559 Shares 3711 views

Arctic ryba dorsz, mieszkaniec północnych mórz

Pomimo pozornej martwoty, zimnym i surowym, morza Północnego Oceanu Arktycznego, podobnie jak Ocean Arktyczny, są domem dla wielu organizmów żywych. Począwszy od jednokomórkowych i planktonu dla dużych ssaków.


dorsz polarny

Nie tylko w tym zimnym krawędzi zajmuje Arctic dorsza (łac. Sajka), małe ryby pelagiczne rodzina dorsza, który jest również nazywany dorsza polarnego. Ten rodzaj ryb nie lubi ciepłą wodę i preferuje dość niską temperaturę: minus lub bliska 0 stopni Celsjusza.

Gdy temperatura wód oceanicznych i morskich wzrośnie do +5, Arctic dorsza są zazwyczaj już nie występuje. W okresie letnim, to kochający zimno ryby wolą zatrzymać się blisko krawędzi lodu, głównie w Kara i Morza Barentsa.

Zastanawiam się, gdy ryba mieszka Arctic dorsza. Ona pływa na północ od innych gatunków ryb w 85 stopni szerokości geograficznej północnej. Tak niskie temperatury są łatwe do wykonania, dzięki obecności w organizmie, a mianowicie w układzie krążenia glikoproteiny AFGP, co zapobiega ryby przed zamarzaniem.

Jej efektem jest to, że dosłownie otula kryształy lodu, nie pozwala im się rozwijać, tak, że ryby nie zamarza i nie stać się kawałek lodu. Arctic cod uwielbia pływać nie tylko na wodach przybrzeżnych, ale także na otwartym morzu, głównie pod kry i góry lodowe.

Preferuje górnych warstw wody, małej odnawiane z roztopionym kry. Saika no głębinowych ryb i 500-900 metrów poniżej powierzchni morza nie jest obniżona. Utrzymywane owce i migracji, jak większość szkolnego ryb, pionowy, rano i wieczorem, leży na dnie, a dzień i noc pływa w całej kolumnie wody.

wygląd

Arctic dorsza wygląda dość nijaki, wydłużony cienki ciała, brązowo-szary na górze i srebrzyste poniżej, z żółtym (a czasem fioletowy) odcień. Duża głowa i duże wybrzuszenia oczy, dolna szczęka pchnięcie do przodu, co daje mu rodzaj komiksu. Ona szybko płynie przez strukturę ciała, która służy jako pomoc w odzyskiwaniu jej z jej kochanków regale.

Arctic dorsz, ryba-przeżył. Średnia długość życia w jej 6-7 lat. Na północnych szerokościach geograficznych jest to dużo. Długość (jest to najmniejsza z rodziny Gadidae) dorosłych osiągnąć 27-30 cm u niektórych osób, a może osiągnąć 40 cm i waży mniej niż 250 gramów.

Żywność dla mieszkańców północnej

Arktyka cod żywią? Ryby wolą fitoplankton, zooplankton, małe skorupiaki, narybek innych ryb. Saika – ważnym ogniwem w łańcuchu pokarmowym na Oceanie Arktycznym. Jako główny konsument plankton oceaniczny, służy jako podstawowy pokarm dla ptaków wodnych, fok, Narwale, belugas, niedźwiedzie polarne i lisy arktyczne lisy, innych ryb mięsożernych.

Arctic dorsza z wody podczas burz, jest pokarmem dla zwierząt lądowych. Jego mięso dieta, wysoka wartość odżywcza, ale ze względu na jego niską smakowitość (twarde i wodnisty), Arctic dorsz nie stała się popularna ryba handlowa. Ale to jest dobre dla przetwarzania i produkcji mączki rybnej, konserwy w oleju i sosie pomidorowym, suszenia i wędzenia, do produkcji pasz dla zwierząt.

Wraz z nadejściem jesieni arktycznego dorsza na manowce w dużych stadach i porusza się na zachód i południe, dopłynąć do brzegu, co pozwala nam zaobserwować nagromadzenie ryb w strefie przybrzeżnej oraz w ujściach rzek. Ten okres od października do marca, w okresie tarła dorsza w Arktyce.

Równocześnie zaczyna Zhor jak rybacy powiedzieć, i to jest wędkarstwo, choć ryby i nie różni się znakomity smak. Głównym połów odbywa się w Barentsa i Białych Mórz.

tarło

Tarła na bochenki występuje w temperaturach poniżej zera stopni Celsjusza, ale to nie jest krytyczna, ponieważ kawior z jej odporne na zimno i zmiennym. Meczet od 7000 do 60 000 jaj dorsza polarny. Ikra ryb, płynie z powrotem do morza, czasami pływanie daleko w ustach i dolnym biegu rzek.

Jej jaja dryfuje 3-4 miesięcy i jest rozłożona na dłuższą odległość od tarlisk. Malki również pojawić dopiero w kwietniu, maju, ale Arctic dorsza rośnie szybko i osiągnął już w wieku trzech do średnio 17 centymetrów długości. Dodawanie dalej co roku o 2-3 cm, osiąga swoje maksimum po 6-7 latach.

Arctic dorsza dojrzałość seksualną osiąga średnio do czterech lat, a ikra głównie raz w życiu. Narybek żywi się płytkim oceanem i planktonu morskiego. Wraz z rozwojem młodego narybku zaczyna polować na inne ryby i drobnymi rybami.