762 Shares 6765 views

Jak rosną bobovnik? Sadzenie i pielęgnacja

Sadzenie krzewów ozdobnych, winorośli, drzew – jest to jeden z najlepszych sposobów, aby udekorować witryny. Istnieje wiele gatunków i odmian pierwotnego kształtu korony i piękne kwiaty. Są efektowne roślin stosuje złoty deszcz.

Bobovnik – winorośli. opis

To niskie drzewo lianovidnoe podczas kwitnienia całkowicie pokryte żółte kwiaty, zebrane w długie, wiszące pędzlem. Nazwa naukowa zakładu – bobovnik. Najczęściej uprawiane w ogrodach przydomowych złoty deszcz anagirolistny. Rośnie w postaci wielo-wynikała drzew opadające pędów. Pojedyncze egzemplarze migdałowy może osiągnąć 7 metrów wysokości. Istnieje form dekoracyjnych z oddziałów płaczu z liści złotym kolorze. Istnieją odmiany, których liście są w kształcie dębu.

Bobovnik. Sadzenie i pielęgnacja. reprodukcja

Najprostszym sposobem, aby propagować nasiona bobovnik. Tak więc lepiej jest siać je przed zimą. Następnie pojawiają się sadzonki po śniegu. Jeśli sadzenie jest opóźnione aż do wiosny, nasiona muszą być rozbite. Miesza się je z wilgotnego piasku gruboziarnistego i pół miesiącach utrzymywane w temperaturze nieco powyżej zera. Możliwe jest, aby mechanicznie przerwać skórki owoców, takich jak papier ścierny. Sadzonki migdałowca są lepiej dostosowane do specyficznych warunków klimatycznych i są bardziej wytrzymałe. Sadzonki przeprowadzone w drugiej połowie czerwca do połowy lipca. Cut semilignified aktualnych pędy roku i podzielić je na części. Na każdy uchwyt powinny być dwie szczeliny. Liście są przycinane o jedną trzecią. Główne warunki szybkiego ukorzenienia: rozproszone oświetlenie i odpowiednią wilgotność. To może być propagowane przez odkłady bobovnik. Na tej wiosny elastyczny prishpilivayut trafia na ziemię i posypane na wierzchu ziemi. W sadzonek jesienią nabyć swój własny system korzeniowy. Ale stałym miejscem ich przeszczepu aż do następnego roku.

Bobovnik. Sadzenie i pielęgnacja. Porady kwiaciarnia

Do sadzenia roślin nadają się tylko dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Zgodnie z cieniowaniem dolne gałęzie obnażone, a kwiat jest osłabiony. Gleba powinna być żyzna, luźne wystarczająco pojemność wodna. Kopania, aby nawóz organiczny i wapna. Bobovnik gwałtownie rośnie. A w trzecim roku po posadzeniu, rośliny kwitną.

Bobovnik. Sadzenie i pielęgnacja. Temperatury i innych parametrów

Migruje mrozy do -25 ° C, Ale w ostre zimy często zamarza. Chociaż łatwo przywrócić, ale prawie nie kwitnie w tym roku. Dlatego też, w środkowej strefie roślin w zimie zazwyczaj pokrywają. Po kwitnieniu, wyciąć pędzla, aby lepiej przygotować się do drzewa kwitną w następnym roku. Bobovnik odporna na gaz i dymu, dzięki czemu może być sadzone w mieście, w pobliżu zakładów przemysłowych.

Bobovnik fioletowy. Przycinanie, podlewanie, gleba

Migdałowy systemu Root – płytkie, warto pamiętać podczas pielenia i pielenie. Rośliny podlewane dorosłych, ile potrzeba. Podlewanie jest zazwyczaj wymagana tylko w suchych okresach. Bobovnik przycina się wczesną wiosną, zanim pojawią się liście. W takim przypadku usunięte wszystkie podmerzshie, słabe i chore gałęzie. Z przycinania można dać młodych drzew kształt. Ale dojrzałe rośliny nie tolerują taką procedurę. Złoty deszcz prawie nie ma porażenie przez szkodniki i odporna na większość chorób, dlatego bobovnik, sadzenia i pielęgnacji, który będzie realizowany na nieruchomości, w tej materii dość skromny.