136 Shares 5179 views

LGA775 (płyta główna): dane techniczne i opinie. Złącze do instalacji procesorów

Wielu użytkowników nie miałem czasu, aby pamiętać, że rynek komputerowy, większość komponentów mają charakterystyczny oznakowanie wskazuje, że składniki należące do różnych klas i kategorii cenowych. Wielkie zainteresowanie przez kupujących intefeys LGA775 (płyty głównej). W tym artykule, czytelnik ma możliwość zapoznania się nie tylko ze złączem do instalacji procesora, ale także do poznania właściwości techniczne płyt głównych dla niego. Recenzje właścicieli i zaleceń ekspertów nie będzie zbędne.


wszelkie dziwactwa

Nie ma potrzeby przeprowadzania złożonych obliczeń matematycznych i datę powiązania gdy układ Intel LGA775 na rynku komputerowym. Wszystko jest o wiele prostsze. Numer 775 – liczba kontaktów między procesorem i płytą główną. Każdy użytkownik może samodzielnie zweryfikować. Niezawodnego styku dwóch elementów przez producenta w gniazdko elektryczne styki miedziane płyty głównej w postaci milimetra nogach i na procesorze, pod nimi znajduje się odpowiedni wkład do nich.

Należy zauważyć, że na podstawie LGA775 Intel stworzył platformę serwerową dla procesorów Xeon. Aby ograniczyć użytkownikom z potężnego kryształu, producent poszedł trick, tworząc nową platformę LGA771. Jednak wielu entuzjastów się domyślić, jak inżynierowie firmy zostały zmodyfikowane gniazdo, i szybko dała światu gotowe rozwiązanie w postaci adaptera.

Współczynnik kształtu jednostki systemowej

Każdy powinien wiedzieć, że przed podłączeniem płyty głównej i zainstalować wszystkie niezbędne elementy potrzebne do rozwiązania problemu zgodności z ciałem komputera osobistego. Fakt, że wszystkie płyty bazowej, czy to PC lub roztwór biuro w domu ma współczynnik kształtu, który wiąże się praktycznie wszystkie elementy jednostki systemowej.

Na przykład, komputery biurowe mają faktor micro-ATX lub mini-ATX. W związku z tym, ten format ma obudowę jednostki systemowej oraz płytę o zmniejszonych wymiarach. Wraz z przystępnej cenie, takie układy mają szereg ograniczeń: zmniejszona ilość slotów dla pamięci i nie ma miejsca na montaż kart rozszerzeń.

Form Factor ATX, BTX oraz EATX na rynku komputerowym są uważane za elitę, ponieważ mają pełny rozmiar i pozwala użytkownikowi ustawić wewnątrz obudowy szereg dodatkowych komponentów i dodatkowych kart. Naturalnie, taki format płyty główne są drogie, ale to nie przeszkadza większość klientów zbudować system za pomocą tej obudowie.

O kart rozszerzeń

Wielu użytkowników zastanawia się, co interfejsy powinny mieć przyzwoitą płytę. Złącza do instalowania pamięci odgrywa kluczową rolę nie tylko dla komputera do gier i systemów, które, zgodnie z właścicieli, musiało pracował przez wiele lat.

Fakt, że w celu zwiększenia wydajności wystarczającej do zwiększenia ilości pamięci platformy poprzez zainstalowanie dodatkowych modułów. Do płyty głównej postaci LGA775 istnieje kilka ograniczeń: maksymalna liczba szczelin DDR2 nie przekracza cztery, a odpowiednie samych modułów obudowa nie może być więcej niż 2 Gb. W związku z tym, użytkownik nie będzie mógł zainstalować system od ponad ośmiu gigabajtów.

Odgrywają znaczącą rolę, a sloty PCI, które można zainstalować kartę rozszerzeń, takich jak zasilacze sieciowe, tuner, karta dźwiękowa, kontroler RAID i podobnych urządzeń multimedialnych. Oczywiście, im mniejszy współczynnik płyta forma, tym mniej składniki można zaimplementować system.

Dodatkowe interfejsy

Nie zapominaj, że istnieją ograniczenia dotyczące podłączania urządzeń peryferyjnych do urządzenia oparte na gnieździe LGA775. Płyta, w zależności od współczynnika kształtu ma stałą liczbę portów USB, interfejsy do podłączenia urządzeń biurowych i regulatorów elektronicznych do opcjonalnego montażu dodatkowych elementów. Przed zakupem, przyszły właściciel ma obowiązek podjąć decyzję co specjalizuje sprzęt zostanie podłączony do komputera osobistego.

