736 Shares 9679 views

Jak zrobić smycz? Smycz dla psa z jego własnymi rękami

Socjologowie twierdzą, że psy trzymane 41% obywateli rosyjskich. Tylko koty są z wyprzedzeniem w liczbach „najlepszych przyjaciół człowieka” wśród innych zwierząt. Nie jest to zaskakujące, mimo wszystko, pies – zwierzę, wymagające osoby dużo bardziej inwestycja czasu i pieniędzy niż innych przedstawicieli jądra ogoniastego. Przeciętny Bobik, który mieszka w mieszkaniu miasta, należy mieć co najmniej jeden zestaw kołnierzem i smycz. Niestety, cena amunicji rosną z każdym rokiem. Ale miłośnicy psów z doświadczenia wie, jak oszczędzać i zabezpieczyć swoje zwierzę w zestawie akcesoriów na każdą okazję. Ten artykuł ujawnia sekrety jak zrobić smycz własnymi rękami z dostępnych materiałów.

Trochę teorii

Smycz – rzecz, wymagane prawem każdy pies, niezależnie od rasy, wielkości i miejsca zamieszkania. Biorąc swój początek z łańcuchami na uwięzi, narzędzie to stało się nie tylko urządzenie gospodarstwa na spacer, ale metoda kontroli zwierząt w procesie szkolenia. Zanim zaczniemy mówić o tym, jak zrobić smycz dla psa jest nieco mówić o swoich poglądach.

smycz codziennie

Model do chodzenia zwierząt. może ona wynosić pomiędzy 1,5 do 3 metrów. Najczęściej, to skóra smycz, nylon lub płótno, z jednym karabinem i piórem. Niezawodny opcja, najłatwiejszy w produkcji. Może on zostać rozszerzony o miękkim uchwytem, taśmą odblaskową lub amortyzacji gumką. Temper wykonania – dźwignia o takiej samej konstrukcji, a 10 m.

Smycz-perestezhka

Pozwala na zmianę długości półtora do dwóch razy. Wygodne, aby szybko zmienić rozmiar smyczy i smycz psa. W produkcji metalowych półpierścieni stosowane są zszywane wzdłuż prowadnicy, a jeden lub dwa karabinu.

Smycz-Ruletka

Dzięki wewnętrznego mechanizmu skrętów i obrotów, bez ugięcia i nie przeciągnąć na ziemi. Ruletka smycz dla psów może być przydatna jako opcja spaceru dla właścicieli małych i średnich ras. Nie jest zalecany dla silnych zwierząt jako mechanizm ruletki nie jest na miejscu, aby wytrzymać nagłe szarpnięcia. Ta smycz może być taśma lub sznur, ale warto pamiętać, że każda smycz Ruletka pies uczy zwierzę ciągnąć. Niestety, jest to jedyny model, którego produkcja w domu jest prawie niemożliwe bez specjalistycznych materiałów.

Smycz-chodziki

Krótki długość wynosi zwykle od około 50 centymetrów, model. Zaprojektowany, aby zwiększyć kontrolę nad mocnymi i wysokimi psów w mieście. Jest długa pętla z carbyne jest noszone na ramieniu. Konstrukcja nie pozwala zwierzęciu odejść od stóp gospodarza. Taki wariant różni zamplifikowanego obecności karabinek, często jest amortyzator.

Wystawa smycz

Również nazywany „na ringu”. Modelu, zwykle bez karabinu, z kołnierzykiem-stryczek. Smukły i lekki, ringovki dobrane, aby nie chodzić z psami, i wyświetlić je w ringu.

Jak zrobić smycz: pierwszy krok. Wybór akcesoriów

Co najważniejsze, co można pochwalić modelu fabrycznego, zwłaszcza jeśli są one wydawane pod marką znanych firm jest dostępność okuć metalowych o wysokiej jakości. Pierścienie, pierścienie i pół Karabinki – najważniejszą częścią smyczy. Ich siła zależy od samego psa czasem życia i dobrego samopoczucia innych.

