145 Shares 6972 views

Dlaczego być samotnym jest dobre dla zdrowia: 5 powodów

W naszym społeczeństwie istnieje chęć, że pojedyncze osoby czuć się nieszczęśliwy wyrzutków. Ale psycholog z University of California w Santa Barbara Bella Depaulo fundamentalnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Przez całe dorosłe życie (a teraz Bella, 63 lat), nigdy nie czuła się nieszczęśliwa, chociaż nigdy nie był żonaty i ma dzieci. W ciągu 10 lat, ekspert dał studium psychologicznych i fizycznych korzyści z samotności. W tym czasie dr DePaulo stanie analizować wyniki ponad 800 badań naukowych na ten temat. Dowiedz się, dlaczego samotność – to jest dobre dla ludzi.


Szersze społecznościowy

Wiele osób błędnie uważa, że małżonkowie mają więcej przyjaciół niż w ciąży pojedynczej. Jednak na podstawie danych statystycznych, rozgałęzioną sieć społeczną jako nieżonaty mieć tak samo. Zaleta ta została założona w 2015 roku przez socjologów Natalie Sarkisyan i Naomi Gerstel, którzy zorientowali się, jak różnorodną komunikację wśród dorosłych Amerykanów singli i małżeństw. W rezultacie okazało się, że jednym z najbardziej często komunikować się ze swoich przyjaciół, krewnych, sąsiadów i tylko znajomych. Są gotowi do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy dla członków swojej rozległej sieci społecznej.

Z drugiej strony, gdy jedna osoba są jakieś problemy, ludzie, których kiedyś przyczynił się do jego drogę powrotną kroku. Innymi słowy, pojedynczy nadal jest silne poczucie łokcia, który pomaga przetrwać w trudnych warunkach. Co ciekawe, że samotność zwiększa liczbę stosunków społecznych, zarówno mężczyzn jak i kobiet, niezależnie od poziomu dochodów lub tła kulturowego.

Zamiłowanie do kultury fizycznej

Obserwacja ta ma pewne prawdy: wiele par, aby usankcjonować związek, „uspokój się”, a nie patrzeć po sobie. Przynajmniej jeśli chodzi o iść na siłownię, jest to przydatne ćwiczenia, aby wzmocnić zdrowie, to jest koniec listy priorytetowej. Kiedy naukowcy przyjrzeli zwyczajów ponad 13.000 mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 64 lat, naukowcy odkryli, że kawalerowie spędzają więcej godzin w tygodniu w zajęciach na siłowni. Innym ciekawym Badanie zostało przeprowadzone w 2015 roku w Europie. Kiedy naukowcy porównali wskaźniki masy ciała 4500 osób z dziewięciu krajów europejskich stwierdzono, że jednolity średnio 2,27 kg lżejsze niż ich zamężne respondentów.

rozwój osobowości

Analiza danych z rodzin i gospodarstw domowych studyjne krajowe wykazały, że samotni ludzie bardziej skłonni do rozwoju osobistego. Między innymi, respondenci wybrali następujące oświadczenia:

  • Życie dla mnie – jest to ciągły proces uczenia się, zmiana i rozwój kariery.
  • Ważne jest, aby zawsze mieć nowe doświadczenie, które mnie wyzwania, mam szansę, aby zmienić postrzeganie otaczającego świata.

Singiel zgadzają się z tymi stwierdzeniami, podczas gdy ludzie żonaci zdały je.

Po ślubie ludzie stają się mniej obfite

Kolejny przedstawiciel krajowy Badanie zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych w dwóch etapach: po pierwsze, w okresie od 1987 do 1988, a następnie ponownie pięć lat później. Bella Depaulo przeanalizował dane i okazało się, że zamężne respondenci mniej skłonne pożyczać pieniądze do przyjaciół, w porównaniu z tymi, którzy jeszcze nie rozstał się z wolnością. Należy zauważyć, że wyniki te odnoszą się tylko do mężczyzn. Zatem średnia samotny amerykański użycza swoich przyjaciół i krewnych w 1875 dolarów więcej niż żonatym mężczyzną. Warto jednak mężczyźnie rozwieść jego hojność znowu wzrasta prawie do poprzednich figur (w 1275 dolarów).

Biegły stwierdza: „Pomimo faktu, że małżonkowie są małżeństwem, mają kilka źródeł dochodu, nie jest odzwierciedlone w ich hojność. W przeciwieństwie do tego, ludzie żonaci są mniej skłonni do dzielenia się bogactwem z twoich przyjaciół i krewnych. Nie można mówić o samotnej, są bardziej skłonni dać pieniądze na kredyt, mając tylko jedno źródło dochodu. "

Korzyści dla zdrowia psychicznego

Terapeuta Emmi Morin twierdzi, że samotność ma wiele korzyści dla zdrowia psychicznego. Będzie ona również pomóc Ci być bardziej produktywnym i kreatywną osobą. Czy masz więcej wolnego czasu, który można spędzić według własnego uznania. Doświadczenie wykazało, że większość ludzi poświęcić ten czas na poznanie się lepiej. Obserwacje te potwierdzają obserwacje innych psychologów, którzy kojarzą samotności, z poczuciem wolności, lot, inspiracji. Na przykład, artyści często udać się do tworzenia kolejnej arcydzieło.