338 Shares 9848 views

Wybór żelaza. Jakie żelazo jest lepsze?

Nowoczesna różnorodność na rynku urządzeń gospodarstwa domowego stanowi duże możliwości dla klientów z różną siłą nabywczą. Aby dokonać właściwego wyboru żelaza, musisz zapoznać się z popularnymi markami i głównymi cechami produktu.

Popularne marki

Półki sklepów są wypełnione żelazkami różnych marek – od tych, które wszyscy słyszeli, do zupełnie nieznanych. Długie marki, takie jak Philips, Roventa, Tefal, Bosch, Brown, Moulinex. To modele tych marek, które są obecnie w dużym popycie, oferując konsumentom wysokiej jakości produkty.

Podeszwa żelaza

Jeśli problem "co żelaza jest lepszy do kupienia" jest dręczony, trzeba szukać wąskich możliwości możliwych wariantów podeszwy, które stale przylegają do tkaniny, więc jest odpowiedzialna za wygody prasowania i bezpieczeństwa pościel. Podeszwa powinna być nietkana, mocna, powinna się dobrze schodzić, po prostu wyczyścić i nie zarysować. Dlatego wybór żelaza zależy w dużej mierze od materiału jedynego.

Nowoczesni producenci wytwarzają żelazka z różnymi powłokami powierzchniowymi, które mają zarówno zalety jak i wady. Podeszwy ceramiczne łatwo ślizga, ale nie jest wystarczająco silny. Lekka aluminiowa powierzchnia szybko nagrzewa się i chłodzi tak szybko, ale może ulec deformacji i zarysowaniu, co prowadzi do uszkodzenia tkanek. Powłoka teflonowa chroni ubranie przed pobiciem, ale poślizg nie będzie wystarczająco dobry. Rozpylanie szafirowe sprawia, że podeszwa jest bardzo trwała i odporna na zarysowania.

Każda firma prowadzi stały rozwój w celu uzyskania optymalnej kombinacji jakości niezbędnych do podeszwy i oferuje własne powłoki markowe. Zwykle wybór żelaza zależy od faktu, że jest to korzystne – wytrzymałość lub jakość przesuwu.

Teflal jest znany z podeszw cermetu z idealnym poślizgiem. Brąz skupia się na sile i produkuje podeszwy pokryte szafirowym proszkiem.

Popularna marka Philips opracowała powłoki kompozytowe, które łączą siłę i dobre poślizg. Udanym rozwiązaniem jest wybór żelaza Philips z aluminiową podeszwą, która szybko i równomiernie nagrzewa się. Powierzchnia aluminiowa pokryta jest specjalną powłoką, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość.

Do niedawna użyto żelazka ze stopą wykonaną ze stali nierdzewnej. Takie żelazko jest dość ciężkie, szybko brudzi się, tkanina może się palić. Nowoczesni producenci, na przykład Moulinex i Rowent, nadal produkują modele z polerowaną stalową podeszwą, poprawiając produkty poprzez chromowanie i rowkowanie obok otworów parowych, co prowadzi do utworzenia podeszwy ślizgowej.

Moc żelaza

Ważną cechą żelaza jest moc ogrzewacza elektronowego. Dla żelazka domowego zaleca się wybór modeli o indeksie mocy od 1500 do 2000 W.

Funkcje żelaza

Nowoczesne żelazki, w przeciwieństwie do ich poprzedników, mają różne funkcje, które poprawiają jakość prasowania i ułatwiają pracę gospodyni. Wybór żelaza zależy w dużej mierze od osobistych preferencji.

Wygodna funkcja nawilżania znacznie upraszcza proces wygładzania. Istnieją dwa rodzaje nawilżania – natryskiwania wody na powierzchnię tkaniny i podawania pary podczas prasowania z wylewki żelaza i / lub specjalny otwór w powierzchni roboczej.

Zalecane jest prasowanie odzieży i przedmiotów z gęstych tkanin za pomocą "udaru pary". W przypadku desek do prasowania, kurtek, zasłon, zaprojektowano pionową funkcję parowania.

Dla tych, którzy mają dużo żelaza, idealnym rozwiązaniem jest wybór żelaza z generatorem pary, z którym można parować rzeczy bez wyjmowania go z wieszaka.

W niektórych modelach zainstalowana jest kaseta z zabezpieczeniem przeciwpoślizgowym, która chroni otwór w soli przed użyciem zwykłej wody użytkowej.

Do prasowania delikatnych tkanin zostały opracowane żelazka z systemem zapobiegającym kapaniu, którego zasadą jest automatyczne wyłączanie zaworu parowego podczas pracy w trybie niskiej temperatury.

Dzisiaj pojawiły się modele z automatycznym wyłączeniem, co oszczędza niebezpieczeństwo z lewym połączonym żelazkiem. Ta funkcja wyłącza urządzenie po 10 minutach, jeśli jest cały czas w pozycji pionowej bez ruchu, a po 10-30 sekundach, jeśli stoi na podeszwie.