 • Karabinek. Muszą być zgodne z rasy i wielkości zwierzęcia. nie powinny być wykorzystywane do smyczy do szycia worków lub haków odzieżowych, które można często znaleźć w sklepach do szycia. Takie rozwiązanie może być odpowiednia tylko karłowate skały ozdobne i psy. średni kretyn lub duże zwierzę wynosi do kilkuset kilogramów. Więc wybrać pozycję strzelbą w sklepach zoologicznych lub placówkach, które sprzedają towary do polowań i rybołówstwa.
 • Metalowej połówki pierścienia. Dodatki stosowane w smycz-perestezhkah oraz w produkcji kołnierzy. Główna zasada – pierścieni musi być w całości z metalu stopu, jak również niezbędne spawanych. Niestety, akcesoria jakość jest bardzo trudne do znalezienia smyczy. Odpowiednie modele można znaleźć w warsztatach montażowych, profesjonalnych sklepach rzemieślniczych lub zamówić online.
 • Nity. Co do zasady, na smyczy wystarczająco firmware silnym wątku. Ale dla większej wytrzymałości do produktu, jak to możliwe i umieścić nitów. przeprowadzone w takiej usługi warsztaty montażu.

Wybór materiału

Więc jak smycz must-solidne i niezawodne, konieczne jest do załatwienia, a właściwy wybór materiałów. Wiele modeli obecne są wykonane z zawiesi nylonowych. To nie jest najlepszy wybór, ponieważ taki materiał jest często zbyt śliska i twarda, a krawędzie – ostre. Kiedy szarpać nylon smycz koniecznie palić rękę.

Plandeka różni naturalność i zwiększoną wytrzymałość. Jest możliwe, aby uszyć dość ciężki karabin, a gęsty materiał tkanina nie będzie uginać pod jej ciężarem. Wady w dwóch płótnie – Jest tak, jak nylon, zrazów i oparzenia rąk, czasami do krwi, a na dodatek, jego wygląd jest daleki od piękna i elegancji.

Miękkiej skóry, zwłaszcza łydki, tak zwane „tłuszcz” – doskonały materiał do smyczy. Z niego wykonane są najdroższe i wygodny model. Skóra nie ślizga się i nie zranić rękę, jeśli jest miękka. Taki materiał jest piękne, proste i wygodne. Jedyną wadą może być nazywany jego zdolność dubet po interakcji z wodą. Ale można tego uniknąć poprzez zakup drogiego miękką skórę. Niestety, niektóre z tych porad stosuje się do produkcji niezależnej, jak zrobić smycz materiału ze skóry w domu jest dość problematyczne.

Właściwym rozwiązaniem dla dostosowując swoje ręce jest syntetycznym proca bez ostrych krawędzi, ewentualnie drobnym miękkie, kolorowe lub bawełny odblaskowej taśmy.

Szyć Klasyczna smycz

Za model 1,5-metrowy będą musiały:

 • zawiesia taśmy, plandeki lub nylonu szerokości 2-2,5 cm – 1,8 M;
 • wytrzymały karabinek z haczyk – 1 szt.;
 • żakardowe taśmy do dekoracji – 3 m;
 • Maszyny do szycia, nici i nożyczki.

Jak zrobić smyczy, Krok po kroku:

 1. Uszne karabinek jednym końcu taśmy wygina 3 cm i zawinąć w środku.
 2. Powstały trójwarstwowa hem szyte na maszynie do szycia na całym obwodzie iw poprzek. Pamiętaj, aby szwy mocujące.
 3. Na drugim końcu uchwytu szyte taśma. Aby to zrobić, należy owinąć opaskę i dodać do wygody 3-4 cm.
 4. Szyte brzeg taśmy w celu utworzenia pętli uchwyt.
 5. Żakardowe taśmy składają się w pół i cięcie.
 6. Uczyni z obu stron taśmy do przyszłego smyczy po obu stronach, zamykając szew pobliżu karabinu i długopisy. Elastyczna taśma lub zabezpieczenia kołków na miejscu.
 7. Szyjemy elastyczną taśmę povodochnoy taśmy.

Smycz gotowy!