364 Shares 2089 views

Jaka jest składnia suplement i inne popularne zagadnienia

Parsowanie obejmuje określenie roli każdego wyrazu w zdaniu, że jest jak jest członkiem. Aby móc wykonać tę analizę, musimy wiedzieć, że taki dodatek, fundacja oferuje i więcej.

Podmiot i orzecznik

Najważniejsze, nic nie uległy członkiem ofert podlega. Przedmiotem – przedmiotem działających niezależnie. Drugim najważniejszym słowem w zdaniu jest orzecznikiem. To, wraz z przedmiotu stanowi podstawę wniosku. Czasownik – działanie przedmiot przedmiot.


dodatek

Oprócz podstaw, do występowania z wnioskiem muszą zostać oddelegowanym członkom. Suplement – to chyba najbardziej popularny rodzaj podległych członków. To odpowiedzi na pytania wszystkich przypadkach zależnych. Więc co to suplement? Jest to obiekt, przedmiot, w którym przedmiot (pod) wykonuje działanie (za pomocą predykatu). Z takim dodatkiem, a nie trudny do zrozumienia. Suplementy są zazwyczaj zależne od innych części zdania, wyrażonych w różnych formach czasownika: osobisty, a także imiesłowy i gerunds. Z tego samego czasownika formy może zależeć od różnych wartości i rodzaju dodatku. Oto przykłady nich zarządzanych przez różne formy czasownika „czuć blisko”, „czuć się blisko”, „uczucie bliskości.” Dodatek może ulegać ekspresji w tej samej części mowy jako przedmiot:

1. Rzeczowniki, w tym substantivized ( "iść na oddział", "Tickle piór").

2. zaimek, ponieważ ma taką samą funkcję jest równa substytutem rzeczownika ( „kocham”, „je zobaczyć”).

3. substantivized przysłówek numer porządkowy i inne części nominalne mowy, który jest podany w funkcji rzeczownika ( „powiedzieć” jutro „w pozycji – morderstwo”). Ale to kontrowersyjna sprawa, może być interpretowany jako część dodawania i orzecznika.

Typy dodatków

W języku rosyjskim istnieje bezpośredni i pośredni. Direct – to co stoi w formie:

1. bierniku bez przyimka: „Nie awokado”, „hack dłoni.”

2. dopełniacz bez pretekstu czasownik zawierające zaprzeczenie: „Nie czuć obecność” nie rozpoznaje „obiektu”,

3. dopełniacz z czasownikami, w którym nie ma znaczenie osiągnięcia wyników i ilościowy „go wlać zupę”, „jeść chleb.”

4. dopełniacz z przysłówki: „nie lody”, „przepraszam dolarów.”

Koszty pośrednie we wszystkich innych formach przypadków skośnych (i bierniku z przyimkiem): „plotkować o rzutach”, „Pomoc leverets” etc … Bezpośrednie odpowiedzi pytania biernik i dopełniacz, a pośrednio – na kwestie dopełniacz, celownik, biernik , instrumentalny i przyimkowe.

Praktyka – nasze wszystko!

Ponadto orzeczenie, uzupełnień i być w zdaniu mogą być inni członkowie – definicja i okoliczności. Układanie zdania – to proste, ale trzeba być przeszkoleni.

Oto kilka przykładów wniosków, wypełnionych wszystkich członków dodatkami w tym:

1. „dowódca II Pułku Morskiego zamierza światło podróżować ze swoją macochą Vasilisa Pietrowna.”

2. „Peter Pig nagle marzył być aniołem i ma duże miękkie skrzydełka róża plecami.”

3. „Nie wszyscy i nie zawsze jest możliwe, aby uchwycić moment, kiedy przestać i nie skoczyć w przepaść, z której już nie wróci.”

Dodatki do tych propozycji, „anioł”, „czas”, „pułku”, „macocha Vasilisa Pietrowna”.

Mam nadzieję, że już sobie sprawę, że taki dodatek. Jeśli jeszcze nie masz, zalecamy, aby poprosić o teorii podręcznika Babaytsevoy i dla praktyki – dla kolekcji Rosenthal.