709 Shares 2586 views

Naucz się dni tygodnia w języku angielskim

Angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie, znajduje się także na liście międzynarodowych języków ONZ. Jako środek komunikacji wykorzystywany jest przez ponad miliard ludzi na całej planecie, ao tej samej liczbie osób studiuje ją jako drugi język i może swobodnie mówić. Dlatego jeśli planujesz mieszkać lub wyjeżdżać za granicę, na wakacje lub służbę, przeczytaj artykuły naukowe lub literaturę w oryginalnym języku lub po prostu zaprzyjaźnij się z przyjaciółmi na całym świecie, zacznij naukę języka krok po kroku od razu. Co więcej, jego gramatyka nie jest trudna w porównaniu z innymi językami europejskimi. W każdej księgarni lub w Internecie można znaleźć wiele podręczników i podręczników, które pomogą Ci uczyć się języka angielskiego. Ostatnio popularne były także różne kursy z native speakerami lub doświadczonymi rosyjskimi nauczycielami. Dzisiaj dowiedzmy się, jak prawidłowo słyszą dni tygodnia i czytają w języku angielskim, daty i godziny są czytane i oznaczane. Jest to jeden z najprostszych, ale zarazem ważnych tematów, ponieważ w rozmowach, zwłaszcza podczas negocjacji biznesowych, zawsze działamy w odstępach czasowych. Szczegółowe ujawnienie tego zagadnienia leksykologicznego można znaleźć w naszym artykule.

Naucz się dni tygodnia w języku angielskim

Po pierwsze, pamiętaj, że normalny 7-dniowy okres w języku angielskim nie rozpoczyna się w poniedziałek, podobnie jak w Rosji i krajach WNP, ale w niedzielę, tj. W tym przypadku poniedziałek nie będzie pierwszym dniem tygodnia, ale drugi i Więc dalej. Również nazwa dni tygodnia jest zawsze napisana wielką literą, a także nazwami miesięcy, mają pewne skróty, które często są wykorzystywane w dziennikach, streszczeniach itd.

Dni tygodnia w języku angielskim z transkrypcją
Tytuł Poprawna transkrypcja słów Tłumaczenie z wyjaśnieniem
Niedziela ['Sʌndei] Jak już wspomniano, pierwszym dniem tygodnia jest niedziela
Poniedziałek ['Mʌndei] Po nim idzie – poniedziałek
Wtorek ['Tju: zdei] Oczywiście, zawsze przychodzi się wtorek
Środa ['Wenzdei] A następny w środku tygodnia – środa
Czwartek ['Θə: zdei] Czwartym dniem tygodnia jest czwartek
Piątek ['Fraidei] Obiecuje wczesny weekend do piątku
Sobota ['Sætədei] A ostatni, siódmy dzień tygodnia to sobota

Podobnie jak w Rosji, dni od poniedziałku do piątku w większości krajów anglojęzycznych są uważane za pracowników, a sobota z niedzielami – dni wolne. Jak już wspomniano, często podczas pisania tytułu podano w skrócie. Poniższa tabela informuje, jak prawidłowo wpisać.

Piszemy na skróty dni tygodnia w języku angielskim
Pełne imię i nazwisko dnia tygodnia Skrócony formularz
Niedziela – niedziela Niedziela
Od poniedziałku do poniedziałku Poniedziałek
Wtorek – wtorek Wt.
Środa – środa Śr.
Czwartek – czwartek Czw.
Piątek – piątek Piątek
Sobota – sobota Sob.

Nie zapomnij na końcu skrótów, wskazując, jest to obowiązkowe. Jeśli chcesz wyznaczyć datę, w tym przypadku dni tygodnia w języku angielskim należy pisać przed numerem i miesiącem, najczęściej krótką formą. Na przykład:

Środa, 17 lipca 2012 r. – przeczytano "środa, siedemnastego lipca 2012 r." Lub "środa, lipiec siedemnaście 2012 r.". Zazwyczaj takie pisanie występuje w dziennikach.
Jeśli chcesz wyjaśnić, że zdarzenie miało miejsce dokładnie o określonej liczbie i skupia się na tym numerze, przed nałożeniem nazewnictwa "na" zostanie na przykład na przykład:
W środy, 17 lipca 2012 r. – przeczytano "w środę, siedemnastego lipca 2012 r.".
Te proste słowa i reguły są bardzo łatwe do zapamiętania. Teraz wiesz, jak pisać i wymieniać dni tygodnia w języku angielskim, co oznacza, że stało się trochę bliżej celu Twojego studiowania tego przedmiotu. Najważniejsze jest wytrwanie i praktykowanie regularnie, jeśli jest to możliwe, ćwiczenia nabytej wiedzy z native speakerami.