129 Shares 5008 views

Urządzenie rentgenowska: rodzaje urządzenia. Klasyfikacja maszyn rentgenowskich

W medycynie, do ustanowienia dokładnej diagnostyki z użyciem różnych bardzo różnych urządzeń. To urządzenie laserowe, skanery ultradźwiękowe, rheographs, wszystkie rodzaje systemów komputerowych i innych. Nie ostatnie miejsce na liście zajmuje aparatu rentgenowskiego. Posiada szeroki zakres zastosowań i pomaga tworzyć dokładny obraz przebiegu choroby.


Co to jest sprzęt dla X-ray

aparat rentgenowski jest urządzenie do emisji promieniowania radioaktywnego. Jest on podzielony na rentgenowskiej diagnostyki i terapeutycznego urządzenia. Urządzenie jest rentgenowskiego wyposażony w szereg urządzeń elektrooptycznych zbadać cały korpus lub kilka jego powierzchni. Uczynić nie tylko migawkę ciała, ale także zrobić film o stanie całego organizmu. Urządzenie radioterapii stosuje się radioterapię na powierzchownej i głębokiej wpływu na zmiany.

Jednostki rentgenowskiej urządzenie diagnostyczne

Rentgenowskiej diagnostyki urządzenia składa się z następujących składników:

 • Lampa rentgenowska, które, w zależności od różnych parametrów modelu i mocy.
 • Zasilanie.
 • Opuszczanie i podnoszenie Transformatory prądu.
 • Zawór rura prostownik przetwarza prąd zmienny na prąd stały.
 • Urządzenie, które przetwarza promieniowania rentgenowskiego na obraz.
 • System ochronny dla personelu i pacjentów (z kabiną prosvintsovannym powlekanych fartuchy prosvintsovannye, tarcze, rękawice i tym podobne. D.).
 • System statyw i inne mechanizmy, które pomogą zbadać pacjenta w różnych pozycjach.
 • Fluorescencyjny ekran.
 • Panel sterowania w formie stołu, na którym znajdują się przełączniki, przełącznik przełącza się urządzenia pomiarowe.

Wszystkie elementy aktywnie współdziałają ze sobą, zapewniając sprawne funkcjonowanie całego systemu.

Zasada działania urządzenia

Urządzenie rentgenowskiego następujący mechanizm działania. Rentgenowskie przechodzące przez badanego obszaru, dostaje się do przedniej części ekranu i wyzwala swój blask. Fotokatody generuje elektrod, które ze względu na wpływ pola elektrycznego przenieść do małej produkcji ekranu. W tej części urządzenia elektrycznego obrazu jest przekształcony światła.

Podstawą jasności rentgenowskiej obrazu są dwa aspekty powinny być. Ten wzrost strumienia świetlnego na małym ekranie kosztem zwiększa napięcie w szczelinie pomiędzy dużych i małych wyświetlaczy i elektronów optyczny redukcji obrazu. W tym sposobie oświetlenia ekranu jest wzmacniany 7000 razy, a przełożenie staje się równa 10-14 jednostek wskaźnika.

Przez elektronów optyczny zoom, możliwe jest rozróżnienie elementów do 0,5 mm. Na zwiększenie średnicy wpływa na markę sprzętu. Im większy rozmiar, tym większe umieszczenie zespołu.

Zakres zastosowania

Rentgenowskie stosowane w dziedzinie rentgenowskiej i terapeutyczne. Jego zdolność do hamowania wzrostu guzów jest powszechnie stosowany w leczeniu pacjentów chorych na raka. Oprócz medycyny, promieniowanie rentgenowskie stosowane w dziedzinie inżynierii materiałowej, nauki i krystalografii. Angażować się w chemii i biochemii. Przy użyciu specjalistycznych maszyn rentgenowskich w branży. Z pomocą promieni rentgenowskich ujawniają niedociągnięcia popełnione podczas wytwarzania produktów. Na przykład, na szynach, szwy spawalnicze. Procedura ta nazywana jest defektoskopia. Korzystania z urządzeń z promieniowaniem rentgenowskim (X-ray Introscope) na lotniska i dworca kolejowego, a także w obszarach o dużych skupisk ludzi, czyli tam, gdzie chcesz, aby zobaczyć swój bagaż podręczny i bagaż, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

Zalety stosowania aparatów rentgenowskich

Medyczne aparaty rentgenowskie bez stołu, a także sprzęt do kontroli, mają pewne pozytywne aspekty zastosowania. To pouczające, dostępność i prostota. Metoda ta jest dostosowana do około 60-80% wszystkich rozpoznań w takich dziedzinach, jak gastroenterologii, pulmonologii, traumatologii, urologii i innych.

