630 Shares 2499 views

Yamaha MT-09 – nowoczesny motocykl

W ciągu ostatnich kilku lat, Yamaha stała się wyraźnie zajmowania pozycji. Wynika to z kryzysu gospodarczego, a po kolejnym wypadku w Fukushimie. I tak, japońska firma wypuściła na rowerze bez modyfikacji oraz nowy motocykl.

obiecująco

Yamaha MT-09 (FZ-09) – wcieleniem nowego podejścia do rozwoju motocykl sportowy. Lekkie podwozie, wysokiej porywający 3-cylindrowy silnik o objętości 850 cm3 – przez całą drogę i pokazuje postawy sportowej „koń żelaza”. Miłośnicy dużych prędkości nie będą rozczarowani.

restart MT

Motocykle Yamaha MT-09 reprezentuje początek nowego kierunku w rozwoju motocykl sportowy, a jednocześnie jest ponowne uruchomienie pomysły generowane przez pierwsze pokolenie MT. Maszyna stworzył zespół programistów, który zmienił wcześniejszą wiedzę z kategorii „Supersport” w ogóle wydawanie modelu R1. Nowy przeciwstawił trend tworzenia rowery, dając kierowcom nowy poziom wydajności i komfortu.

Na rynku europejskim

Około 40% sprzedaży wszystkich sportów motocyklowych są na rynku europejskim. Mimo kryzysu gospodarczego w Europie, w tym segmencie nadal jest duże zapotrzebowanie wśród konsumentów, a wyniki sprzedaży są nadal wysokie. W Yamaha uważamy, że klasa 700-900 cm3 objętości, ten trend będzie kontynuowany. W oczekiwaniu na to, i został wydany na Yamaha MT-09. Tuning „konia żelaza” do niczego – jest bez wygląda bardzo imponująco.

Europejski konsument zaczyna doceniać zalety sportbikes. Dzięki doskonałej ergonomii, nadają się do spokojnej jazdy po mieście, jak również dla dróg krajowych wyścigów szybkich i ich obsługi dużej mocy i pozwala poradzić sobie z dużą liczbą zadań.

Silnik Yamaha MT-09

Charakterystyka silnika dopasować SuperSport motocykl. Twórcy udało się stworzyć kompaktowy silnik 3-cylindrowy silnik zapewnia wysoki moment obrotowy. Podczas jego projektowania wiele uwagi poświęcono dźwięku wydechowego i atrakcyjność wizualną silnika. Ponadto, twórcy udało się osiągnąć doskonałą wydajność i efektywność środowiskową motocykla.

Układ wtrysku paliwa składa się z otworów wtryskowych 12, równomiernie rozpylania płynu. Są one podłączone do butli głowy czterech zaworów bezpośrednio. Zapewnia to dokładne wtrysk paliwa, a tym samym jego wydajność kosztową.

konsumpcja

Inną charakterystyczną cechą układów paliwowych jest zastosowanie kompaktowej pompy paliwowej. Dzięki temu Yamaha MT-09 powstała wąskiego zbiornika 14 litrów. Efektywny system wtrysku pozwala prowadzić pełny zbiornik rzędu 240 km dróg bez tankowania.

transmisja

Pojemność silnika przyczynia się do radykalnie nową 6-biegowa skrzynia ze zoptymalizowanymi przełożeniami, idealny charakter Yamaha MT-09. Aby poradzić sobie z wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach umożliwia wysoki współczynnik przekładni – 1,708. Do przełożenia sześciu prędkościach i skonfigurowany do korzystania z roweru w codziennych warunkach.

tryby jazdy

Nowy system wyposażony D-Mode, który umożliwia kierowcy, aby wybrać jedną z trzech różnych trybach działania zaworu dławiącego, a mianowicie: STD, lub B.

Pierwszy przeznaczony jest do różnych warunków drogowych i sytuacji. To pozwala właścicielowi używać potężny moment obrotowy w całym zakresie obrotów.

W trybie Suwak Yamaha MT-09 zapewnia natychmiastowe przyspieszenie przy niskich i średnich prędkościach.

Aktywowany tryb B sprawia, że charakter i pick-up motocykla bardziej przychylne. Jest dobrze nadaje się na wycieczki na miasto lub do jazdy w złych warunkach pogodowych.

układ wydechowy

Nowością jest wyposażony w zintegrowany układ wydechowy 3 do 1, co oznacza krótkich rur wydechowych i w trzy wewnętrzne komory rozprężania. Tłumik wydziela przyjemny dźwięk, ale jego lokalizacja przychylnie promuje rozkład masy, która zapewnia doskonałe prowadzenie i zwrotność. Specjalna powłoka rury wydechowe Nanofilm zachowuje oryginalny wygląd, chroniąc system przed blaknięciem i rdza.

Zmniejszenie masy ciała i oszczędność przestrzeni

Ciężkiej pracy projektantów w celu zmniejszenia masy i efektywne wykorzystanie przestrzeni doprowadziła do tego, że rower stał się jednym z najprostszych wśród sportbikes o objętości silnika od 700 cm 3: Mokra masa „konia żelaza” – 188 kg, suche – 171 kg. Yamaha MT-09 jest łatwiejszy do modelu YZF-R6, która jest uważana za jedną z najbardziej szybki w swojej klasie.

podwozie

Aby zoptymalizować wydajność potężny silnik 3-cylindrowy wyposażony motocykl nową kompaktową i lekką obudowę wykonaną z aluminium. Zmniejszenie masy i wymiarów bloku umożliwiło projektantów, aby zmienić strukturę ramki jako całości.

Sportowe podwozie zapewnia doskonałą obsługę: wszystkie manewry wykonywane są łatwo i przewidywalnie. Nawet w poważnych dziur zawieszenie nie łamie, a rower nadal stale utrzymywać ścieżkę ruchu.

Należy zauważyć, hamulce motocykla. W tej cenie są doskonałe rowery. Sumitomo promieniowy zacisk ponad skutecznie radzić sobie ze spowolnieniem „koń żelaza”. Podczas gwałtownego hamowania przedniego widelca nie sumują się, co pozwala bezpiecznie korzystać z hamulców w rogach.

wynik

Podczas swojej długiej i barwnej historii istnienia Yamaha stworzył wiele innowacyjnych motocykla. A teraz pojawił się nowy model zaprojektowany, aby otworzyć nowy rozdział w historii japońskiej firmy.

Yamaha MT-09 – nowoczesny rower sport, przystosowany do komunikacji miejskiej i na wycieczki poza miasto. Potężny agregat w połączeniu z oryginalnym podwoziu wykazać doskonałą jakość jazdy dla tej kategorii cenowej.