666 Shares 3910 views

Gdzie Iwan herbata rośnie na Ukrainie i Rosji

Być może inna roślina nie jest równie popularna wśród ludzi jak Cyprian. Gdzie rośnie trawa wierzby, prawdopodobnie nie tylko wieśniacy wiedzą, ale także mieszczanie idący w naturę. Co tak lubi roślinę? Dlaczego on jest tak zainteresowany? Te i inne pytania zostaną udzielone w artykule.

Nazwa zakładu

Iwan-herbata i kyper-beetle to dwa najbardziej powszechne nazwy tego przedstawiciela flory. Ale w tych miejscach, gdzie Iwan herbata rośnie, często jest przyzwoity i inne imiona. To zależy od regionu, tradycji, zwyczajów związanych z piciem herbaty, gromadzeniem surowców leczniczych, poziomem rozwoju tradycyjnej medycyny.

W związku z tym dzisiaj wiemy o dwudziestu nazwach trawy, którą rozważamy. I każdy z nich jest uzasadniony. Konop z dzikim, scrinch-pluckerem , strażakiem, herbatą z koloru kuril , hrypnyakiem , herbem Iwanowem, dzikim fiołkiem, mateczkiem – to tylko niewielka część listy nazw tej samej rośliny.

Miejsca wzrostu

Strażacy są najpopularniejszymi miejscami, w których rozwija się wierzba-herbata. On "rozwiązuje" tutaj jeden z pierwszych, gdy inne rośliny nie mogą jeszcze przystosować się do nowych warunków istnienia. Ale gdy ognie stają się zarośnięte drzewami i krzakami, Ivan-tea umiera.

Rzadkie lasy i ich frędzle, wzgórza, polany, polany, suche torfowiska, piaskowce – to też ulubione miejsca na Cyprze. Gęsty malinki muszą przyciągać Iwana herbatę.

Gdzie to rosło w Rosji? Nie jest trudne odpowiedzieć na pytanie, ponieważ zakład znajduje się wszędzie. Najbardziej rozpowszechniona była w strefie iglastych i mieszanych lasów syberyjskich i europejskiej części kontynentu. Lokalna ludność jest szczególnie popularna to itan-tea.

Zdjęcie (gdzie ta niesamowita roślina rośnie na Ukrainie , nie wszyscy Ukraińcy wiedzą) potwierdzają, że ulubionym miejscem lasu są górzyste regiony Zakarpacie. Ale czas zbierania liści w celu uzyskania wysokiej jakości herbaty jest tutaj bardzo ograniczony. Wynika to z warunków naturalnych – sucha pogoda jest odpowiednia do zbierania, a dla okresu kwitnienia wierzby-herbata rośnie sezon deszczowy i obfity odpływ.

Nasiona roślin są przenoszone przez wiatr na długie dystanse i zachowują swoje kiełkowanie od wielu lat. Ta okoliczność przyczynia się do szerokiego rozprzestrzeniania się kypreya nie tylko na terytorium Rosji i Ukrainy, ale także na całej półkuli północnej.

Opis instalacji

Iwan-herbata odnosi się do wieloletnich roślin zielnych rodziny Cypridów. Jego wysokość może wynosić od 50 do 150 centymetrów, wszystko zależy od warunków wzrostu. Kwiaty są atrakcyjne, pojawiające się w lipcu-sierpniu. Są różowo-liliowe, zbierane w dużych kwiatostanach, usytuowane w górnej części łodygi. Jesienią w miejscu kwiatowego puszystego owocu, podobnego do strąków, tworzą się. Liście są długie, wąskie, krótkie.

Użycie rośliny

W tych miejscach, gdzie Iwan rośnie, Ludzie od dawna używali go do różnych celów, więc roślina może być nazwana uniwersalną. Medycyna, kosmetologia, gotowanie, pszczelarstwo, życie ludzkie – to są obszary, w których zastosowano niesamowitą trawę.