Najnowsze osiągnięcie komputerowy, oparty na bazie technologii elektronicznych i mikroprocesorów, nowoczesne metody cyfrowego przetwarzania obrazu sprawiają, że obszar bardziej zaawansowany X-ray. Dlatego wszystkie nowoczesne wykwalifikowani specjaliści próbują wykorzystać podobny sprzęt w swojej pracy.

Wady aparatury rentgenowskiej

Wady aparatury rentgenowskiej obejmują niską jasność i kontrast ekranu fluorescencyjnego. Zrekompensowania tej chwili z ciemności specjalisty adaptacja oka. Nie stracił znaczną część drobnych części. Inną znaczącą wadą nazywa silna ekspozycja na promieniowanie dla pacjenta i personelu obsługującego.

aparaty rentgenowskie: rodzaje

Cały sprzęt rentgenowski jest podzielona na kategorie. Tak więc, nie jest sklasyfikowanie aparatu rentgenowskiego według stopień mobilności:

 • Stacjonarny. Tutaj sprzęt X-ray jest stosowany w specjalnym pomieszczeniu diagnostycznym (Szpital).
 • Komórkowego. Obejmuje to urządzenia, które mogą być przesuwane do szpitala i przewieziony do transportu oddzielał i non-formularz.
 • Przenośne. Niski pobór mocy i mobilnych. Mogą być stosowane zarówno w domu jak i poza nią.

Ponadto każde urządzenie jest podzielone na urządzeniach ogólnego przeznaczenia i konkretnych urządzeń rentgenowskich. Rodzaje (sklasyfikowane według ich funkcji) są następujące:

 • Angiografii, badania naczyń przewodzący przez wprowadzenie do niego specjalny substancji.
 • Sprzęt stomatologiczny do zdjęć panoramicznych obu szczęk.
 • Działających aparatów rentgenowskich, utworzony w celu śledzenia procedur chirurgicznych.
 • Fluorografii urządzenie. Istnieje stacjonarnego i mobilnego.
 • Tomograf.
 • Sprzęt radioterapii do leczenia promieniami radioaktywnymi.

Stacjonarne aparaty rentgenowskie

Zwykły aparat rentgenowski jest skomplikowane urządzenie wyposażone w różne elementy elektromechaniczne. Istnieją ogólne (wielowymiarowe) i wyspecjalizowane aparaty rentgenowskie. Pierwszego drutu ogólne diagnostyki radiologicznej. Ta przezroczystość, promienie świetlne, kości, przewodu pokarmowego i innych. Te ostatnie mają wąski ostrości. Stosowane w angiografii, tomografii, promieniowania rentgenowskiego i innych dziedzinach medycyny.

Takie jednostki są przeznaczone dla dwóch lub większej liczby miejsc pracy. Mają obrotnicy, statywu i Statyw do procedury. Specjalna transhalter pomaga rozwinąć zatrudnienie do trzech lub czterech pozycjach. W tym trzecim skaner będzie zlokalizowany, a czwarty emiter do angiografii i innych diagnostyki.

urządzenia mobilne

Mobilne aparaty rentgenowskie są podzielone na oddziale dziedzinie i składany. Ward przystosowane do pracy w murach szpitala na badanie pacjentów w oddziale. Pole jest używane w otwartym terenie. Są one montowane i przenieść na specjalnym transportu (samochody, statki, wagony). Wyposażony w własnym zasilaniem, lokalizacji dla rozmieszczenia urządzeń oraz własnym laboratorium.

W dziedzinie aparatów rentgenowskich mają następujące wymagania:

 • pudła i urządzenia muszą być szczelne i chronić urządzenie przed pyłem i wilgocią;
 • Wszystkie części podczas montażu muszą być pewnie zamocowane do poruszania się po drogach polowych szyny i na morzu
 • Zmiany temperatury w zakresie -40 … + 40 ° C nie wpływa na jakość pracy urządzenia, przechowywania i transportu;
 • montaż i demontaż odbywa się w ciągu trzydziestu minut bez użycia specjalnych narzędzi.

W czasie pokoju, wszystkie pola urządzenia rentgenowskie stosowane do nadzoru lub zwykłych obywateli dla rentgenowskich badań diagnostycznych w regionach bardzo odległych.

