaprzestaniu ból, ale na ogół bardzo wpływa na wygląd ludzkiej postaci, wydaje się, że palenie w ich tle całkowicie nieszkodliwe.

Początki palenia

Jeśli spojrzymy na historię tej „choroby” ludzkości, można zobaczyć, że pojawienie papierosów jesteśmy zobowiązani do Indian. Stali się pierwsze liście tytoniu zawinięte w słomy lub innych materiałów legkogoryaschie. Należy zauważyć, że początkowo palenie całkowicie nie sposób się bawić, jak się powszechnie uważa we współczesnym świecie. Przede wszystkim palaczy nie gonił, aby osiągnąć pewien status. Palenia, a także stosowanie produktów drzewnych koki, był bezpośrednio związany z rytuałem. Amerykanie dali tę czynność zupełnie inny sens, który przetrwa dziś.

Skutki palenia papierosów nie zostały pierwotnie studiował, więc pierwsze urządzenia mechaniczne, wprowadzony w 1880 roku, umieścić produkcję na przenośniku, po którym moda dla tych produktów rozprzestrzenił się na całym świecie. W tym przypadku konieczne jest, aby mówić o modzie, prestiżu tego nawyku, która jest uprawiana w społeczeństwie. Sytuacja osiągnęła punkt, że palenie jest zalecany do celów medycznych. Najczęściej tego rodzaju porad udzielanych przez neurologów i psychoanalityków.

Zapobieganie paleniu przed początkiem XX wieku, ludzkość zdawała całkowicie bezużyteczny, to strata czasu. Ponadto negatywny wpływ stosowania produktu na organizm nie został jeszcze definitywnie udowodnione.

Moda na papierosy

Jeśli początkowo stosowanie produktów nikotynowych były przywilejem męskiej części populacji świata, a następnie, od 1920 roku, ten zwyczaj rozprzestrzenił się wśród kobiet. To właśnie z tego okresu, palenie rozwija w zdumiewający tempie na całym świecie. Warto zauważyć, że jest on powszechnie stosowany papierosów, a nie cygar lub fajki do tytoniu, posiada wiodącą pozycję wcześniej. Rura była uważana za znak arystokracji, ale tak łatwo daje pozycję tytoniu owiniętego w bibułkę.

Zapobieganie alkoholu i palenia tytoniu w latach 20. był całkowicie bezużyteczny. Ponadto takie wydarzenia mogą być uznane za rodzaj herezji. Ludzkość była zbyt zafascynowany tym zjawiskiem, wydawało wyrafinowany luksus słuchać głosu rozsądku, który jednak w dużej mierze milczy w tym względzie.

Metody walki z paleniem tytoniu

Dzisiaj, w przeciwieństwie do opisanego wcześniej czasu, problem jest spowodowany przez palenie, stał się znacznie bardziej oczywiste, a więc ludzie zaczęli aktywnie myśleć o sposobach jej zwalczania. Rak i palenie w świadomości współczesnego człowieka – rzeczy są dość podobne, które często prowadzi do miłośników decyzji papierosów porzucić ten zły nawyk.

Niemal każdy zaczyna się od nagłego i całkowitego zaprzestania palenia, które często, ale nie zawsze kończy się niepowodzeniem. Chodzi o to, że z takim podejściem człowiek sam o programach, które będą trudne do zmiany stylu życia, a tego rodzaju działania z pewnością wymagają niesamowite koszty wolicjonalne.

W związku z tym, organizacje, takie jak Ministerstwo Zdrowia, zaczął wykonywać różne środki zapobiegawcze. płuca palacza, z których zdjęcia zostały spełnione w każdej broszurze antynikotynowej, może służyć jako żywy przykład kampanii. W ostatnich latach, ogromna liczba specjalnych reklam społecznych, mające na celu wykazanie szkodliwości tego nałogu.

Hołd należy zwrócić w ciągu ostatnich kilku dekad aktywnie wykonywane i środki dla zapobiegania paleniu: wszelkiego rodzaju imprez, konferencji, flash mob, i więcej. Publiczność aktywnie stać się osiągnąć pozycję konieczności porzucenia nałogu.

specjalna literatura

Zjawisko to występuje najczęściej w Ameryce, gdzie jest ogólnie przyjętym napisać tzw zarządzania do konkretnych sytuacji życiowych. Oczywiście, wezwanie do walki ze złym nawykiem pobudziło falę publikacji naukowych i specjalnych programów mających na celu pomóc palaczom, aby rozwiązać ten problem.

