796 Shares 2301 views

Kiedy zaczyna się wiosna na Słońce? Jak w dawnych czasach i zostały ustalone, aby uczcić tę datę?

Prace naszych przodków było w dużej mierze związane z uprawą ziemi. W rolnictwie, wiele prac przeprowadzono raz w pewnym okresie. Ominąwszy właściwy czas na sadzenie lub przetwarzania może pozostać bez zbiorów.


Rolnik zaplanowane i przeprowadzone prace rolną zgodnie z porami roku. Dla niego to było bardzo ważne, aby określić czas wystąpienia danego sezonu, zwłaszcza podczas przygotowywania i prowadzenia siewu.

Wcześniej ludzie nie mają głęboką wiedzę o astronomii i matematyki, tak określona, gdy zaczyna się wiosna, Słońce Długoterminowe obserwacje ruchu planet, doświadczenia przodkowie, analiza zjawisk fizycznych dała dobre rezultaty. Dokładność określania pór stale rosła.

równonocy wiosennej

Astronomers spełniają nadejście wiosny, wiosenne wiosennej. W tym okresie, słońce wychodzi z południowej półkuli Ziemi i przesuwa się w kierunku północy. Promienie słoneczne padają pionowo na równiku. czas trwania dzień równa noc. Sunrise występuje dokładnie na wschodzie i zachodzie słońca – ściśle na zachodzie. Tak astronomiczna wiosna przychodzi na półkuli północnej i południowej półkuli astronomiczna jesień nadchodzi.

Uważna obserwacja nieba w starożytności doszedł do skutku. Astronomowie nauczyli się dokładnie określić liczbę równonocy wiosennej na dłuższy czas, jak w przeszłości, jak iw przyszłości. Przedział czasu od jednego wiosennej równonocy (jesień) przed następnym nazywany jest tropikalny roku. On jest o 365.2422 dzień słonecznych. Ze względu na obecność części ułamkowej w wysokości dnia słonecznego, Równonoc przychodzi za każdym razem w innym czasie, przenosząc rok przez 6 godzin wcześniej.

Dodatkowe dni w roku przestępnym, aby zrekompensować niedokładności kalendarza juliańskiego. Gregoriański jest uformowana tak, że daty równonocy na przestrzeni lat nie ulegają zmianie.

Nadszedł czas, aby romantyków i miłośników

Wiosna – jedna z najlepszych porach roku dla romantycznych ludzi. Pojawienie się jej szczęśliwym obfitości światła, świeżego powietrza i powitalną ocieplenia. Przyroda budzi się ze snu zimowego, awake zwierzęta w ich norach i jaskiniach, wszystkie procesy życiowe odbywają się w pełni i intensywnie.

Wiosna rozpoczyna się natychmiast po zimie, a kończy się wraz z nadejściem lata. Ale określenie, z dowolnej liczby zaczyna się wiosna, to nie jest łatwe. Fakt, że w różnych dziedzinach wiedzy są jej definicja wiosny. Następujące rodzaje pojęć:

– kalendarza;

– astronomicznych

– klimat;

– fenologicznych.

kalendarz wiosna

Wiosna – jest to okres przejściowy. W tym czasie wzrosła wzrosty temperatury dziennej, bardziej aktywne stworzeń i roślin.

Wiosna kalendarz składa się z 3 miesięcy. Marzec, kwiecień, maj – miesiące wiosenne na półkuli północnej. W południowej wiosny rozpoczyna się we wrześniu i kończy w listopadzie.

Na poziomie gospodarstwa domowego, przybycie sprężyny zależy od kalendarza. W prawdziwym życiu, to nie podlega wiosna przychodzi wcześniej i w południowych regionach, aw północnej późno.

astronomiczna wiosna

Ten termin ukuty astronomów. Wchodzi on w jej postaci własnej, w dniu, kiedy wiosna rozpoczyna się w słońcu. Na półkuli północnej stanowi ona 20 marca (21), po przeciwnej stronie Ziemi jest unikalnym zjawiskiem obserwowanym 22 (23) września. Koniec astronomicznej wiosny do przesilenia letniego.

klimat wiosny

Początek wiosny klimatu zależy od średniej temperatury dobowej. Jeżeli średnia temperatura jest stabilna przekracza 0 stopni, sprężyna przychodzi inaczej – jest opóźnione.

W strefie centralnej Rosji wiosną przychodzi pod koniec marca. Na obszarach o zimnym klimacie nie ma lato klimatyczne, więc wiosna łączy się z upadku. W południowych regionach, wręcz przeciwnie, jest klimat zimą i wiosną, zbyt wyczerpany spadać.

fenologiczny wiosna

Począwszy fenologicznego sprężynę rozważyć podczas topienia śniegu (tworzenie rozmrożone w tej dziedzinie). Końce sprężyny początek lata, który jest określony przez kwitnieniem dzikiej róży.

W świecie roślinnym botaniki określić początek wiosny na początku ruchu soku z klonu.

Nowoczesne święta i wiosna równonoc

Gdy wiosna zaczyna się od Słońca, przychodzi astrologów wakacyjnych. Oni świętują go na 20 marca. Nieoficjalne święto, ale odbywa się corocznie na całym świecie przez ludzi, którzy nie są obojętni na astrologii.

Równonoc wiosenna – jedno z ulubionych świąt w Japonii. Chociaż nie jest to święto religijne, jest ściśle związana z tradycją starożytnych religii Japonii. W tym okresie kwiatów wiśni, Japończycy odwiedzają groby zmarłych.

W starożytnej Persji, święto nazywa Nouruz. Znacznie później został uznany przez islam. Jest to święto narodowe w Iranie. Świętując Nouruz rozprzestrzeniać w Azji Środkowej, na Kaukazie, w północno-zachodnich Chinach, a nawet na Bałkanach.

Bahaicka religia mają także Holiday Navruz. Zawsze zaczyna się od świtu dwudziestego marca.

Równonocy wiosennej jest czczony w islamie. W Nizari to święty dzień.

W Egipcie święto nazywa Sham-el-Nessim. W dawnych czasach, to zbiegło się z początkiem astronomicznej wiosny. Później termin świąteczny został przeniesiony na poniedziałek wielkanocny. W Egipcie, jest to święto narodowe, które jednoczy całą populację kraju.

Najważniejsze święto w chrześcijaństwie – Wielkanoc. Jest on obchodzony co roku w różnych momentach. Jednak data święta jest obliczana przez księży od dnia, gdy wiosna zaczyna się w słońcu.