431 Shares 8678 views

Jak podłączyć bluetooth na laptopie. Instrukcje krok po kroku.

Prawie wszystkie laptopy, które możemy znaleźć na półkach sklepów z technologii komputerowej, wyposażony w Bluetooth. Jest to urządzenie, z którego informacje mogą być wymieniane z różnych urządzeń cyfrowych. Jest to bardzo wygodne, bo teraz i tabletki i telefon, a kamery są wyposażone w funkcję połączenia bezprzewodowego. Wielu nie wiem jak podłączyć bluetooth na laptopie, a czasem nawet nie może zrozumieć, czy to w ogóle. Ten artykuł z pewnością pomoże zrozumieć.

Jak podłączyć bluetooth na laptopie?

1. Po pierwsze, upewnij się, że masz. Zwykle oznacza naklejkę z literą B i oznakowane „Bluetooth” na laptopie.

2. Tak więc, połączenie bezprzewodowe jest nadal istnieje, a teraz musi być włączony. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • naciśnij klawisz F6 lub Fn + 6;
  • kliknij dwukrotnie ikonę Bluetooth i kliknij „Włącz” przycisk.

3. Teraz trzeba się upewnić, że jest aktywny. Włączanie funkcji Bluetooth innego urządzenia, takiego jak telefon. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, laptop powinien zobaczyć telefonu jako odkryta urządzenia.

4. prowadzi się przez urządzenia parowania. Laptop i telefon może zażądać kodu, nie martw się – nie ma nic się martwić. Hasło można wymyślić samemu, najważniejsze – aby wprowadzić to samo na obu urządzeniach.

5. Wprowadzenie do wymiany plików.

Więc można włączyć bluetooth Acer i Samsung laptopa. Ale jako modele Lenovo, wszystko jest trochę inaczej. Bluetooth jest włączona w menu „Start”. Musi wybrać „Wszystkie programy”, potem „Dodatki” i „File Transfer”.

Jak podłączyć zestaw słuchawkowy bluetooth do laptopa?

Zdarza się, że nie można podczas komunikowania się ze Skype ciągle siedzieć przed monitorem. Więc co zrobić w tej sytuacji? Jak komunikować się z kimś? Odpowiedź jest prosta – używać zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Krok po kroku:

1. Tak, jak podłączyć bluetooth na laptopie już znasz, więc szybko uaktywnić ikonę Bluetooth.

2. Teraz musimy włączyć zestaw słuchawkowy w tryb parowania. Jak określić prawidłowy tryb? Bardzo proste – dioda LED na zestawie słuchawkowym bluetooth musi bardzo szybko migać.

3. Kliknij ikonę Bluetooth na pasku szybkiego dostępu, w wyświetlonym oknie wybierz zakładkę „Ustawienia”. Tutaj konieczne jest, aby umieścić kleszcza w „Discovery”, aby umożliwić urządzenia Bluetooth, aby zobaczyć swój komputer.

4. Kliknij na zakładkę „Devices”, a następnie kliknąć przycisk „Dodaj”.

5. Pojawi się okno „Połączenie Bluetooth Wizard” przed sobą, gdzie trzeba umieścić kleszcza przed rzeczą, stwierdzając, że urządzenie jest już zainstalowana. Teraz możesz kliknąć „Dalej”.

6. Z listy znalezionych urządzeń wybierz nasz zestaw słuchawkowy Bluetooth, klikamy „Dalej”.

7. W punkcie, w którym mówi się o klucz, wprowadź „0000” i kliknij „Dalej”.

8. Gdy urządzenia są sparowane, można kliknąć przycisk „Finish”.

Jeśli wykonane prawidłowo, to przed tobą powinien zobaczyć okno ustawień zestawu słuchawkowego Bluetooth. Tutaj też trzeba będzie wykonać kilka prostych kroków:

  1. Wybierz opcję, która odnosi się do urządzenia bez osobistego wyświetlaczu zestawu słuchawkowego, a następnie „Next”.
  2. Zauważmy, że będziemy używać tego urządzenia do komunikowania się ze Skype w zasadzie, i kliknij przycisk „Zakończ”.

Pozostaje tylko wyregulować sam program Skype. Aby to zrobić, uruchom go, a następnie wybierz „Narzędzia”, następnie „Opcje …”, wybierz „Ustawienia dźwięku” i wybierz „Audio Output” i „Audio In” zestaw słuchawkowy Bluetooth. Zapisać ustawienia. Cóż, dzięki artykule, teraz wiesz jak podłączyć bluetooth na laptopie i skorelować go z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego.