316 Shares 5201 views

Co może zastąpić proszkiem do pieczenia: alternatywne metody wytwarzania bujnej testu

Dlaczego i jak ciasto podczas pieczenia zamienia się w powietrzu słodką bułkę, przyjemny delikatny smak i miękką teksturę? Cała sprawa okazuje się być magiczne bąbelki powietrza, dzięki czemu wyroby cukiernicze się bardzo lekki i gąbczasty. Co trzeba być obecny w pieczeniu małe „balony”? Tylko nie zapomnij dodać do ciasta podczas mieszania proszek do pieczenia i gwarantuje sukces! A jeśli proszek do pieczenia może być zastąpiony przez drożdży lub innych specjalnych mieszanek? Odpowiedź na to i inne pytania można znaleźć w tym artykule.

Jak i co może zastąpić proszkiem do pieczenia? Home-gotowania proszku

W przypadku braku tej części można stosować i inne związki o podobnych właściwościach. Jak i co może zastąpić proszkiem do pieczenia? Niech najpierw zrozumieć tajny działanie proszku do pieczenia. W jego skład, jest to dość proste. Magiczne sucha mieszanka składa się z trzech części: sodowym, kwasem (na ich proszków import zwykle obecny kilka gatunków) i wspólne dla mąki pszennej. W przypadku mieszania ciasta, gdy jest mokra, że łączą się w reakcji uwalnia się dwutlenek węgla. W rezultacie nasycenia zachodzi, na przykład, masa Pirozhkova tworzy pęcherzyki powietrza.

Postaraj się gotować w domu podobną mieszankę. Dla części równe jednemu saszetka stosu rozsadzający mieszanka 1 łyżeczka niekompletny przesianej mąki pół łyżeczki suchy soda do pieczenia i ¼ łyżeczki niezwykłego kwas cytrynowy kryształ. Wymóg obowiązkowy – zastosowanie wszystkich elementów w formie suchej, lub reakcji pęcherzyk wystąpić wcześniej.

Dla bujnej pieczenia podczas każdej fazy pracy i jak można zastąpić proszkiem do pieczenia? Różne warianty „musujących” mieszaniny

Innym sposobem na przygotowanie domowych proszek do pieczenia jest tzw gaszenie soda. Z tego, co może być mieszany? Można użyć dowolnego ciekłego środowiska kwaśnego. Najczęściej w roli „pop” działa ocet, gotowane w tradycyjnych proporcjach. 9% CI Odpowiednie roztwory gotowe do użycia albo rozpuścić wodę Istotą (przygotowany bezpośrednio przed ugniatania). Aby to zrobić, weź 1 łyżeczka kwasu octowego i 20 łyżeczki zimnej przegotowanej wody. Uzyskany roztwór o stężeniu 6% octu etylu i może być stosowane do mieszania z napojem.

Innym możliwym kwas jest rzutem świeży sok z cytryny. Wygaszanie jest zawsze wykonywany na końcu ciasta. W tym celu, na przykład, bez zjeżdżalni 1 łyżeczka sodowy umieszcza się w naczyniu, wlać 1 łyżkę zwykły ocet lub taka sama ilość soku z cytryny. Pieniący masa natychmiast wprowadzić do ciasta w ostatniej fazie jego ugniatania, aby zachować jak najwięcej lekkości i lekkości.

Co może zastąpić proszkiem do pieczenia: Stosowanie drożdży

W przypadku braku proszku do pieczenia wiele gospodyń domowych są często całkowicie zmienić przepis. Co jeśli nie ma proszku do pieczenia? Co może to i w jakiej ilości zastąpić? na sucho lub na mokro drożdże mogą być użyte do wypełnienia masę powietrza ugniata. Pierwszym z nich jest znacznie wygodniejsze w użyciu. Działają szybko, bardzo praktyczne w użyciu. Zazwyczaj są one wstępnie z małą ilością mąki, a następnie wprowadza się do ciasta. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ich – moczenie w cieczy, według receptury (woda, mleko lub jogurt) przez pewien czas dla spęcznienia. Wet drożdże w postaci brykietów nie jest tak łatwo. Po pierwsze, trudno jest dokładnie ustalić właściwą masę. Po drugie, będzie to znacznie wydłużyć czas gotowania pieczenia. Pomimo wszystkich wad przy wymianie proszek do pieczenia na drożdżach, jest jedna ogromna zaleta – zagnieść ciasto okazuje niezwykle przestronne i gotowych produktów – bujne i pyszne!