137 Shares 6840 views

Jak wybrać mikrofon do skype?

Po raz pierwszy po pojawieniu się telefonów komórkowych wiele osób mówiło o daremności tego kierunku. Głównym powodem wątpliwości była istnienie rozwiniętej infrastruktury telefonii przewodowej. Nic dziwnego, że mówią, że historia rozwija się w spiralę. Taki los nie zignorował programów komunikacji w Internecie. Początkowo była to ICQ, a teraz Skype i produkty programowe o podobnych funkcjach.

Pomimo tego coraz częściej korzysta się z komunikacji głosowej i wideo z coraz większą liczbą użytkowników Internetu. Można z całą pewnością stwierdzić, że w czasach listów zapomnianych, prosta wymiana wiadomości tekstowych (ICQ) wkrótce ustąpi miejsca skype. Oczywiście jest to prawdą tylko wtedy, gdy usługa jest bezpłatna. Mimo to, mentalność i poziom dochodów obywateli nie będą w stanie sobie na to pozwolić.

Chodząc do sklepu komputerowego i obserwując klientów, coraz częściej konsultanci pytają o słuchawki z mikrofonem Skype, a także aparat fotograficzny. Oczywiście, te urządzenia zasługują na poparcie. Jak wybrać mikrofon do skype?

Wielu będzie zaskoczonych, ale nie ma specjalnych wymagań. Są tylko ogólne zalecenia, które są istotne dla wszystkich takich urządzeń. Nie ma tajemnic, a następnie, używając "prawego" mikrofonu dla Skype, możesz głośno mówić.

Częstotliwość ludzkiego głosu leży w zakresie od 80 do 1400 Hz, choć czasami można pokonać klatki (Norman Allin, Mado Roben). Średnia częstotliwość jest łatwo wychwycona przez technologię dźwięku. Dlaczego użytkownicy są zainteresowani tym, czym jest – dobrym mikrofonem dla Skype? Jedną z cech mikrofonu jest jego czułość. Niewystarczająca jego wartość – i na rozmowach trzeba mówić bardzo głośno lub "na bęben" bezpośrednio do mikrofonu, który mało kto zechce. Większość tanich modeli (choć nie wszystkich) ma takie parametry. Wnioski: Im wyższa czułość, tym lepiej.

Często mikrofon i kamera internetowa są połączone w jednym urządzeniu, a to nie jest najlepsze sąsiedztwo, ponieważ aparat nie powinien być umieszczony zbyt blisko, a mikrofon, z drugiej strony, nie powinien być daleko. Wniosek: niezależne urządzenia umożliwiają bardziej elastyczną konfigurację.

Cena – jeden z kryteriów umożliwiających przybliżenie mikrofonu do skype. Produkty wysokiej jakości nie mogą być sprzedawane po okazyjnych cenach, chociaż zawsze istnieją wyjątki. Dobry dźwięk umożliwia podłączenie cyfrowych mikrofonów podłączonych do portu USB i przesyłanie sygnału przez magistralę. Wielu sprzedawców w zestawie udostępnia przydatne oprogramowanie, które pozwala na precyzyjne strojenie, tłumienie zakłóceń itd.

W przypadku produktów poważnych firm dokumentacja wskazuje wzór kierunkowy. Bardzo przydatne informacje. Większość mikrofonów przechwytuje dźwięk ze wszystkich stron, jak ucha człowieka, ale jest wąsko skupiony, wyraźnie mocując dźwięk tylko w określonym kierunku. Na pewno wszyscy widzieli drogich krewnych w filmach szpiegowskich.

Użytkownicy często pytają, jak skonfigurować mikrofon do skype. Przede wszystkim nie należy używać mikrofonu do uzyskania 100% wzmocnienia (poziom w "urządzeniach rejestrujących"), optymalna opcja nie przekracza 60%. Wzbogacenie oprogramowania (w niektórych przypadkach znacząco poprawia jakość dźwięku), ale zdecydowanie zależy od modelu, więc czasami lepiej go wyłączyć.

Właściciele kart dźwiękowych opartych na HDA (High Definition Audio) w ustawieniach mogą przeprowadzać kalibrację rejestratora. Nie ignoruj tej możliwości, jeśli chcesz uzyskać jakość dźwięku.

A co najważniejsze – żaden mikrofon nie będzie w stanie transmitować jakościowego dźwięku przez Skype, jeśli prędkość Internetu nie wystarczy.