759 Shares 5470 views

Najlepsze urządzenia antykradzieżowe do samochodu. Wskazówki dotyczące wyboru i przeglądu rynku

Statystyki pokazują, że liczba porwania pojazdów wzrosła ostatnio. Oczywiście, każdy właściciel samochodu stara się chronić "żelaznego konia" i stosuje różne urządzenia. Dlatego ostatnio stały się popularne sposoby zapobiegania kradzieży samochodu.

Nowoczesny rynek oferuje szeroką gamę takich produktów. Oczywiście przy wyborze urządzenia powstaje pytanie, które urządzenie antywłamaniowe wybiera sobie? W takim przypadku nie każdy właściciel samochodu chce płacić więcej za towary.

Jak chronić swój samochód

Urządzenia zapobiegające kradzieży samochodu są zupełnie inne w konstrukcji. Jednakże przy wyborze takiego urządzenia należy zwrócić szczególną uwagę na poziom ryzyka. W niektórych przypadkach można wykonać tylko jeden system. W tej chwili powstała lista najbardziej skradzionych samochodów. Jeśli samochód znajduje się na tej liście, warto wziąć kompleksową ochronę samochodu.

W niektórych przypadkach wymagane jest kilka systemów zapobiegających kradzieży. To pozwoli zaoszczędzić pojazd przed kradzieżą. Jeśli jeden system nie działa, to jest szansa, że druga kompensuje.

Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć wszystkie urządzenia przeciw kradzieży samochodu. Ich główne różnice to nie tylko projekt, ale także niezawodność, funkcjonalność i popularność. Ponadto nie będzie zbędne uważne przeanalizowanie opinii innych właścicieli samochodów o konkretnej marki.

Główne typy systemów przeciw kradzieży

Obecnie na rynku są sprzedawane zupełnie inne urządzenia antykradzieżowe do samochodu. Takie systemy są klasyfikowane głównie pod względem funkcjonalności i ochrony. Istnieje kilka głównych typów takich urządzeń:

 1. Satelita.
 2. Elektroniczny.
 3. Transponder.
 4. Biometryczne.
 5. Wyszukiwanie radia.
 6. A także mechaniczne urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą samochodu.

Każdy typ systemu ma swoje wady i, oczywiście, pewne zalety. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zrozumieć, jak działają takie urządzenia.

Urządzenia elektroniczne

Elektroniczne urządzenia antywłamaniowe dla samochodu różnią się od innych typów zasad działania. Ich działanie polega na umieszczeniu czujników w urządzeniu i reagowaniu natychmiast, jeśli ktoś próbuje kraść pojazd. W takim przypadku urządzenie działa nie tylko w przypadku uderzenia lub otwarcia, ale także w przypadku, gdy samochód zmienił jego położenie. W podobnej sytuacji blokada tych układów umożliwia poruszanie się pojazdu. Najlepsze są:

 1. Sobr.
 2. Tomahawk.
 3. Scher-Khan.
 4. Pantera.
 5. Czarny Bug.
 6. Alligator.

Oczywiście podobne marki w tej kategorii są bardzo zróżnicowane. Średnio koszt takich urządzeń antykradzieżowych wynosi od 10 do 50 tysięcy rubli.

Satelitarne i sterowane przez radio

Takie urządzenia, które chronią samochód przed kradzieżą, są w rzeczywistości jednym z typów systemów elektronicznych. Czujniki są umieszczone z reguły wewnątrz pojazdu. Główną zaletą takich systemów przeciw kradzieży jest możliwość szybkiego określania położenia samochodu, a także jego śledzenia. Informacje otrzymane z czujników są stale wysyłane do centrum sterowania, które steruje pojazdem. Jeśli pojazd zostanie skradziony, sygnał awaryjny zostanie wysłany do zespołu odpowiedzi. Główna różnica między systemem sterowania radiowego a systemem satelitarnym leży w sposobie przekazywania informacji.

Najbardziej popularnymi produktami takich produktów są:

 1. "Echelon".
 2. "Autolokator".
 3. Caesar Satellite.
 4. Starcom.

Koszt takich produktów wynosi od 15 do 70 tysięcy rubli. Wszystko zależy od marki. Średnia cena systemu wynosi około 30 tysięcy rubli.

Mechaniczne urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą samochodów

Takie urządzenia nie pozwalają na penetrację wewnątrz pojazdu i przeprowadzanie kradzieży. Podczas próby penetracji następuje zablokowanie kontroli skrzyni biegów, kierownicy. W rezultacie osoba atakująca nie może przeniknąć nawet pod maską pojazdu. Istnieją urządzenia antykradzieżowe do samochodów na kierownicy, pedały i tak dalej. Następujące marki okazały się najlepszymi:

 1. Tecnoblock.
 2. Smok.
 3. Mul-T-Lock.
 4. – Cerberusie.

Takie urządzenia po cenie odnoszą się do dostępnej kategorii. Koszt urządzeń wynosi od 3 do 10 tysięcy rubli. Oczywiście są produkty i klasa premium. Jego koszt wynosi od 25 do 30 tysięcy rubli.

Systemy transponderów

Podobne akcesoria działają w bardzo podobny sposób, jak elektroniczne. Czujnik jest zazwyczaj umieszczony wewnątrz pojazdu. Działa wyłącznie na układzie właściciela samochodu. Podczas próby wejścia do urządzenia włącza się system blokujący. Czip, który usuwa zamek, można zamontować nie tylko w kluczowym łańcuchu, ale również na płaskiej karcie. To bardzo wygodne. Koszt takich urządzeń wynosi od 5 do 10 tysięcy rubli. Dlatego systemy transponderów są dostępne dla wszystkich.

Systemy biometryczne

Zasada działania takich systemów jest podobna do urządzeń elektronicznych. W tym przypadku blokada zostanie usunięta przy użyciu kodu identyfikacyjnego, którego rola może dotyczyć odcisków palców, dłoni lub głosu właściciela pojazdu. Oczywiście można używać innych danych, które mogą być skanowane przez system elektroniczny. W tej dziedzinie udowodniliśmy:

 1. Biokodę.
 2. Woodoo.

Koszt systemu zależy od jego konfiguracji, a także od marki samochodu. Średnia cena urządzenia wynosi około 15 tysięcy rubli.

Urządzenia antykradzieżowe do samochodów z własnymi rękami

Niestety, nie wszystkie modele systemów zapobiegających kradzieży mogą stanowić stuprocentową ochronę przed kradzieżą. Warto więc zastanowić się nad dodatkowymi środkami. Niestety, nawet najbardziej niezawodne i popularne alarmy czasem się nie sprawdzają. Jak pokazuje praktyka, najbardziej niezawodne są mechaniczne urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą samochodów. Z własnymi rękami każdy może to zrobić. To nie zajmuje dużo czasu.

Każdy właściciel może chronić swój pojazd przed porwaniem na różne sposoby, na przykład uniemożliwiając intruzom dostęp do różnych szczegółów i systemów jego "żelaznego konia".

Chronimy dyski

Domowe urządzenia antykradzieżowe do samochodów mogą być prymitywne. Ale jednocześnie pozwalają na ochronę pojazdu. Na przykład można wyrabiać osiem nakrętek o niestandardowym i konkretnym wycięciu. W tym przypadku lepiej jest tworzyć stożkowe. Aby skręcić taki sprzęt, potrzebny jest specjalny klucz. Zwykłe narzędzie karobowe takie orzechy nie mogą być zdjęte. Knock na kółku napastnika nie będzie. To nie tylko zbyt głośny, ale i bezużyteczny.

Taka metoda chroni dyski przed przędzeniem. Oczywiście takie urządzenia nie mogą być zainstalowane. Jednak napastnik, po obejrzeniu takich orzechów, prawdopodobnie nie zdoła sobie wyobrazić. To daje gwarancję, że samochód pozostanie na swoim miejscu.

Kolumna kierownicy i ochrona skrzyni biegów

Często używaj mechanicznych urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą samochodów na pedałach, kierownicy i skrzyni biegów. Pozwala to na zapisanie samochodu przed kradzieżą. Jednocześnie ta metoda jest dość prosta iw pewnym sensie popularna. Dla siebie kierowca zapewnia łatwy dostęp i wygodę odblokowania zapłonu. Najlepiej jest zamontować wewnętrzne zamki o zwiększonej ochronie przed włamaniem. Jak pokazuje praktyka, najbardziej wygodne są mechanizmy z zatrzaskiem, a nie kluczem. Są nie tylko zwarte, ale także nie tak widoczne. Intruz nie od razu zdaje sobie sprawę, dlaczego silnik nie uruchamia się. Wyszukiwanie tego samego problemu trwa długo.

Blokada zapłonu

Ta metoda zabezpieczania samochodu przed kradzieżą była stosowana przez bardzo długi czas. Jego popularność wskazuje na efektywność. W takim przypadku obwody elektryczne zapłonu są złamane. Przełącznik wychodzi, a następnie starannie zamaskowany. Ten szczegół nie powinien wyróżniać się od ogólnego projektu. Oczywiście głównym problemem jest umieszczenie tego przełącznika. W końcu monta musi być nie tylko niezawodny, ale i niewidoczny. W tej chwili jest kilka rodzajów sterowania – sterowane radiowo i sensorycznie. Szczególnymi trudnościami w tworzeniu łańcucha nie powinno być. Jeśli nie jesteś pewny siebie, powinieneś zwrócić się do doświadczonego i niezawodnego elektryka, który potrafi wykonywać prace w sposób jakościowy.