226 Shares 2003 views

Historia kryształu górskiego: w jaki sposób i do jakiego zastosowania?


Wielu z nas pamięta czasów sowieckich kryształowymi żyrandolami, że nasi rodzice nie tylko skarb. Oczywiście, dziś jesteśmy bez większego niepokojem odnoszą się do przedmiotów wykonanych z kryształu górskiego, ale nie można zaprzeczyć ich piękno.

Kryształ – jedna z wielu odmian kwarcu, który jest chyba najczęstszym mineralnej na naszej planecie. Jest dymu, żółty i różowe wzory, jak również rzadkie czarne kryształy, które są nazywane morion. W skrócie, rodzaje kryształu górskiego są niezwykle zróżnicowane i liczne obszary zastosowań.

Co sądzisz poszedł od nazwy tego minerału? Grecy dali mu krystallos nazwę, która języku rosyjskim znaczy „lód”. Język jest znacznie bardziej prozaiczny chemia. Kryształ – dwutlenek krzemu.

Jak już wspomniano, jest bardzo powszechne, ale ponieważ nie są depozyty na całym świecie. Jako taki sam sposób jak zwykły, ale nie mniej piękne rzeczy?

Wszystkie osady kryształu powstaje podczas procesów magmowych gdy stopiona skała chłodzi obecności tlenu. Ponadto geolodzy i hydrotermalna opisanego rodzaju schematu: to jest, gdy gorący roztwór zasadowy, sole nasycone krzemu stopniowo odparowano w wysokich temperaturach i przy dostępie tlenu. W tym przypadku liczba wariantu kolory krystalicznie serii znacznie więcej.

Aby wyodrębnić kamień zaczął starożytności. Oczywiście, na początku nie było nawet kopalnia odkrywkowa i. Rzadko kawałki kryształu, bardziej jak zwykły brukowiec znaleźć w mieliznach rzeki, która płynęła spod lodowców. Kawałki popękane i polerowane.

Historycy i antropolodzy twierdzą, że skała mineralny kryształ odgrywał rolę w ewolucyjnym rozwoju człowieka.

Potrzebne, aby poradzić doskonałą koordynację ruchów, dobrego rozwoju umiejętności motorycznych i prawdziwie anielską cierpliwość: polerowane produktu z pasty z drobnego piasku, za pomocą grubej liny z włókien roślinnych.

Od czasów starożytnych wiadomo, że po polerowaniu pierwszy nieokreślony kamień, który po raz kolejny i nie będzie wyglądać nabywa uderzająco podobny do diamentu. Używa tej właściwości nie tylko dla dobrych celów: do tej pory na całym świecie rozproszonych podrabiane mistrzami zaangażowany podstawienia drogiej biżuterii diamentów na ich namiastki kryształu górskiego.

Ale w czasach starożytnych, wykorzystanie tego minerału nie był tak brudny. Obiektywy z nim wykorzystane starożytnych metalurgów, stając się pierwszym w historii eksperymentów na wytapiania metali netto, a Tybetańczycy wykorzystywane wypolerowanych kawałków kryształu cauterize rany, płynący przez nich skupia promienie słoneczne. Korzyści zawiera nie tylko efekt termiczny: materiał ten jest całkowicie przesyła promieniowanie UV, który jest również szkodliwy wpływ na patogeny. Nic więc dziwnego, że kamień Rhinestone powszechnie używane przez kapłanów, pominięcia jego rytualnych misy i kubki.

Notorycznie w tym względzie, Azteków i innych starożytnych ludów Yucatan: Wiele z narzędzi, które są cięte wciąż żywych więźniów zostały wykonane ze względu na niego.