859 Shares 5553 views

Salpiglossis wyjątkowy kwiat: rośnie z nasion

To jest naprawdę piękny w każdym zakładzie. To dopiero niedawno zaczęły pojawiać się w naszych klombów. Salpiglossis, wyrastające z nasion, które przedstawia pewne trudności, jest uderzające w jego piękno i różnorodność kolorów. nazwa roślin składa się z greckich słów mających następujące wartości: trąbka ( «salpinx») i język ( «Glossa»), który jest ze względu na nietypowy kształt kwiatu. W naturze nie ma więcej niż 18 gatunków tej rośliny. Jest uważany za miejsce narodzin Ameryki Południowej. Salpiglossis – piękny kwiat z prostą i smukłych łodyg. Na wysokości ogrodzie kwiaty dorastają do 40-90 cm. Mają jedwabistą pokwitania. Liście są siedzące i petiolate. Mogą one być stałe, postrzępione i pinnatifid. Główną zaletą tej rośliny – duże, voronkoobrazye kwiaty o różnych kolorach. Ich cechą jest skuteczne połączenie różnych odcieni. Rośliny Owoce – owalne bilocular pudełka nasion. W naszych szerokościach geograficznych rosną jedno-i dwuletnie salpiglossis. Uprawa z nasion tego kwiatu jest trudna, ponieważ ma bardzo małe nasiona. Na przykład, jeden gram zawartego 5-6 tys! Ich żywotność jest utrzymywana aż do 5 lat.

Ten wyjątkowy kwiat został stworzony przez naturę, aby z nich korzystać. Jeśli obszar wokół domu jest miejscem odpoczynku, usiąść obok niego salpiglossis. Uprawa nasion i sadzonek można wytwarzać nonseedlings sposób. Kiedy wysiewu nasion w otwartym terenie w jesiennych lub wiosennych sadzonek muszą przerzedzenie na odległość 30 cm. W sadzonka sadzenie kwiatów produkować w marcu. Nasiona są pozostawione na powierzchni gleby, trochę przycisnął je podlewa i pokryty szkłem. Uprawy pritenyayut papier. Pierwsze pędy pojawią się dopiero po 14-20 dniach. W tym czasie rośliny powinien zapewnić stałą temperaturę 15-20 ° C siewek są sadzone i nurkowania szeregowo przez 5 cm. Przy stałym miejscu dokładnie ustaloną Sadzonki posadzono w czerwcu. Odległość między sadzonkami. – 30 cm Salpiglossis, uprawa nasion, co jest bardzo czasochłonne i często niejednoznaczne, bardzo trudne w uprawie. Ta roślina na sadzenia w ziemi są często po prostu nie kiełkują i sadzonki kiedy propagowane sposób nie tolerują przesadzania sadzonek. Ale jeśli Kwiaciarnia wciąż salpiglossis kwitnienie, rośnie to będzie stale produkować.

Opieka dla tej rośliny jest znacznie łatwiejsze niż uprawy nasion. Salpiglossis preferuje żyznej gleby przepuszczalne. Ten kwiat higrofilnych, więc gleba powinna być wilgotna, ale nie można zapobiec ich coraz namoczone. Latem trzeba poświęcić trochę czasu podejmowania złożonych nawozów. Procedura ta stymuluje obfite i długiego kwitnienia. Zasadził tę roślinę w pełnym słońcu, osłonięte od podmuchów wiatru. Ten kwiat szczęśliwy długo kwitnąca (czerwiec-październik). Salpiglossis w życiu wazonie jest dość długa, więc można go używać do dekoracji wnętrz. Kwiaty osiągają średnicę 5 cm, bardzo malowniczym spojrzenie na tle zielonej trawy, osłaniając się pięknem swych barw.