Kiprej wyróżnia fakt, że dana osoba nauczyła się używać wszystkich części rośliny. Korzenie jedzono surowe i ugotowane. Są też broths i infuzje. Niektóre ludy używały korzeni do produkcji mąki. W pewnych proporcjach zmieszano z mąką pszenną i wypiekano chleb.

W liściach sprayu przygotowuje się wiele napojów. Mogą być również wykorzystane w daniach jako substytut białej kapusty.

Z łodyg rośliny, po specjalnej obróbce, uzyskuje się silne liny, używane w życiu codziennym. Pooh, uformowany po kwitnieniu, zamiast wełny bawełnianej i jako poduszka na poduszki. Tu jest szerokie zastosowanie herbaty Iwan. Zdjęcia (gdzie ta roślina uniwersalna rośnie, omówiliśmy już) pozwala uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

Warto dodać, że wśród indywidualnych przedsiębiorców jest wielu z tych, którzy dzisiaj otworzyli linie produkcji herbaty z liści opryskiwacza. Korzystając ze specjalnego sprzętu i tajemnic technologii produkcji napoju, uzyskują one dobre wyniki. Dzięki temu konsumenci mogą cieszyć się napojem o niezwykłych właściwościach.

Właściwości lecznicze

W tych miejscach, gdzie Iwan rośnie, Nieliczni mieszkańcy wątpią w jego właściwości lecznicze. Od czasów starożytnych roślina była stosowana w medycynie ludowej jako lek przeciwzapalny.

Iwana-herbata jest zalecana do normalizacji receptur krwi, procesów metabolicznych. Napoje wykonane z kipreya zwiększają ilość mleka w matek karmiących. Ponadto, ivan-herbata ma działanie moczopędne, cholerne, przeczyszczające.

Preparaty przygotowane na bazie sprayu mogą wywierać działanie przeciwutleniające. Takie leki są zawarte w programie mającym na celu przywrócenie organizmu po chemioterapii lub radioterapii.

Dane współczesnych badań mających na celu zbadanie składu chemicznego części roślin mogą wyjaśnić pozytywny wpływ tych, którzy spożywają Iwan herbatę otrzymują.

Warunki zbierania

Jakie zasady należy kierować podczas kiprei (wierzba-herbata)?

Tam, gdzie rośnie roślina, należy najpierw zwrócić uwagę. Zbieranie tylko tych okazów, które rosną w ekologicznie czystych obszarach.

Wyłączona kolekcja w pobliżu koleje, autostrady, przedsiębiorstwa przemysłowe. Najwyższej jakości surowcem jest ten, który gromadzi się na zboczach gór.

Podczas aktywnego kwitnienia konieczne jest magazynowanie ziół leczniczych. Przede wszystkim pożądane jest "zebrać dokumentację" w sprawie tego przedstawiciela świata roślinnego. Po pierwsze, musisz wiedzieć dokładnie, jak wygląda trawa, aby nie mylić pożądanego łodygi z innymi "krewnymi". Pomogą zrozumieć, co wygląda jak wierzba-herbata, zdjęcie. "Gdzie rośnie Kiprej? "- pozycja nr 2 na liście żywotnych pytań początkującego zielarza. Ale nie wystarczy wiedzieć o zasięgu jego siedliska. Bardzo ważne informacje dotyczące czasu kwitnienia trawy. W południowych regionach okres ten przypada na czerwiec-lipiec. Na północy – od sierpnia do września.

Ponadto kolekcja jest wyłączona z powodu deszczowej pogody i podczas odwadniania. Dzięki temu, w niektórych regionach czas zbierania wierzby-herbaty jest znacznie skrócony.

Dziś aktywnie odżywia się stare rosyjskie tradycje związane z piciem herbaty, korzystaniem z zagranicznych roślin i tymi, które rosną w ojczyźnie, w naszym przypadku w Rosji. Ivan-tea nie jest ostatnim miejscem tutaj. Napój, zaparzony na zioła, jest nie tylko smaczny, ale także niezwykle przydatny.