691 Shares 9979 views

Ćwiczenie dla oczu jest konieczne, aby zachować wizję!

Z wiekiem widzenie stopniowo pogarsza się. Wiele czynników przyspiesza ten proces. Sytuację pogarsza także genetyczna predyspozycja do chorób oczu (krótkowzroczność, lub odwrotnie, hiper- pię, strabizm). Dlatego dbanie o oczy staje się jednym z głównych zadań każdego człowieka ceniącego jego zdrowie.


Ćwiczenie dla oczu, witamin, właściwego odżywiania – są to główne bronie w walce o zachowanie dobrej wizji. Proste ćwiczenia i odpowiednie odżywianie mogą nawet zmniejszyć proces pogarszania właściwości systemu wizualnego do minimum przez długi czas. Nie zaniedbuj ich. Ale także nie trzeba czekać, aby te metody pomogły w ciągu nocy.

Istnieją oczywiście bardziej radykalne środki – korekcja laserowa, soczewki kontaktowe i szklanki, które nie wymagają od ciebie żadnego wysiłku. Ale tylko naturalny sposób może przynieść trwały skutek, a nie prowokować do rozwoju choroby (jak na przykład w przypadku okularów).

Ćwiczenie oczu przy pomocy specjalnych ćwiczeń służy również do zapobiegania chorobom, którym dana osoba jest predysponowana (genetycznie lub ze względu na wpływ środowiska, na przykład ze względu na stałą pracę przy komputerze lub jazda za kierownicą).

Przez lata elastyczność soczewki oka, która umożliwia odróżnienie przedmiotów od dalekiego i blisko, pogarsza się. Większość ćwiczeń koncentruje się na zachowaniu tej zdolności.

Ćwiczenie dla oczu ma również na celu poprawę zdolności mięśni ocznych, które mogą się zgiąć, co pomaga skoncentrować spojrzenie na temat. Istotą jednego z ćwiczeń jest skupienie uwagi na dalekim punkcie, a następnie na najbliższym punkcie. Co pozwala na wzmocnienie mięśni.

Główna zasada szkolenia

Nie ma potrzeby zmniejszania treningu w celu wzmocnienia jednej z funkcji oka, ważne jest, aby je używać. Ponieważ rozwój niektórych mięśni pozwala na dobrze widzieć w oddali, a jednocześnie prowokuje nadwzięcie. Druga – krótkowzroczność. Ważne jest, aby rozwinąć obie funkcje, tak aby obiektyw oka stał się płaski lub wypukły i nie traci elastyczności.

Jeśli natura Twojej aktywności nieustannie skupia się na bliskości (książka, monitor komputerowy, ekran telewizyjny, dokumenty), należy również zadbać o to, aby mięśnie "nie zapominały", jak widać odległe obiekty równie wyraźnie. Jeśli nie wykonujesz ćwiczeń, stopniowo pogarsza się twoja wizja: widać odległe obiekty rozmyte, a ty nie będziesz już w stanie odróżnić wyrażeń przechodniów, liczby samochodów, domów …

Aby uniknąć takich konsekwencji ich pracy, co 1,5 godziny, aby spojrzeć na odległe przedmioty przez 10 minut; Aby pozwolić, aby oczy rozluźniły się (zamknij je przez 2 minuty). I oczywiście wykonaj ćwiczenia.

Proste ćwiczenia

Ćwiczenie dla oczu może składać się z 4 prostych ćwiczeń 2 razy dziennie. Są one zredukowane do ruchu oczu: od prawej do lewej (skutecznie i przy zamkniętych oczach), od góry do dołu, po przekątnej, okrągłe obroty w prawo iw tył. Pomaga również "narysować" oczy 8-ki lub znak nieskończoności (8-ka w pozycji poziomej). Dla wygody można śledzić ruch rąk lub palców, bez zmiany położenia głowy. Na przykład podniesiony palec wyciągniętej dłoni może być stopniowo zbliŜony do nosa, patrząc mu oczyma. Każdy ruch oczu jest powtarzany 5 razy. Inny rodzaj ćwiczeń pozwala wzmocnić mięśnie, mrugając lub zamykając i otwierając oczy z wysiłkiem.

Ćwiczenia dla oczu, "siły komputerowe", powtarzaj częściej: nie 2 razy dziennie i każdą godzinę pracy na monitorze. Efekt ćwiczeń można wzmocnić masażem. Po zamknięciu oczu w celu złagodzenia napięcia można masować palcami palce wokół obszaru powyżej brwi, a także pod okiem, w kierunku od nosa do świątyni.

Uzupełnij zestaw ćwiczeń z głębokim i powolnym oddechem i wydechem.

Ćwiczenie dla oczu zajmuje kilka minut, ale dzięki temu można zminimalizować szkodę spowodowaną oczami ze względu na specyfikę pracy, ze względu na złe nawyki (na przykład czytanie w ciemności), ze względu na wiek i złe dziedzictwo. Jeśli myśl o okularach i operacjach cię przeraża, weź to z reguły regularnie ćwiczyć oczy. Niech przyzwyczajony zwyczaj przywróci wizualną ostrość i złagodzi wiele problemów i wyczerpującego traktowania.