Również na rynku, użytkownik może znaleźć płyty główne wyposażone w zintegrowane karty graficznej. Wbudowany akcelerator grafiki trudno nazwać grę ze względu na jego ograniczoną pojemność, ale jego wydajność jest wystarczająca do przeniesienia obrazu na ekranie w wysokiej rozdzielczości i odtwarzanie wideo w formacie FullHD. Zasadniczo, karty graficzne zintegrowane wyposażone są w głównej biurowych, gniazdo 775, który obsługuje procesor o niskim poborze mocy z jednego rdzenia.

Układ podstawy

Za przynależność do określonego segmentu rynku i ustalania cen w głównego kontrolera płyty głównej, który jest nazywany chip. Tak więc, na rynku istnieją chipy dla rozwiązań biznesowych gier, komputery, multimedia oraz użytkowników domowych. Wszystkie chipy mają inny współczynnik kształtu i różne dodatkowe funkcje, które mogą dostarczyć płyty głównej: Złącza PCIex16, interfejs USB, zintegrowany system chłodzenia zainstalowany BIOS, obecność dodatkowych styków zasilających i wiele więcej.

Chip Graduation idzie w kolejności alfabetu łacińskiego i często jest przypisane do zaszyfrowanych terminów, które rządzą sprzęt płyty głównej dodatkową funkcjonalność. Zatem rozwiązanie biurowe posiada oznakowanie «g», platformy do domu – «P», a dla fanów gier stworzone chipy «X» i «Z». Liczby są następujące oznaczenia liczby udanych modyfikacji, które zostały przetestowane w laboratoriach Intela.

potencjał Workstation

Co dziwne, wydajność całego komputera jest bezpośrednio zależna od zainstalowanego procesora, a to z kolei zależy od specyfikacji płyty głównej. Taki ciekawy wzajemna odpowiedzialność i doprowadził do zoo, która została utworzona podstawowe elementy rynku globalnym stworzone przez gniazda 775.

Lepiej zacząć od tego, że nie ma uniwersalnej płyty głównej w świecie, który obsługuje wszystkie znane jako interfejs procesorów LGA775. Ta polityka cenowa firmy Intel, która sprawia, że potencjalny nabywca, który chce zwiększyć wydajność platformy, iść do sklepu i kupić nową płytę oraz kryształ do niej. W związku z powyższym, na światowym rynku, segmentacja jest specyfikacja płyty głównej:

  • Office System single-core;
  • 1-2 platforma jądrowej do użytku domowego;
  • 2-4 systemy jądrowe dla decyzji do gier;
  • platforma dla entuzjastów ekstremalnych.

Najciekawsze jest to, że wielu producentów stara się przyciągnąć kupujących, udało nam się połączyć kilka specyfikacji (nie wszystkie) i dać użytkownikowi, choć drogie, ale bardzo ciekawe rozwiązanie.

Im niższy segment rynku komputerowego

Najtańsza płyta (socket 775) jest reprezentowany przez fabrykę firmy Intel. Amerykański producent zaoferował klientom rozwiązanie biurowe, które obsługuje niskiego poboru energii jednordzeniowe Pentium i Celeron. Co więcej, w takich systemach są ograniczenia częstotliwości roboczej i z ciepła (do 3 GHz, 65 W).

Tak, taka platforma ma faktor micro-ATX i jest poważnie ograniczona w funkcjonalności, ale istnieje szereg korzyści, na które należy zwrócić uwagę wielu potencjalnych nabywców. Po pierwsze, tanie rozwiązanie wyposażone w zintegrowaną kartę graficzną ze wsparciem dla DirectX 9, co pozwala na przyszły właściciel grać proste gry i pracy z obiektami 3D i multimediów. Drugim aspektem jest niskie zapotrzebowanie na zasoby – PC w stanie spożywać nie więcej niż 200 watów w czasie maksymalnego obciążenia (100 Watts typowe).

Pierwszym krokiem w kierunku produktywności

Wielu użytkowników już słyszał o LGA775 procesor Intel Core Dual ale nie każdy wie, że to nie jest pełnoprawnymi dwurdzeniowe kryształy i psevdoplatformy że renomowanych producentów w celu przyciągnięcia nabywcy. Na podstawie jednego rdzenia fizycznego ma procesor, który jest w akcji sprzętowych wszystkie cechy kryształu na dwie równe części.

Z zewnątrz przypomina technologia Hyper-Threading jest tylko nieznacznie się poprawiła, gdzie wirtualne rdzenie są ze sobą połączone i mogą być używane zamiennie. Jeśli mówimy o meritum, to z pewnością warto zwrócić uwagę, że wszystkie procesory Dual tworzonych pod Socket 775, mają niskie zużycie energii. Nie należy zapominać o przystępnej cenie, w rzeczywistości pozwala określić Wybór potencjalnego nabywcy.

najlepszy wybór

Nie jest tajemnicą, że najlepiej sprzedających podzespoły komputerowe jest uważany za procesor z dwoma rdzeniami fizycznymi dla gniazda LGA775. Płyta główna z obsługą tego opisu jest również uważany za lidera w sprzedaży. Kryształy Core 2 Duo popytu nie tylko w komputerach, ale także popytu na rynku telefonii komórkowej.

