778 Shares 1785 views

Jak sadzić nasiona rzodkiewki poprawnie

Czuję, że w końcu, po długiej zimie, wiosna przyszła, a wszystko długo oczekiwane lato zbliża się nieubłaganie, to jest niemożliwe, dopóki nie pojawi się tabela rzodkiewka. Smaczne i bardzo przydatny w salaterce na stole lub nawet luzem na półmisku, ona zdaje się mówić wszelkiego rodzaju – Przyszedłem, i czekać do następnego lata. Ale jak sadzić rzodkiewki?


Trochę rzodkiewki

Ostre i jasne bulwy slaboostrye rzodkiewka – obecnie przechowywanie wielu sole mineralne – magnez, potas, żelazo, wapń, fosfor, witaminy C – B 5, b2, b1, enzymów i kwasów organicznych. I to nie dlatego, że osoby tak pozytywnego o pierwszych rzodkiewki wiosną, pojawiający się na stole w czasie, kiedy są naprawdę potrzebne cały organizm? Ten artykuł mówi, jak sadzić nasiona rzodkiewki.

Istnieją dwa rodzaje tej rośliny – roczne i dwuletnie. Pierwszy składa się z europejskich odmian nasion i niesie ze ziemopłodów w ciągu jednego roku, a drugi tworzą azjatyckiej zimowych odmian, które produkują nasiona tylko w drugim roku. W tym artykule omówimy zasady, jak sadzić nasiona rzodkiewki odmiany europejskich.

Rzodkiewki – pochopne, odporne na zimno, światło i wilgoć kochający roślin należących do klasy krzyżowych lub kapusty. W zależności od kultury regionu, może owocować przez 2 do 5 razy w roku. Aby uzyskać dobry plon i powtarzać trzeba wiedzieć jak i kiedy sadzić rzodkiewki.

przygotowanie gleby przed rzodkiewki sadzenia

Wiele z nich jest bardzo chcą wiedzieć, jak sadzić rzodkiewki na wiosnę. Wszystko zaczyna się jesienią, kiedy gotowy (podniesiona do 15 cm) łóżka i dokonać niezbędnych nawozów organicznych – ale delikatnie, bez nadmiernego fanatyzmu – „roots” z powodu nadmiernej podaży, takich jak kompost mogą rosnąć wielki „Topy” i hilenkie

Następnie, na wiosnę, po zniknięciu śniegu na ziemi pod łóżka rzodkiewka może rozpraszać nawóz. Śnieg pozostały na nich wzbogacić glebę przed rozmrożeniu niezbędne makro- i mikroelementy. Ale nie potasu – nadmiar potasu uczyni słabe korzenie i rzodkiewki doprowadziłoby do strzałką.

Łóżka są w słoneczny i rozgrzewa się, oraz do szybkiego ogrzewania gleby pożądane jest pokrycie łóżka z czarnego polietylenu przez 9-10 dni. Przed sadzeniem nasion jest zdjąć folię i zrobić łóżka kopanie łopatą bagnetowym głębokości. Wszystko – można sadzić nasiona rzodkiewki.

Niektóre funkcje kompatybilności roślin

Sadząc nasiona rzodkiewki, że ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie rośliny strączkowe podlegają pewnym prawem zgodności, łamiąc które mogą być pozostawione bez rośliny. Jak sadzić rzodkiewki, biorąc pod uwagę to wszystko?

W związku z tym, taka kultura, jak rzodkiewki należy sadzić obok sałata lodowa, która nie daje ziemisty pchły przyczyną uszkodzenia rośliny. A jeśli rzodkiewka otaczają ziarna, jego bulwy rosną większe i mają bardziej delikatny smak. Generalnie, rzodkiewki i przyjaciele z ziemniakami i szpinakiem, a także cebula, czosnek, buraków i kapusty. Ale z ogórków sadzone rzodkiewka nie jest zalecane.

Rzodkiewki w otwartym terenie pod folią

Jak sadzić rzodkiewki pod folią? grunt jest niezbędny do przestrzegania „reguły trzech meczach” podczas lądowania nasion. Nasiona sadzi się na głębokości odpowiadającej długości spotkania łóżka pościelowej się dopasowania i ziarno z nasiona sadzi się w rzędzie na długości dopasowania.

Grunt na pożądane luźne, a po wylądowaniu zamulchirovat rzodkiewka polecić rzodkiewka – posypać na wierzchu rzeki piasek, trociny lub torf. Biorąc pod uwagę, że na sadzenie rzodkiewka jest jeszcze śnieg w wierszach posadzone z nasion, można go rzucić trochę więcej, ale nie za dużo błonnika. Następnym krokiem będzie instalacja łóżek materialnych spandbod rodzaj schronienia.

Pierwsze pędy pojawiają się w czasie ostatniego topnienia śniegu. W tym momencie ważne jest, aby zwrócić uwagę na gęstość sadzonek i pojedynkować wierszy lub jeśli konieczne doseyat nasiona. Gdy ciepły wiosenny musi zrobienia wietrzenie, podnosząc spandbod na chwilę. Po pierwsze rzodkiewki na stole mogą być montowane w ciągu trzech tygodni, jeśli pozwala na to dobra wiosna.

