673 Shares 3059 views

Co zrobić, jeśli po włączeniu laptopa czarny ekran


Jeśli laptop nie wchodzi w interakcje z wami, co się dzieje, może być wiele przyczyn. Gdy laptop jest włączony na – czarny ekran, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na części sprzętowej niego. Na przykład, przycisk zasilania nie zamyka obwód elektryczny nie powiodło się jeden lub więcej Mikrokontrolery na płycie głównej, spuchnięte kondensatory, wadliwego urządzenia lub przenośnego źródła zasilania – baterię.

Należy zauważyć, że te problemy nie zawsze wymagają interwencji specjalisty. Podczas uruchamiania laptopa czarny ekran może wskazywać awarii zarówno sprzętu i oprogramowania natury. Cokolwiek to było, powinien jasno wiedzieć, co może się nie udać.

Jak rozpoznać problem i rozwiązać go w odpowiednim czasie

Kiedy widział podczas uruchamiania laptopa czarny ekran i brak linii bitowych, bateria nie zasila jego komponentów. W tym przypadku, należy umieścić baterię na opłaty za półtorej godziny.

W poważniejszych sytuacjach, akumulator może być uszkodzony i nie działa prawidłowo. Jeśli tak się stanie, trzeba ostrożnie odłączyć go usuwając plastikowe zaczepy, a następnie podłącz bezpośrednio zasilanie. Po wyjęciu baterii, należy najpierw odłączyć laptopa, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem elektrycznym.

Może być również odwrotna sytuacja: bateria jest stabilny, a zasilacz jest uszkodzony. Aby to ustalić, należy umieścić baterię na opłaty. Jeśli zasilanie sieciowe działa normalnie, ale wskaźnik ładowania „ciche”, chcesz sprawdzić żarówkę.

Aby to zrobić, należy wyjąć baterię z gniazda przenośnego urządzenia, bez odłączenia wtyczki z gniazda należy zamknąć bloku łącznikowego i małą żarówka gniazdo 3-5 watów. Działanie to będzie wydać w ręce na zużyte rękawice gumowe. W przypadku braku żarówki żarowej, sprawdź przewód. Może gdzieś wzdłuż uszkodzonej izolacji i przewodów wewnętrznych żył zmuszany przez. Ten przewód należy natychmiast wymienić. Współczesne zasilacze umożliwić kabli wymienić prostą ekstrakcję poprzedniego odpowiedniego złącza.

Jednakże, jeśli obserwuje się widoczne uszkodzenia drutu (istnieje podejrzenie wystąpienia awarii urządzenia), kontakt z serwisem. Diagnoza i ewentualnie naprawić wewnętrzne części zasilacza powinny być przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie.

Gdy laptop czarny ekran. Być może nie pobudza przycisk zasilania

Aby sprawdzić serwisowania samego przycisku, to zdemontować górną część panelu. Co do zasady, nie trzeba rozbierać laptopa całkowicie do tego.

Następnie należy sprawdzić, czy przycisk jest normalnie ładuje i zamyka współpracę. Takie prace powinny być wykonywane lub posiadające wiedzę Elektrotechniki i umiejętności z lutownicą lub pod nadzorem mistrza naprawy układów elektronicznych.

Po włączeniu na czarnym ekranie notebooka, a przycisk nie łączy kontakty, konieczne jest odlutować i wdrożyć taką samą baterię. Pod koniec pracy nie zapomnij przykręcić demontażu pokrywy.

Płyty główne problemy

Innym częstym powodem, że gdy ekran laptopa jest czarny i nic nie jest wyświetlany – problem z ekranu lub płyty głównej. A jeśli sprawdzanie monitora wymaga specjalistycznej wiedzy, niektóre elementy wymienne płyta może być kolejno rozłączyć. Następnie sprawdzić laptopa operatywność bez elementu.

Ograniczenia mają zastosowanie tylko do procesora, który jest głównym ogniwem sprzętu. Maksymalny, który może być określona – brak niezbędnej pastą lub odprysk centralnego rdzenia (krystalicznej). Może to być również uszkodzona, jeżeli nie teplovyvodyaschy chłodnica wody chłodzącej.