81 Shares 6216 views

Jak zrozumieć, że twoje małżeństwo zaczęło kruszyć?

Czasem znaki, że twoje małżeństwo jest niszczone, są nieoczekiwane i nietypowe. Zawsze uważaj na możliwość poszukiwania profesjonalnej pomocy w celu utrzymania relacji.

Mówisz, ale nie mów

Twoja komunikacja nie powinna być znacząca każdego dnia. Ale powinieneś zacząć się martwić, jeśli nigdy nie rozmawiasz z bliskim, o czymkolwiek większym niż pogoda, lub który z was powinien dziś kupić jedzenie. Jest to zły znak, jeśli Twoje rozmowy wydają się powierzchowne. Jeśli nie dyskutujesz o ważnych rzeczach z dnia na dzień, stwarza dystans i zaczynasz odchodzić od siebie. Ta sytuacja może sprawić, że poczujesz mniej uczucia i czułości wobec swojego partnera. To samo dzieje się, jeśli jeden z was mówi tylko jeden, a drugi słucha. Pamiętaj, że w dobrej komunikacji ważne jest nie tylko wyrażanie opinii. Musisz też móc słuchać i słyszać swojego małżonka.

Czy masz jakieś rozbieżności co do tego, czy mieć dzieci

Najprawdopodobniej przedyskutowałeś ten temat, zanim zaczniesz mieszkać razem, ale uczucia mogą się zmienić. Może czujesz, że dzieci będą kolidować z twoją karierą, czy małżonek chce zrezygnować z próby, gdy napotkasz trudności z poczęciem. Umieść się w butach innej osoby. Dowiedz się, dlaczego nie chce mieć dzieci i co motywuje taką decyzję. Jednak perswazja nie jest rozwiązaniem. Będzie niesprawiedliwe, jeśli spróbujesz przekonać duszę duszy do posiadania dzieci lub nie. Rodzicielstwo jest dość złożoną sprawą, w której rodzice powinni wziąć udział. Jeśli przekonasz swojego małżonka, kiedy tego nie chce, wzbudzi tylko uczucie niechęci. W tej sytuacji masz dwie możliwości: poczekaj, aż partner chce tego samego lub znajdzie kogoś, kto podzieli się swoim punktem widzenia na ten temat.

Spędzasz mniej czasu razem

Oczywiście, nie musisz być ze sobą za każdym razem. Ale powinieneś mieć wrażenie, że chcesz spędzić cały wolny czas razem i powinieneś być ze swoim partnerem bardziej niż z kimś innym (przynajmniej w większości przypadków). To wspaniałe, jeśli lubisz oglądać telewizję samotnie, siedzieć w internecie, czytać książki, pracować późno lub komunikować się z przyjaciółmi bez współmałżonka. Ale pamiętaj, jeśli używasz tych czynności jako rozproszenia, kiedy poczujesz ulgę, że nie musisz być razem, oznacza to, że małżeństwo ma poważne problemy. Na trwałe pomyślne małżeństwo, ważne jest, aby móc znaleźć czas, aby być razem jako para i robić to, co jest dla Ciebie zabawne.

Nie pracujesz, aby poprawić relacje

Obaj małżonkowie muszą podjąć takie same starania, aby ich małżeństwo działało. Jedna osoba nie może tego zrobić. Jeśli nie masz wystarczającej motywacji do pracy nad małżeństwem, aby rozwiązać problemy odgrywające decydującą rolę w relacjach, musisz dowiedzieć się, dlaczego. Często brak motywacji jest dowodem, że coś zostało utracone. Nie znaczy to, że możesz przywrócić swoje uczucia, ale musisz poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, dlaczego czujesz się rozczarowany lub niezainteresowany.

Nie masz wystarczającego szacunku dla siebie nawzajem

Wszystko zaczyna się od niewinnych skarg: "Dlaczego nie umyłeś naczyń?", Które stopniowo przekształcają się w bardziej ogólną krytykę: "Nigdy nie pomagasz w domu!". Następnie zaczniesz przenosić się do osoby: "Ty jesteś egoistą i leniwą osobą". To nie zdarza się na noc, ale stopniowo niszczy podstawy małżeństwa. Jeśli ciągle krytykujesz siebie nawzajem, nie możesz być dobrą parą. Jeśli nie szanujesz osoby, z którą mieszkasz, będzie to bardzo trudne do kochania. Pomyśl o tym, co zostało powiedziane lub zrobione, dlaczego straciłeś szacunek dla siebie nawzajem. Ty, podobnie jak twój partner, powinieneś starać się zarabiać, zmieniając wątpliwe zachowanie i komunikację na lepsze. Ale jeśli jest to niemożliwe lub jeśli masz zbyt wiele do zrobienia, małżeństwo nie potrwa długo.

Twój partner ciągle się zmienia

Niektóre pary mogą przywrócić ich relacje i kontynuować, co zwiększa spójność ich małżeństwa po zmianie jednego z partnerów. Jeśli to nastąpiło tylko raz, para jest w stanie przeżyć. Niemniej jednak ciągłe zdrady wskazują, że taki problem będzie bardzo trudny do poprawienia. Jedynym sposobem zapomnieć o zdradzie – emocjonalnej czy fizycznej – jest odzyskanie pewności siebie i nigdy nie zwlekać. Ale jeśli twój partner regularnie zmienia twoje życie, nigdy nie będzie w stanie zaufać. Oddal się na fakt, że niektórzy ludzie nie mogą być monogamiczni, a więc nie są stworzeni do małżeństwa. Ten partner, który jest oszukany, musi pamiętać, że to nie jego wina. To nie ty, ale twój partner odmówił pełnego uczestnictwa w twoim małżeństwie.

Nie masz intymnego życia

Oczywiście nie powinieneś być w łóżku ze sobą, jako nowożeńcy. Chemia, która istnieje początkowo między małżonkami, znika z wielu powodów. W okresach małżeństwa nie ma nic niezwykłego, kiedy czujesz brak pragnienia ze strony małżonka. Kiedy ktoś i ty jesteś chory, a jeśli masz małe dzieci, naturalne jest, że życie intymne jest ograniczone. Ponadto istnieje również czynnik wieku, gdy oboje nie da się fizycznie wytrzymać, jak przedtem. Ale jeśli nie żyjesz już intymnego życia, a to nie ma oczywistych powodów, zadaj sobie pytanie. Jeszcze większe problemy pojawiają się, gdy jeden z partnerów chce seks, a drugi nie. Brak fizycznego przywiązania oznacza, że jesteś w relacjach platonicznych. Pary przestają być kochankami i pozostają przyjaciółmi lub kolegami. Ale to nie jest powód, dla większości ludzi ożenić się.

Powtarzasz się z tą samą rzeczą w kółko

Wielu ludzi twierdzi, że to samo w ciągu ich ślubów. Jednocześnie nie jest konieczne, aby przyczyna niezgody była naprawdę poważna. Ale sytuacja ta może prowadzić do rozwodu, jeśli pozwolisz, aby spór poważnie pogorszył się, rozpocznij brudną walkę, zamknij się lub przestań rozmawiać ze sobą. Być może będziesz musiał pogodzić się i złożyć pewne ustępstwa, aby położyć kres nierównym walce i różnicom. Warto jednak pamiętać, że pary często przypominają sobie stare dramaty, ponieważ tracą zainteresowanie sobą, a ich związek się pogorszył.