746 Shares 5793 views

Lek "Pimafucyna" (maść, tabletki, czopki). Streszczenie

Lek "Pimafucyna" (maść, tabletki, czopki) należy do kategorii antybiotyków polinowych antybiotyków z grupy makrolidów . Lek ma szeroki zakres efektów. Lek ma działanie grzybobójcze. Aktywny składnik natamycyna wiąże sterole w błonie komórkowej grzyba. W rezultacie naruszona jest integralność funkcji ściany. To z kolei prowadzi do śmierci patogenu. Do leku "Pimafucyna" (maść, tabletki, czopki) najbardziej wrażliwe są grzyby drożdży chorobotwórczych , zwłaszcza rodzaju Candida. Lek jest stosunkowo mniej skuteczny niż dermatofity. W praktyce klinicznej nie ma oporności na lek. W kontekście podawania doustnego lek jest prawie nie wchłaniany. Przy stosowaniu zewnętrznej absorpcji prawie nie obserwuje się. Pod tym względem lek nie ma ogólnoustrojowych efektów.


Lek "Pimafucyna" (maść, tabletki, czopki): wskazania

W formie tabletek lek jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu kandydozy w jelitach, w tym po otrzymaniu cytostatyki, antybiotyków, kortykosteroidów. Lek "Pimafucyna" (maść) zaleca instrukcje dotyczące grzybiczych zmian skórnych i błon śluzowych, wywołanych patogenami wrażliwymi na leki. Wskazaniami są balanstany, zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, zapalenie pochwy, patologie spowodowane działaniem grzybów Candida, kandydoza paznokci i skóry. Lek jest zalecany do zewnętrznego zapalenia ucha środkowego, wywołanego (głównie) grzybami lub skomplikowanego przez kandydozę. Wskazaniami są również dermatomikosis. Czopki są zalecane dla zapalenia pochwy i pochwy, zapalenia sromu, zapalenia pochwy wywołanego grzybami Candida.

Lek "Pimafucyna" (maść, tabletki, czopki): sposób stosowania

Wewnątrz z kandydozą jelit jest przepisywany na tabletce (100 mg) 4 r. Dziennie. Czas użycia – średnio tydzień. Dla dzieci dawka jest taka sama, częstotliwość stosowania wynosi 2 r. Dziennie. Narkotyk "Pimafucyna" (maść) jest stosowany do obszarów dotkniętych nie więcej niż cztery razy w ciągu dnia. Z grzybica w zewnętrznym kanale słuchowym przed użyciem, obszar, na który narażony jest oczyszczany i suszony. Po nałożeniu leku w uszach umieszcza się wacik. Czopki są przepisywane na 1 szt. Przez trzy do sześciu dni. Wprowadzenie przeprowadza się w pozycji poziomej. Zaleca się stosowanie leku wieczorem (w nocy). W zależności od przebiegu zapalenia pochwy, specjaliści mogą przepisywać dodatkowe doustne podanie środka. Dawkowanie z tym – 1 tabletka 4 r. Dziennie. Czas leczenia wynosi 10-20 dni. Po wyeliminowaniu objawów zaleca się kontynuowanie terapii przez kilka dni w celu ustalenia efektu.

"Pimafucyna": cena

Maść jest w aptekach nieco ponad 500 rubli.

Działania niepożądane

W kontekście zabiegu prawdopodobnie występuje lekkie podrażnienie, biegunka, nudności. Przy stosowaniu maści możliwe jest uczucie pieczenia. Jeśli wystąpi zwiększenie negatywnych reakcji, należy odwiedzić lekarza, zaprzestać używania leku.