283 Shares 3905 views

Rozwód, gdy jego żona jest w ciąży: niuanse procesu

Nie wszyscy ludzie mogą żyć razem do końca życia. Co przyciąga partnera na początku związku, zaczyna drażnić, nie jest depresja i agresja. W rezultacie, wiele rodzin zerwać, to było dość nieprzyjemne procedura postępowania rozwodowego. Jeśli oboje małżonkowie zachowali szacunek dla siebie, tym częściej rozwód odbywa się dość szybko i bez niepotrzebnych sporów. Jednak każdy wie, że jest o wiele bardziej skomplikowana, jeśli rodzina ma małe dzieci. Jeśli chodzi o rozwód w czasie ciąży? Jak działać w tej sytuacji, za pośrednictwem wszelkich procedur prawnych niezbędnych do przekazania kilka pozostawić prawo?

aspekt prawny

Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym, rozwód jest wykonany albo w sądzie lub sekretarza urzędu, w którym małżeństwo zostało weszła. W tym ostatnim przypadku, rozwód jest dozwolony w kilku sytuacjach:

  • Kiedy zarówno mąż jak i żona chce odejść;
  • jeśli mąż i żona nie mają dzieci;
  • gdy małżonkowie nie mają siebie roszczeń o charakterze finansowym i nie wymagają wymuszonego podziału nieruchomości.

We wszystkich innych przypadkach, pary powinny iść do sądu. Nawet jeśli para ma dziecko, ale zdecydował wszystkie kwestie polubownie, sądy są zobowiązane do wyznaczenia kwoty alimentów. Rozwód w czasie ciąży w tym przypadku nie jest wyjątkiem. Dziecko jest już tam, ale fakt, że nie było jeszcze na świecie, nie zmienia sytuacji.

Jednak bliższe spojrzenie na te wszystkie historie.

Rozwód w czasie ciąży przez męża

Mąż może zainicjować rozwodu i złożyć do organu sądowego odpowiadającej pozwie. Jednak w tym przypadku nie jest to absolutnie konieczne w celu uzyskania zgody żony. Jak tylko parę dojść do wspólnej decyzji, są one zastosowanie i czeka na wyznaczoną rozprawę.

W trakcie postępowania procesu przeglądu poprosi męża, jeśli chce opuścić męża. Jeśli ona zmienia zdrowych zmysłach w sali, wynagrodzenie rozwód w czasie ciąży zostanie zawieszone. Sędzia może odmówić ponownego otwarcia sprawy do momentu ukończenia przez dziecko 12 miesięcy.

Czy mąż rozwieść ciężarną żonę bez jej zgody

Zgodnie z prawem, małżonka może stać się inicjatorem rozwodu, a jego druga połowa jest w ciekawej sytuacji. Oczywiście, może on złożyć wniosek, że pracownicy agencji są wymagane do podjęcia. Jednak na pierwsze wezwanie lub żony na rozprawie on zawsze odmawiał. Gdy małżonek dostarczyć niezbitych dowodów w sądzie ciąży, decyzja w 100% przypadków będą dokonywane na jej korzyść.

Praktyka ta występuje w celu ochrony kobiet w niepewnym położeniu z dodatkowym szoku. Ponadto, istnieją przypadki, gdy po urodzeniu dziecka mąż zmienił swoje nastawienie, i zatrzymałem się żyć ze swoją połowę.

inicjatywa żona rozwód

Jeśli żona czuje, że powinna ona nosić dziecko z dala od męża, w takim przypadku sąd również spotka kobietę. Żona ma uzasadnione prawo do ubiegania się o rozwód w czasie ciąży jednostronnie. Zgoda męża nie jest wymagane.

Jeśli współmałżonek jest zdecydowanie przeciwko rozwodu, może iść do sądu i próbować zakwestionować roszczenie żony, ale maksymalny termin, który jest podany na parze fakt, że ostateczna decyzja jest zazwyczaj nie więcej niż 2-3 miesięcy. Jeśli kobieta jest w ciekawym miejscu i żąda rozwodu, a następnie 99% rozwodów w okresie ciąży z inicjatywy żony przeprowadzić natychmiast.

W niektórych przypadkach, sędzia zdecyduje się dać para miesiąc na refleksję, jeśli widzi, że kobieta chce rozwieść się pod wpływem stanu nerwowego i niewydolności hormonalnej. Ale jeśli nadużycie został nagrany z kobietą, albo żona przyznała, że dziecko z inną osobą, a potem rozwód odbywa się natychmiast.

wymagane dokumenty

Aby złożyć wniosek o rozwód w ciąży (gdy oboje małżonkowie zgadzają), konieczne jest, aby przygotować pakiet dokumentów. W uzupełnieniu do wniosku, trzeba będzie:

  • Kopie paszportów;
  • certyfikatu ze szpitala potwierdzającego ciąży;
  • Dokumenty, które zostały wystawione na małżonków w trakcie trwania małżeństwa;
  • pobierać cło stan (około 700 rubli);
  • odwoływać potwierdzające sytuację finansową małżonków.

W razie potrzeby sąd może zażądać i inne dokumenty. To wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Alimenty po rozwodzie

Zgodnie z prawem, kobieta w ciąży po rozwodzie ma takie same prawa jak byłą żonę z dzieckiem. W związku z tym powinien on otrzymać alimenty od męża podczas wszystkich 9 miesięcy i 18 lat po dziecko się urodzi.

Jednak bardzo często proces określania kwoty, że były mąż ma obowiązek zapłacić połowę tego pierwszego, jest opóźniony. Co do zasady, po rozwodzie podczas ciąży żony idzie do 3 lat, podczas gdy sąd stwierdzi wypłacalność mężczyzn. Niemniej jednak nie oznacza to, że mąż nie będzie musiał zapłacić pełną kwotę, począwszy od dnia rozwiązania małżeństwa.

Najczęściej alimenty proces kalkulacji jest opóźnione ze względu na fakt, że ich mężowie odmawiają zapewnić byłe żony i dzieci nienarodzonych. W tym przypadku, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem byłoby dla kobiety do składania petycji do ustalenia ojcostwa w sądzie. Jeśli okaże się, że były małżonek naprawdę jest ojcem dziecka, to nie pójdzie do innych argumentów za odmowę płacenia.

Mężczyźni powinni wziąć pod uwagę jedną ważnym ostrzeżeniem. Jeśli mąż oddala swoją żonę po prostu za obopólną zgodą (nie w ciąży) i przez 300 dni po rozpadzie małżeństwa kobieta ma dziecko, a potem sąd ex-mąż ojca będzie automatycznie. W związku z tym, te same obowiązki prawne (utrzymanie) może zostać na niego nałożona. Dlatego prawnicy nie polecam zawrzeć miłosną relację z jego byłych partnerów po rozwodzie.

Najtrudniejszą częścią postępowania rozwodowego – jest przez to przejść. Najtrudniej poradzić sobie z szokiem kobiety, która spodziewa się dziecka. W tym przypadku, psychologowie zalecamy odwiedzić nie tylko prawników, ale również specjalistów, którzy pomogą uporać się z aspektem moralnym rozwodzie.