521 Shares 1999 views

Capa do boksu: jak wybrać, typy, instrukcje szkolenia

Rodzice, które będą dać swoim dzieciom "walkę" lub osobom, które zamierzają samodzielnie uprawiać sport, nie zapominaj o bardzo potrzebnym urządzeniu, takim jak bokserskie bokserskie. Mimo bardzo krótkiej historii (po raz pierwszy kapa był używany w walce w 1980 roku), jest tak popularny, że sportowcy nie mogą wchodzić na ring bez niego.


Co to jest płyta ochronna?

Ogólny złudzenie: ludzie uważają, że kapa do boksu jest potrzebny tylko, aby nie wybić zębów. Niewątpliwie jest to jedno z zadań, które wykonuje, ale nie jest jedynym. Oprócz tego nakładka realizuje szereg innych funkcji.

 1. Zapobieganie krwotokom w tkankach miękkich. Dziwne, z włożoną wargą, usta cierpią znacznie mniej, nawet z bezpośrednim udarem.
 2. Ograniczenie prawdopodobieństwa wstrząsów – dobry spadek do bokserskich szkód.
 3. Znacznie zmniejsza możliwość uszkodzenia, a nawet wyparcia kręgów szyjnych.
 4. Praktycznie wykluczone są wykrwawiania mózgowe.
 5. Nie jest możliwe perforowanie tchawicy kawałkami zębów (jeśli są nadal złamane).

Oprócz tego, nasadka pudła usuwa stale naprężenia z kilku grup mięśni jednocześnie i pomaga w bardziej zrównoważonej pozycji bojowej.

Rodzaje Czapki

Poduszki ochronne są podzielone na kilka grup naraz na kilku podstawach. Przede wszystkim – w miejscu przywiązania. Są jednostronne, mocowane na górnej szczęce i dwustronne, zabezpieczając obydwa. Wydaje się, że jest bezpieczniejszy niż drugi typ, ale jest bardziej kłopotliwy i znacznie utrudnia oddychanie, na który jest zapewniony raczej mały otwór. Z tego punktu widzenia korzystne jest stosowanie kropli jednorazowego nakładania boksu.

Kolejnym parametrem jest sposób uzyskiwania rowka, w którym zęba "ukrywa". Tutaj przemysł sportowy oferuje 2 opcje:

 1. Standard kapy: płyty są wytwarzane podczas produkcji; Przy zakupie natychmiast gotowy do użycia.
 2. Termoplast – rodzaj obrabianego przedmiotu, który pod wpływem temperatury może podjąć indywidualną formę szczęki.

Pierwszy typ jest odpowiedni tylko dla osób o doskonałych zębach i standardowych szczękach. Profesjonalni bokserzy wolą termoplastyczną nakrętkę do boksu, nawet jeśli wymaga wstępnego przygotowania.

Capa do boksu: jak wybrać

Oprócz pewności co do rodzaju podszewki, należy wziąć pod uwagę szereg wymagań nałożonych na urządzenie.

 1. Kapa do boksu (zdjęcie powyżej) nie powinna być czerwona. Wydaje się, że jest to konieczne, aby zapewnić, że sędzia lub lekarz mogą ustalić w czasie wagę obrażeń w bokserze. Producenci sprzętu sportowego unikają produkcji kapy kolorowej, ale na spektakularne, wystawione bitwy są wykonane i takie.
 2. Kapa nie powinien mieć żadnego zapachu i smaku. Drażnią i zniechęcają, dodatkowo, z upływem czasu, mogą powodować alergie.
 3. "Skorygowany" kapa dla bokserskich nie powinien być czymś, co powoduje bolesne doznania, ale nawet odczuwane jest przez obcy przedmiot w ustach. Nie powinien ingerować w mowę, nie mówiąc już o oddychaniu.
 4. Podszewka jest kupowana zgodnie ze sportem. Na przykład Under Armour nadaje się głównie dla graczy hokejowych, bokser z nią tylko cierpi, a ona nie spełni swojego zadania. Nie zapominaj, że są kapity człowieka, a są kobiety.

Nie oszczędzaj na zdrowiu i kupuj produkty wątpliwych marek. Pokolenia bokserów sprawdzone kapy, produkowane przez firmy Everlast, Venum, Bad boy, Tapout, tytuł Bokserski, Shock Doctor. Ale nakładki z dobrze znanej firmy Adidas nie spełniały oczekiwań, a więc nie jest konieczne kierowanie marką.

Powłoka ochronna "Varka"

Jeśli zdecydujesz się nakryć termoplastyczną na bokserskie, instrukcja wyjaśni szczegółowo, jak powinna być dostosowana do Twoich zębów. Ale w zasadzie są one traktowane w ten sam sposób.

 1. Woda wystarczająco gotuje, aby płytka mogła swobodnie się swobodnie przemieszczać.
 2. Kapa jest zastrzyknięty we wrzącej wodzie przez maksymalnie pół minuty.
 3. Kiedy zdjęta osłona ochładza się, aby nie pozostawić oparzeń, ale jeszcze nie ostygła, jest włożona w miejsce przyszłej "pracy" i szczelnie zaciskana. Zewnętrzna krawędź roluje nad dziąsami komfortem dla osoby noszącej korek.

Jest tylko 20 sekund na wszystko. Jeśli manipulacje są wykonywane zręcznie, a korek ma wysoką jakość, wtedy, gdy zęby są zwolnione, nie upadnie.