381 Shares 8116 views

Jak dbać o juki w domu: podlewanie, oświetlenie, temperatura gleby

Jak dbać o juki w domu, wielu fanów są zainteresowani w zakładach zamkniętych. Nie jest to zaskakujące, jako przedstawiciel flory jest bardzo nietypowy wygląd egzotycznych. Palma juki – bardzo odporne wieloletnia, że znajduje się w środowisku osiąga wysokość około 2,5 m, kwiatostanów jego kształt dzwonu, biały .. Kolebką zakładu jest uważany Ameryka Środkowa. Aby uzyskać informacje o tym, jak dbać o juki w domu, zostaną omówione dalej. Niektórzy miłośnicy flory uważają, że jest kapryśny. Jednak właściwa pielęgnacja dłoni zapewnia dobry rozwój.

Houseplant juki. Jak dbać? podlewanie

Ta wspaniała roślina należy podlewać delikatnie oczyścić (deszcz) wody. To ma swoje powody. Woda z kranu jest zazwyczaj trudne. Dlatego też, gdy go używać do nawadniania wierzchnią warstwę gleby jest silnie nasycone solą i powinien być wymieniany przynajmniej raz w roku. Jeśli nie ma innej możliwości i być podlewano wodą wodociągową, to musi być, co najmniej, aby chronić co najmniej jeden dzień, a dla dużej juki szkodliwych chloru. Należy pamiętać, że o tym, jak dbać o juki w domu, wiesz, jak pod względem podlewania zależy od jej stanu zdrowia. W zależności od sezonu rośliny klimatu i wymaga innej ilości płynu. W związku z pojawieniem się punktu odniesienia dla czasu nawadniania silne wysuszenie podłoża. Garnek powinien być drenaż jakości, która zapewni bardzo dobry przepływ i odpływ płynu lub glinianym śpiączki będzie zbyt szybko, aby gromadzić sól.

Yucca roślin. Jak dbać? Oświetlenie i reżim temperaturowy

Yucca – swiatlolubny roślin. Uwielbia być w bezpośrednim świetle słonecznym. Jednak podczas ciepłego sezonu (maj-sierpień) w południe dłoni wymagają łatwy pritenenie. Może to obejmować warunki dłoni i rozproszone światło słoneczne. Do roślin rozwija symetrycznie, konieczne jest dwa razy na miesiąc do wprowadzenia go do 180 ° C. Jeśli liście pojawiają się brązowe lub żółte plamy, oznacza to nadmiar światła. Latem, optymalne warunki temperaturowe dla Jukka jest +18 … + 25 ° C, w okresie zimowym – +16 … + 18 ° C, lecz nie niższej niż 12 ° C,

Jak dbać o juki w domu: glebę

Roślina ta potrzebuje w ziemi, która jest kwasowość w zakresie pH 5.7-7.4. Gleby alkaliczne yucca trudne do przyjęcia wielu minerałów. Istnieją dwa ziemia przepis na przedstawiciela palm. W celu wytworzenia pierwszej mieszaniny mieszać w jednej części kompostu, piasku (perlit), darni terenu, próchnicy. W celu przygotowania podłoża do drugiego receptury należy mieszać jedną część żwirowych żwiru lub dolomitu (frakcja 1,2 cm), kory sosny (2 cm) grubej torf, węgiel perlitu duże (1 cm), pumeks, oraz 0,1 część kostną. Ta kompozycja zapewnia bardzo dobre odpływ wody i zapobiega zasolenia gleby. Jako najlepszy sos do lepszego wykorzystania juki powoli rozpuszczając nawozów granulowanych. Uczynić je lepszym raz w roku na wiosnę.