659 Shares 3881 views

Spożywać egzotyczne: jak jeść mango

Dawno już minęły czasy, kiedy na pomarańcze, cytryny, mandarynki w sklepach podszyte linii metr, a na drugiej „zagranicznym” owoców i warzyw mieliśmy bardzo mgliste pojęcie, zaczerpnięte z filmów i książek. Przy obecnej obfitości spożywczy ktoś nie zdziw plastry ananasa na stole, którego ziarna granatu, plastry kokosowy, awokado lub banana. Jednak czasami, kupując jedną lub inny egzotyczny produkt, my znajdujemy się w impasie: co z nim zrobić i jak to jest?

Pozwolić mi przedstawić: mango!

Tak więc, tropikalny owoc mango. Jego ojczyzna – Indie i Pakistan, a mango obraz zawarte w ich symboli narodowych. Istnieje wiele odmian kultury, jedzenie spożywane kilka odmian, ma przyjemny smak i korzystne właściwości. Gładką błyszczącą skóry i ukrywanie przyłączone mięsa strukturę włókien rdzenia. Sam owoc duże, o wadze do 2 kg. Skórka czerwone, żółte lub jasnozielona. Wewnątrz mango (na zdjęciu) pokazuje kości, duży i solidny.

Jedzenie jeść mango

Dowiedzieć się, jak jeść mango, po prostu. Przede wszystkim, można jeść owoce w różnym stopniu dojrzałości. Oczywiście najsmaczniejsze – sprowadzają się do „stanu”, ale nie perespevshie z miąższu miękkim, nie włóknistej, żółte i pomarańczowe odcienie. Zielony owoc smakuje jak wapno. Jest całkiem możliwe, aby położyć plastry w herbacie zamiast zwykłej cytryny. Przydatne i niedojrzałe mango. Przydatne właściwości nawet w nadmiarze. Przede wszystkim, jest to dla nas tak cenne pektyny. Na dojrzałych owoców jest znacznie mniej niż w zieleni. Przydatne kwasy: bursztynowy, kwas cytrynowy, kwas szczawiowy i kwas jabłkowy. Przy okazji, dzięki ich obecności, sok z mango można zakwasić barszcz lub posypać sałatki, dodać kilka kropli sosów. Bogactwo witaminy C jest lepszy zielony wapno owoce i cytryna. Absolutnie „bomba witaminowa” z witamin B mango już uzyskano dwie opcje , jak jeść mango.

Po drugie, z dojrzałych owoców. Są one klasyfikowane jako zawierające węglowodany i gromadzą się te substancje, jak osiągnąć pełną dojrzałość. Dojrzałości można określić zapach: od gotowych do jedzenia owoców jest on wystarczająco silny, o przyjemnym aromacie. Przejrzałe owoce zapach nie jest tak delikatne i słodkie. Przed jeść mango starannie powąchać!

Dojrzałe owoce są tak słodkie, że smakuje jak miód naturalny. Jest to wspaniała uczta, zjeść deser lub bez powodu – to przyjemność! Ze stopniem dojrzałości ilości witamin w owocach tylko rośnie. Na przykład witamina A ma korzystny wpływ na wzrok i jest obowiązkowa dla chorób oczu. Jeśli regularnie korzystają z naszych „egzotycznych” żywności może być zdrowe wzmocnić odporność, chroni przed różnymi chorobami i infekcjami wirusowymi związanych z przeziębieniem, zachować kształt mięśnia serca i cieszyć się życiem!

Ci, którzy nie wiedzą, jak jeść mango – surowe lub w postaci przetworzonej – może doradzić różnych metod i receptur. Najprostsze – cięcia owoców na dwie części, przesuwne noża wzdłuż kości. Następnie pokroić w plastry i mieć jak kawałki melona (do shkurochki). Lub co pół nacięcie w skórze na ciele w kostkę, zgiecie wewnątrz skórki, pokroić je w misce i ciesz się! To po prostu nie jest to konieczne do nadużywania delikatność, inaczej uniknąć problemów żołądkowych.

Mango można umieścić w ciasta lub nadzienia ciastka (na przykład warstwy owocowe) wyciskanie soku z pulpy, dodanie do pianki i koktajli nawet konserw itd. Najważniejsze jest to, że wszystko jest smaczne i bardzo przydatne!