Rzodkiewki w szklarni

Jak sadzić rzodkiewki w szklarni? Coraz wcześniej urodzeniu rzodkiewka możliwe podczas sadzenia go w szklarni. Gleba w szklarni przygotowuje się trochę inaczej, bo nie rzodkiewka jest wiodącym upraw. On jest, że tak powiem, siada obok tego, co jest już zaplanowane, aby być sadzone w szklarni. Dlatego nasiona sadzi się w łóżkach cieplarnianych, a między nimi, a przez tydzień lub dwa przed głównym kultury.

Jak sadzić nasiona rzodkiewki w szklarni, można znaleźć na wielu stronach internetowych. Zasadniczo nasiona sadzi się na głębokość pół centymetra i pokryte ziemią. To nie powinno być gęsto rozstawione, a kiedy silnie wydłużone pędy pożądane one posypać ziemię, w przeciwnym razie mogą być pozostawione bez korzeni. Zrobić nawóz powinien być dwa razy – na początku, po sadzenia nasion, a tydzień później.

Rzodkiewki w szklarni

W szklarniach posadzone rzodkiewki również kilka innych zasad. Bo tu jest czołowym kultura – wszyscy inni są sadzone po nim – Ziemia przygotowuje się trochę inaczej, a terminy sadzenia zależy od pogody i budowę szklarni. Od rzodkiewka i kocha ciepło i światło słoneczne w szklarniach odpowiednie warunki można osiągnąć już po pierwszym tygodniu kwietnia.

gleby cieplarnianych muszą być dokładnie wyrównane. Jeśli jest zbyt suche – powinien być podlewane przed siewem, a gdy ziemia jest zbyt wilgotna – do kopania ziemi na głębokości bagnetem i przewietrzyć szklarnię otwierając małą klatkę.

Jak lepiej sadzić rzodkiewki? W celu przyspieszenia kiełkowania nasion przeznaczonych do siewu w szklarni, pożądane jest, aby kiełkować. Są moczone przez dwie godziny, a następnie wylano na tace gazy równomiernie na wewnętrznej stronie pokrywy w kolejności i ogrzać. Mało pędy zaczynają się łamać skorupkę – nadszedł czas, aby je sadzić w ziemi. Optymalna temperatura w szklarni w czasie siewu rzodkiewka – od 15 do 20 stopni.

Rzodkiewki na parapecie

Jeśli lubisz rzodkiewki i ogród lub podwórko nie jest obecny, to będzie mógł spróbować wyhodować roślinę w ich na parapecie. I można to zrobić, nie czekając na wiosnę – choć w grudniu. Wystarczy mieć pole mieszanki gleby, gdzie posadzone rzodkiewki i wiedza – jak sadzić nasiona rzodkiewki do uprawy w domu. Wymaga to doskonałe oświetlenie i chłodnym miejscu. Może to być pokój parapet. Warto zauważyć – pomimo faktu, że rzodkiewka jest rośliną krótkiego dnia, zimowy dzień, nadal jest zbyt krótki, więc dodatkowy zasięg rzodkiewka nie zaszkodzi.

nasiona rzodkiewki sadzi się w skrzynkach na głębokości 1 cm w odległości od siebie od 5-7 cm i dokładnie spływały. Główną cechą uprawy rzodkiewki na parapecie – tej temperatury, które muszą być przestrzegane.

Raz w temperaturze pokojowej były pierwsze kiełki, aby schłodzić roślinę, utrzymując go w temperaturze około 7⁰ C przez około 4 dni, a następnie mu tryb ustawiony 17⁰ C przy dobrej pogodzie i słoneczna 15⁰ – podczas mętna. Na noc, aby utrzymać temperaturę około 13⁰ S. Można to osiągnąć poprzez regulację przepływu zimnego powietrza przez otwory.

Od krowy nawozowego nawóz stosuje się w roztworze wodnym z dodatkiem 10 g soli potasu i 15 g superfosfatu na 10 litrów wody. Wzrost korzeni rzodkwi występuje w jednym i pół do trzech miesięcy, a więc materiał jest selektywnie usunąć.

Cechy opieka i kontrola szkodników

Podlewanie rzodkiewka – niezbędne rzeczy, więc ćwiczenia powinny być dwa do trzech razy dziennie. Ale jeśli rzodkiewki w otwartym terenie dostaje dużo wilgoci – w deszczową wiosnę, może stać przejrzałych – glazury, crack i gnicie.

Głównym zagrożeniem dla rzodkiewka jest krzyżowych Flea walki, które są „czyste” rozwiązania, które nie mają chemię. Odbywa się to dlatego, że rzodkiewka szybko dojrzewa, a korzenie nie mają czasu, aby się go pozbyć.

Może on być podawany pyłu tytoniowego lub popiołu. Takie narzędzie nie tylko ma działanie ochronne, ale również dodatkowe źródło pożywienia dla rzodkiewki.