Najbardziej znanym autorem tego rodzaju literatury na świecie stał się niewątpliwie Allen Carr, autor „Łatwy sposób na rzucenie palenia”. Zapobieganie palenia w książce nie jest szczególnie nagłośnione, jednak został przedstawiony informację zawartą w tytule. Naturalnie, praca natychmiast stał się popularny, odlatuje z półek w ciągu kilku godzin.

Jeśli ktoś bada literaturę tego rodzaju, można stwierdzić, że to wszystko jest zbudowany w pewien wzór: opisuje większość metod radzenia sobie z już istniejącego problemu. Istnieją jednak autorzy, którzy starają się zapobiec, jednak ta informacja jest zawarta w większości literatury na temat zdrowego stylu życia, a nie bezpośrednio do walki z uzależnieniem od nikotyny populacji naszego globu.

Kształcenie młodego pokolenia

Środki dla zapobiegania paleniu aktywnie prowadzone w szkołach i na uniwersytetach na całym świecie. Zasadniczo, tego rodzaju metod kontroli występować w dwóch formach: w ramach programu nauczania, a poszczególne konferencje i seminaria. W pierwszym przypadku są specjalne dyscypliny od dzieciństwa wykazać zalety zdrowego stylu życia. Dzieci w uporządkowany sposób zapewnia zrozumienie szkodliwości palenia na organizm ludzki.

W drugim przypadku, indywidualne wydarzenie gdzie zaproszeni eksperci w dziedzinie medycyny, psychologii i socjologii, które jasno wykazują dorasta światowej złośliwości populacji tego zwyczaju odbywają się coraz częściej, tworząc w ten sposób światopogląd, w którym palenie będzie czysto negatywne.

Oczywiście, mówiąc o środkach zapobiegawczych, nie powinniśmy zapominać o komunikacji z rodzicami, ponieważ są najwyższą władzą dla dziecka w procesie kształtowania swojej osobowości. Zapobieganie paleniu, rozmowa na ten temat powinny być prowadzone przede wszystkim w domu, osobisty atmosfera, w której dziecko będzie czuć się tak komfortowo jak to tylko możliwe. Ponadto, większość badaczy twierdzą, że najlepszym środkiem ostrożności jest porzucić nałóg rodziców.

uciekanie się

Pomaga w walce, a czasem zapobiec, pomaga specjalistom w tej dziedzinie. palenia program zapobiegania, każdy będzie miał, oczywiście, ich własne, a niekiedy indywidualnie dostosowane do klienta. Najczęściej, to wymaga specjalnych testów, przechodząc testy, czekając na wyniki niektórych badań, ale w końcu palacz, który chce, aby „związać”, dostaje swój własny system metod zwalczania uzależnienia od nikotyny.

drastyczne środki

W przypadkach, gdy zapobieganie paleniu tytoniu nie pomoże, wiele się do zastosowania radykalnych środków: sugestia, hipnoza, kodowania. Tego rodzaju środki do zwalczania nałogu często można nazwać skuteczne, ale są one bardzo agresywne w stosunku do ciała, a najmniejsze zakłócenie może doprowadzić do nieoczekiwanych i czasami poważne konsekwencje.

Najprostsze metody walki

Kilka osób uważa, że odrzucenie takich problemów nie trzeba szukać pomocy z zewnątrz. Jak walka z paleniem nie powoduje żadnego dyskomfortu fizycznego, jeśli nie brać pod uwagę suchość w ustach, kaszel i drżenie rąk, przyczyną, która jest wiara w przymusowego wycofania trudności, wszystko, co jest wymagane – podjąć decyzję wewnętrzną. Po uformowaniu jasne stanowisko w sprawie konieczności nadania, można zdecydować, czy konieczne są dodatkowe środki. Jeśli przeprowadzono zapobieganie paleniu tytoniu, notatka może znacznie ułatwić zadanie. Informacje zawarte w tym przypadku powinny być zbierane najbardziej pojemny, ale w tym samym czasie Compact. Powinno to być przypomnieniem głównych celów i zadań planowanych działań, stają się stałą motywację.

Nawiasem mówiąc, taka technika często stosowane w szpitalach i domach opieki, a nie tylko w odniesieniu do palenia – alkoholu, uzależnienie od narkotyków rywalizować o ten sam sposób. Co dziwne, to działa: zapobieganie paleniu, notatki, w których nadal aktywna, działa bardziej efektywnie niż bez niego.