831 Shares 3564 views

Aby włączyć funkcję Bluetooth na laptopie


Właściciel laptopa w pierwszej kolejności wartości ruchliwości z urządzeniem elektronicznym, który towarzyszy mu w podróży służbowej i podróży, można z nim pracować i bawić się z dala od domu, bez konieczności martwienia się o druty, jak w przypadku komputera domowego. Jeśli potrzebne jest połączenie z Internetem, wystarczy, aby dowiedzieć się, jak włączyć Bluetooth na swoim laptopie i zapewniać dostęp do sieci przez nią.

Jak podłączyć laptopa do internetu

Oczywiście, można użyć modemu 3G, ale opcja ta jest zbyt drogie w wymiarze finansowym do komputera mobilnego. Jest to dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie jest dostępny telefon komórkowy, który obsługuje takie związki jak EDGE lub GPRS. Jeśli korzystasz z funkcji Bluetooth, nie trzeba zapłacić dodatkową opłatę za usługę, jak to ma miejsce z modemem. Wystarczy wybrać plan taryfowy, który jest tańsze koszty. Jeśli masz zamiar włączyć Bluetooth na swoim laptopie, można nie tylko zaoszczędzić pieniądze w Internecie, ale także pozbyć się bałaganu.

Konfiguracja Bluetooth w telefonie komórkowym – instrukcje

Przede wszystkim, trzeba przetestować połączenie w telefonie. Aby upewnić się, że można wysłać MMS. Jeśli komunikat nie zostanie przyjęta, konieczne jest, aby zadzwonić do operatora i uciec z nim na ustawieniach SMS.

Aby uaktywnić funkcję Bluetooth w telefonie komórkowym trzeba wejść do menu, a następnie – „Aplikacje”. Znajdź tam Bluetooth, jego opcje, „Ustawienia”. Wybierz włączyć lub wyłączyć tę funkcję.

instrukcja

Wybór sposobu, w jaki sposób włączyć Bluetooth na komputerze przenośnym, które można napotkać tylko dwie opcje. Albo będzie on zintegrowany z komputerem, a następnie przełączać się będą prowadzone przez naciśnięcie klawiszy Fn + F3 lub przycisk z symbolem anteny. Albo trzeba będzie kupić adapter Bluetooth i podłączyć go za pomocą kabla USB. Adapter – mała płyta rozmiar, który jest zainstalowany w komputerze, a to niekoniecznie jest w nim obecny. Aby ustalić, czy jest ona dostępna, należy pobrać i zainstalować na swoim komputerze AIDA64. Następnie wybierz z menu „Devices”, „na urządzeniach z systemem Windows”, a w oknie, kliknij na „jednostkach Bluetooth” i wybierz kategorię adapter Bluetooth. Potrzebny będzie również specjalne narzędzie do montażu połączeń bezprzewodowych.

Po podłączeniu Bluetooth w dolnej części ikony na pulpicie pojawi. Aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Bluetooth na komputerze przenośnym, wystarczy postępować zgodnie z propozycją zarządu. Razem ze związkiem o ikonie na komputerze zostaną ustawione dla sterownika modemu. Konieczne jest, aby kliknąć na ikonę prawym klawiszem myszy, a następnie wybrać, aby dodać urządzenie. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji. W trakcie jej telefon komórkowy prosi o pozwolenie na podłączenie do komputera. Za każdym razem należy potwierdzić połączenie.

Przed włączyć Bluetooth na laptopie, upewnij się, że jest włączony w telefonie komórkowym, w przeciwnym razie kreator instalacji na komputerze nie wykryje urządzenie. Aby zapewnić skuteczność związku, możliwe jest, aby przenieść słuchawkę bliżej do laptopa. Na komputerze, należy sprawdzić, czy urządzenie zostało wykryte wcześniej. Za to, co jest konieczne, aby wejść w menu „Start” i otwórz go w „Urządzenia i drukarki”. Kliknij na ikonę telefonu, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz menu pop-up "Dial-Up" i "Tworzenie połączenia dial-up". Następnie należy wybrać z listy dowolny modem.

Następnie należy podać numer telefonu komórkowego. Aby uzyskać więcej informacji o ustawieniach trzeba wiedzieć do sieci komórkowej. Po kliknięciu na „Połącz” połączenia. Nie zapomnij, aby potwierdzić zgodę wnioski telefoniczne do podłączenia do komputera. Informacja ta jest istotna dla maszyn z systemem Windows 7.

Teraz bada wskazówki wniosków, można złożyć wniosek, że problem, jak włączyć Bluetooth w laptopie nie jest taki skomplikowany i postępując zgodnie z instrukcjami, można znacznie uprościć swoje życie.