Dwa rdzenie fizyczne, które działają niezależnie od siebie, przyciągają uwagę milionów użytkowników. Wraz z wysokiej wydajności, takie platformy są dostępne koszt. Istnieją jednak wady, które przyciąga uwagę wielu użytkowników w swoich opiniach. Dwa rdzenie działające przy wysokich częstotliwościach (więcej niż 2,4 GHz), bardzo gorące, a średnia LGA 775 – chłodnica, wiązanych z procesorem – często nie radzą sobie z odprowadzaniem ciepła. Dlatego kupujący powinien rozważyć bardziej wydajny system chłodzenia.

Segment gra

Najwyższe procesorów wykonujących gniazda 775 jest uważany za kryształów 4-rdzenia Core 2 Quad. Jednak stwierdzenie to odnosi się tylko do użytkowników domowych, którzy chcą uruchomić zasobochłonne dynamicznych zabawek. Warto zauważyć, że oprócz płyt głównych dla procesorów wysokowydajnych gnieździe LGA775 i modułów pamięci mają dużą wartość, która zatrzymuje się wielu konsumentów na rynku komputerowym.

Jednak potencjał tego wspaniałego platformy. Przez wiele lat gracz może poprawić komputera, tworząc kartę zastępczą. Wszystkie inne elementy są gwarantowane, aby poradzić sobie z zadaniem. Użytkownicy nie ma sensu, aby przejść do zaktualizowanej platformie, chyba że zostanie podjęta decyzja o zakupie Intel Core i5 lub Core i7 chip.

Ulubiona zabawka entuzjasta

Na rynku nie ma zbyt wielu płyt, które zostały oznaczone «Ekstremalne». Wielu nabywców, sądząc po ich reakcji, przekonani, że opłaty te są przeznaczone do rozproszenia składników zainstalowane, ale ten pogląd jest błędny. Systemy te mają w swoich kryształów wsparcie techniczne pracy przy wysokich częstotliwościach w ustawieniu fabrycznym.

Po pierwsze, to odnosi się do szyny danych. Zamiast zwykłej MHz procesor 800 (gniazda 775) jest w stanie komunikować się z płyty głównej na 1033-133 prędkości MHz. Po drugie, mówimy o częstotliwości taktowania samych jąder – powyżej 3 GHz. Ponadto takie procesory mają dużą pojemność pamięci i technologię serwerów Wsparcie cache (zmienne środowiskowe szyfrowanie wirtualizacji).

Najlepsza płyta główna dla procesorów takich jest Asus LGA775 Stiker II Extreme. Jest to jedyne urządzenie na świecie, na podstawie którego tajwański producent był w stanie połączyć wszystkie istniejące w momencie wydania tej technologii.

rozwiązanie serwerowe w domu użytkownika serwisowego

W swoich komentarzach, wielu użytkowników podziela ich procesory Xeon instalacja serwera na platformie 775 gniazda. Naturalnie, w specyfikacji płyty głównej nie mówi nic o wsparciu i wszyscy entuzjaści działania są na własne ryzyko. Przed podłączeniem płyty i instalacji takiego wydajnym układzie, to zaleca się, aby rozwiązać ten problem chłodzenia gniazda i baterii, w pobliżu gniazda procesora. Fakt, że tak duże straty mocy CPU.

W większości przypadków, to przyczynia się do poprawy układu chłodzenia i montaż blachy miedzianej na tylnej stronie płyty głównej dla lepszego odprowadzania ciepła. Trzeba myśleć o adapterze (771 do 775 gniazd), które można kupić tylko na aukcji chińskiej.

Naturalnie, do montażu taki potężny procesor godnej płyty głównej nie wystarczy. Użytkownik będzie musiał zakupić szybsze pamięci i potężny akcelerator graficzny, który może ujawnić pełen potencjał kryształu w dynamicznym zabawek zasobów.

Konkludując

Jak pokazuje praktyka, interfejs LGA775 płyta odgrywa ważną rolę w zespole dowolnej platformie, niezależnie od zastosowania. Jednak w przypadku wykonania spełnia procesor który określa komputer docelowy. W związku z tym, każdy użytkownik kupić, aby rozwiązać dwa problemy: ustalenie kryształ i znaleźć w nim przyzwoitą płytę główną, która obsługuje główne komponenty systemu na poziomie sprzętowym. Wszystkie inne elementy są już wybrane według uznania użytkownika.