Przenośne urządzenia rentgenowskie

Taki sprzęt jest używany do prostego testu diagnostycznego. Na przykład, w karetce lub awaryjnego pokoju. Często zatrudniają do zapewnienia opieki domowej i badanie pacjentów krytycznie chorych, którzy nie są w stanie poruszać się niezależnie. Są one stosowane w stomatologii.

Takie urządzenia są proste i małe. Umieszczone w dwóch małych walizek, które są w stanie poruszać się o jedną osobę. Bezpieczne i mają minimalne promieniowanie. Wiele z nich – cyfrowy, pracując w ścisłej relacji z systemem komputerowym. Dokładny pomiar i są wykorzystywane w różnych dziedzinach medycyny. Nie mają żadnych ograniczeń wiekowych, więc w przeciwieństwie kompleksy mobilne i stacjonarne, mogą być wykorzystane do identyfikacji chorób u kobiet w ciąży i małych dzieci.

Maszyna Siemens Myltekc

Maszyna rentgenowski Siemens Myltekc został wydany w 2010 roku. Tylko składa się z wysokiej jakości i innowacyjnych komponentów. Urządzenia mogą być łatwo instalowane w każdym pomieszczeniu. Ten system rentgenowski pozwala na zwiększenie przepustowości, poprawę poziomu ekonomicznej szpitala. Zapewnia nieprzerwane działanie.

Główne zalety techniki obejmują:

 • System jest zwarty;
 • dowolną konfigurację;
 • szybki i łatwy montaż;
 • ekran dotykowy;
 • wysoka skuteczność;
 • Doskonała jakość obrazu;
 • Wygodne położenie pacjentów;
 • niski procent ekspozycji na promieniowanie.

Urządzenie składa się z ruchomego stołu rury, podstawki pionowej, detektora systemu komputerowego. Ten sprzęt high-tech spełnia wszystkie normy jakościowe.

Sprzęt "Amiko Arhp"

Aparaty rentgenowskie diagnostyczne telefonu chirurgicznej „Arhp Amico” to telefon X-ray sprzęt chirurgiczny. VHT jest zaprojektowany w oparciu o drugim standardzie CCD posiadającego 1024×1024 parametry. Urządzenie jest często stosowany w operacjach brzusznych i chirurgicznych. Angażować w traumatologii, urologii i endoskopii.

Nowa modyfikacja tego urządzenia zwiększa pacjenta. To pozwala na przesyłanie i palić 1024×1024 w formacie zdjęć z prędkością 25 klatek na sekundę. Konwersja głębokość wskaźników analogowych i cyfrowych dostegaet 12 bitów. Rozszerzenie zakresu oddziaływania ramieniem C ma więcej miejsca dla manipulacji chirurga. Nowoczesne przetwarzanie i przechowywanie danych informacji zwiększa jakość pracy.

W nowoczesnej maszynie „Arhp-Amico” Istnieją cztery podstawowe tryby. Jest to ciągłe, impulsy cyfrowe i folie rentgenowskie. Tutaj, w celu ułatwienia pracy z obrazami. To zwiększyło rozmiar bazy danych. Teraz można napisać do mediów cyfrowych. Lepsza sprzęt.

Nowoczesne aparaty rentgenowskie

Nowoczesne urządzenia rentgenowskiego jest wytwarzany w postaci dużych systemów stacjonarnych. Obejmują one kilka agregatów, które mogą być zainstalowane w oddzielnych szafkach lub być oddzielne załączniki do urządzeń. Pozwalają na szereg różnych badań. Do głównych wad tego projektu powinna zawierać wspólności wszystkich węzłach. Ponadto, jeśli zajdzie taka potrzeba, zawsze można zamówić dodatkową jednostkę, odpowiednie parametry do biura, gdzie badanie rentgenowskie odbędzie.

Nowoczesne systemy diagnostyczne X-ray wyposażony w specjalny sprzęt, który pozwala zrobić tomografię lub elektrokimografiyu kimograf. Elektronów są wzmacniacz optyczny, który umożliwia uzyskanie określonego jasności obrazu, zmniejszając w ten sposób obciążenie promieniowe na organizm. Całkowicie lub częściowo zautomatyzować proces pracy.

Techniczny rozwój diagnostyki rentgenowskiej pozwala poprawić starego sprzętu. Jest to dawka tworzące wymiana jednostek. Specjalne detektory są używane, aby pomóc uzyskać obraz na ekranie i przenieść go na nośniku magnetycznym. Jest stopniowe porzucenie sprzętu filmowego. Ten czynnik znacząco zmniejsza szkodliwe działanie promieni osobę. To pomaga poprawić jakość badań i zmniejsza koszty procedur rentgenowskich.